Sari la conținut

FREE Fest II va asteapta la Ploiesti, in perioada 27 - 29 mai 2011


Postări Recomandate

www.freefest.ro

 

Revenim in acest an cu evenimentul anului pentru orasul Ploiesti, continuand conceptul si ideile primei editii, anul acesta reusind sa adaugam mai multa amploare. Asa cum este exemplificat si mai jos, programul va fi unul mai special, reunind nume si artisti ce inca nu au ajuns sa cante in Ploiesti-Bucov.

La fel ca si editia trecuta, am pregatit 2 scene mari si late, pentru artisti pe masura.

INTRARE LIBERA!!

...Pentru cele 2 zone de camping amenajate, pretul de persoana este de 10 lei pentru intreaga perioada a festivalului.(zone de camping pazite)

Nu cred ca mai este nevoie de alte detalii! FREE FEST 2 - Bucov - spune tot!

 

 

Program :

 

Vineri 27 Mai

 

 

11:00 Deschiderea oficiala a portilor Free Fest

14:00 Amenajarea corturilor in zonele de camping desemnate

 

Scena Principala

 

18:45 – 19:15 - VOID

19:30 – 20:00 – T.B.A.

20:15 - 20:45 – S.A.N.

21:00 - 22:15 – TOULOUSE LAUTREC

22.30 - 24:00 – E.M.I.L.

 

Scena Secundara

 

00:00 - 01:00 – ANDU SIMION

01:00 – 02:30 - CEDRYK

02:30 – 04:00 - SURPRIZA

04:00 - 06:00 – ANDU SIMION

 

 

Sambata 28 Mai

 

 

12:00 - 13:00 Parada Moto

17:00 – 17:30 Show aviatic, acrobatii aeriene

 

INCEPEREA CELEI DE-A DOUA SERII DE CONCERTE

 

Scena Principala

 

 

18:00 – 18:35 – PSEUDONOISE

18:45 – 19:15 – LEFTERS

19:30 – 20:00 - DARAUF

20:15 - 20:45 – EL NEGRO

21:00 - 22:15 – TROOPER

22.30 - 24:00 – T.B.A

 

 

Scena Secundara

 

00:00 – 01:00 – ANDU SIMION

01:00 - 02:30 - SPECII

02:30 – 05:00 - DJ LIMUN

05:00 – 07:00 – DJ VIZI

 

 

Duminica 29 Mai

 

Stingerea destrabalarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam acolo!:)

Sa speram ca va veni si "vara" pana atunci sa putem sta la cort linistiti!! Oricum abia astept evenimentul si chiar daca va fi vremea mai ciufulita tot voi veni! :banana:

Numai bine!!!

 

Da, avem in continuare si traseul moto pregatit pentru voi.

 

Se mai amenajeaza circuitul de enduro pe fundul lacului de la Bucov?

 

Super, va multumim pentru implicarea in promovare si va asteptam acolo.:)

 

Suna chiar interesant :)

Am sa raspandesc vestea... sa ne adunam catmai multi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca anul trecut a fost un fest organizat cu sprijinul bunilor mei prieteni , motociclistii din Urlati Scream City Raiders , anul acesta va fi strict un festival de muzica. Daca doriti sa discutam pe acest subiect sunt dispus sa o fac ... Nu stiu in ce masura te folosesti de ce a fost anul trecut , mai ales ca nu aveti nici o treaba cu motociclistii. Pentru cei ce vor sa mearga la acest festival, iar aici ma refer strict la adevaratii motociclisti de pe acest site.... Credeti ca daca unu face un festival , si i se scoala lui ca ar da bine cu motociclete si parada moto , chiar tre sa puneti botul ? de asta in ziua de azi nu se mai fac intruniriile care erau odata ! fratilor sunt in masura sa vb despre acest lucru pentru ca eu am fost unul dintre organizatorii de anul trecut . Anul acesta se folosesc de acest nume abuziv , deoarece unul dintre organizatorii de anul trecut , si anume Andrei Nastase , care dupa acel festival a disparut fara sa isi plateasca datoriile care le-a lasat in urma , a aparut ca prin minune acum , si sa trezit ca vrea sa faca acest festival... nu vreau sa comentez foarte mult despre asta ... dar ganditi-va bine. daca vreti sa faceti o parada pentru niste zile ale orasului ploiesti... atunci ideea , spiritul de intrunire moto a disparut ! Ganditi-va bine... daca vreti sa va mergeti ! dar nu in spirit moto pentru ca nu are nici cea mai mica legatura.... Daca d-ra Alina are obiectii la ce am spus ... o astept ! Si ca sa ii respund eu lui Piticoo : da organizare se ocupa un grup de copii care sunt paraleli cu motoarele ..... Partea buna este ca am reusit si eu sa imi fac cont pe acest site ca de mult vreau asta .... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma ce conteaza cine organizeaza acest festival? Daca este de muzica foarte bine! vom merge cu motoare pana acolo pentru ca nu avem masina sau abonament la RATP :P .

Apoi nu inteleg ce inseamna la tine intrunire moto de altatada...iar inainte sa imi faci vreo teorie sa sti ca particip la intruniri din 2002, chiar inainte de a avea motor!

Daca atmosfera este placuta si muzica buna mi-e unu nu imi pasa cine a fugit cu banii anu trecut sau ca aceasta intrunire nu este "moto"....sincer mi s-a cam luat de weekend warriorii astia ce fac un stil de viata de fatada din motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu am zis sa nu va duceti la festival , vreau doar sa se faca o diferentiere intre un festval moto si unul de muzica..... Chiar am zis ca nu vreau sa intru in detalii cu ce sa intamplat anul trecut pentru ca nu vreau sa va plictisesc . Mai ales ca copii care sunt anul acesta implicati cu individul ala nu au nici o vin . Eu unul le urez multa bafta :rock: . Numai ca ideea de parada moto la un asemenea festival .... Din bun simt pentru celelalte cluburi care se chinuie tot anul sa le iasa ceva , si aici ma refer la un festival moto nu de muzica , sper sa o lase balta cu parada ... asta daca pentru tine nu vrei sa se transforme intr-un circ pentru buna satisfactie a primariei municpiului ploiesti :)) Sper ca intelegi unde vreau sa bat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu am zis sa nu va duceti la festival , vreau doar sa se faca o diferentiere intre un festval moto si unul de muzica..... Chiar am zis ca nu vreau sa intru in detalii cu ce sa intamplat anul trecut pentru ca nu vreau sa va plictisesc . Mai ales ca copii care sunt anul acesta implicati cu individul ala nu au nici o vin . Eu unul le urez multa bafta :rock: . Numai ca ideea de parada moto la un asemenea festival .... Din bun simt pentru celelalte cluburi care se chinuie tot anul sa le iasa ceva , si aici ma refer la un festival moto nu de muzica , sper sa o lase balta cu parada ... asta daca pentru tine nu vrei sa se transforme intr-un circ pentru buna satisfactie a primariei municpiului ploiesti :)) Sper ca intelegi unde vreau sa bat....

 

Frate, ce-o tot dai de gard cu "parada moto la un asemenea festival"? Care-i baiul? Bag seama ca pe tine te deranjeaza faptul ca nu mai esti in organizare, punct! Ce importanta are, pentru mine ca motociclist, cine organizeza o intrunire? Mi se rupe de Primaria Ploiesti si de orice Primarie din tara, la fel cum mi se rupe de parada moto. Tu intelegi despre ce e vorba la o intrunire? Nu intereseaza pe nimeni obiceiul asta de a merge in sir indian prin oras. E o tampenie, din punctul meu de vedere, dar o accept fiindca nu ma-ncurca cu nimic. La fel, nu cred ca ma obliga nimeni sa particip, daca nu vreau, la parada moto. Io ma duc la o intrunire sa ma distrez, nu sa fac altceva. Daca tu cauti altceva la o intrunire, atunci vorbim de lucruri diferite. Poate vrei sa faci o campanie si nu-ti dai seama. Da-i un nume, cauta o actiune, o motivatie si ai campania pe care ti-o doresti.

In fine, mi se pare de porc sa o tot freci aiurea ca nu e bine sa vina lumea la o manifestare oragnizata de cineva, fara sa dai argumente coerente pentru ce n-ar fi bine sa fim prezenti acolo. Te legi aiurea de subiectul cu muzica. Crezi ca motociclistii care vin la o intrunire nu tin cont si de aspectul asta? Hmmm, te cam inseli. Io unul, de pilda, daca m-ai invita la o intrunire la care-mi spui ca se canta muzica house sau hip-hop, iti multumesc si-ti spun din start ca n-am sa calc po-acolo. Si, la fel ca mine, sunt multi dintre motociclisti. Parerea mea e ca tre' sa-i lasi pe toti sa incerce sa arate ce pot (atat timp cat nu exista un job acreditat de organizator de evenimente - lucru pe care-l dezaprob si io, pentru ca e bine ca o entitate care se implica in asa ceva sa fie pregatita pentru acest scop), iar restul lumii va decide daca au fost bine pregatiti pentru actiunea respectiva sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa iti explic faza cu deranjul meu ca nu sunt in organizare si sa intelegi ! nu am zis sa nu va duceti si eu o sa merg ... iar cu partea mea in organizare , denumirea de "freefest" inca este inregistrata pe firma la care sunt actionar. asa ca daca le vroiam raul putem sa il fac . dar se pare ca nu sa inteles ce am vrut sa zic... oricum poate ne vd acolo la o bere :drink: . :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primiti si din bacau :rock:

 

Primim cu bucurie;)

 

Asta vroaiam sa aud :bounce: !!! sunt acolo :friends: !!! multa bafta si spor la organizat evenimentul!

 

Multumim mult. Ne vedem acolo:)

 

Fara indoiala, voi fi acolo si anul acesta. Anul trecut m-am simtit excelent! Buna treaba, mi-am inveselit ziua! :rock:

Ne bucuram sa auzim asta. Sa ne vedem acolo intr-un numar cat mai mare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca echipa organizatorica nu are bunul simt sa va anunte ca festivalul " freefest " sa anulat o sa o fac eu dragii mei motociclisti. spar ca intelegeti cat de mult le pasa de voi.....va multzumesc mult . sper sa ne vedem la cat mai multe festivaluri va pup

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca echipa organizatorica nu are bunul simt sa va anunte ca festivalul " freefest " sa anulat o sa o fac eu dragii mei motociclisti. spar ca intelegeti cat de mult le pasa de voi.....va multzumesc mult . sper sa ne vedem la cat mai multe festivaluri va pup

:moto:

 

O nu! ma simt ca un orfan acum ca am aflat ca organizatoriilor nu le pasa de mine! o viata necrutatoare! ce ma fac.....eh lasa macar mama mai tine la mine...cred! :P

Editat de Bogus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca echipa organizatorica nu are bunul simt sa va anunte ca festivalul " freefest " sa anulat o sa o fac eu dragii mei motociclisti. spar ca intelegeti cat de mult le pasa de voi.....va multzumesc mult . sper sa ne vedem la cat mai multe festivaluri va pup

:moto:

analfabetoidul asta era organizator..? :crack:

hai, pupati-l si voi sa-i treaca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca echipa organizatorica nu are bunul simt sa va anunte ca festivalul " freefest " sa anulat o sa o fac eu dragii mei motociclisti. spar ca intelegeti cat de mult le pasa de voi.....va multzumesc mult . sper sa ne vedem la cat mai multe festivaluri va pup

:moto:

 

OFF topic: Speed kills nu este o afirmatie corecta ...viteza nu ucide ...nu a ucis pe nimeni niciodata si nu cred ca va ucide pe cineva....aaaa dar opritul brusc in ceva mare si tare ...aia te ucide :)).

On: Gigi asta ''kills'' ...se cam tine de glume proaste ..pentru ca nustu ce nu-i convine in legatura cu festivalul.

 

Defapt s-ar putea sa aibe dreptate ...free fest nu se mai tine ..se numeste I love festival ...si se pare ca nu mai este gratis....any way !!!

Editat de Bogus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipa organizatorica nu are de ce sa anunte ca s-a anulat evenimentul, pentru ca evenimentul nu s-a anulat. Free fest va avea loc in continuare in perioada mai sus anuntata.:)

daca echipa organizatorica nu are bunul simt sa va anunte ca festivalul " freefest " sa anulat o sa o fac eu dragii mei motociclisti. spar ca intelegeti cat de mult le pasa de voi.....va multzumesc mult . sper sa ne vedem la cat mai multe festivaluri va pup

:moto:

 

FREE fest II nu s-a anulat. Ne cerem scuze pentru zvonul care a aparut, insa il infirmam, pentru ca ne vom vedea la Bucov in perioada 27 - 29 mai, asa cum anuntasem.

este anulat ??? dar se tine sau cum???

impreuna dar separat ?? gen?? :friends: :friends:

 

FREE Fest nu s-a anulat. Ne vedem pe 27-29 mai la Bucov, asa cum am promis.:)

E treaba serioasa asta cu "anulatul" intrunirii, sau aveti glume in program ??

 

FREE Fest II este un festival distinct fata de I LOve Festival ce va avea loc la Paulesti. Evenimentul nostru va avea loc la Bucov, in parcul Constantin Stere, asa cum am mentionat in topic. Pentru detalii, nu ezitati sa imi scrieti.

 

So, revin cu explicatiile.

Free fest nu s-a anulat. I love festival este cu totul si cu totul alt eveniment.

LOcatiile sunt distincte, noi la Bucov, ei la Paulesti. Programul este diferit.

Pentru alte informatii, nu ezitati sa imi scrieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...