Sari la conținut

Accident Piata Constitutiei cu un logan de politie 26.05.2011


dan_pustan
 Share

Postări Recomandate

azi, pe la ora 20.00. am trecut p-acolo, erau vreo 40 de motociclisti opriti, in mijlocul parcarii (aproximativ) un Kawasaki (cred) verde, vitezana, pus la pamant , exact langa un logan de politie care si el avea ceva daune mari, clar, facusera cioc. acuma...in parcare, cu loganul, suna ciudat, moto era cam praf facut...n-am stat sa pun intrebari, pentru ca probabil cei de acolo deja erau plictisiti de curiosi si gura casca, dar, pun aici :D. stie cineva mai exact ce s-a intamplat? precizez ca erau stranse vreo 4-5 masini de politie + un cam an din ala de politie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe langa accident la ora 20:20 si mi s-a parut ciudat ca toti motociclistii stateau cuminti la motorul lor si vorbeau si numai unul era langa masina de politie (parca nu era nimeni curios ...)

 

Nu am observat daca si loganul era sifonat pentru ca nu se vedea de pe partea mea ....

 

Daca are cineva detalii mai multe va rog sa postati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost marea curiozitate a mea, daca si loganul era sifonat. d-asta m-am dus mai aproape ca sa vad cu ochii mei si, deci, era sifonat grav partea din fata -stanga, umpic de bara, capota aripa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati venit mai tarziu, dupa ce toti motociclistii mai sus mentionati erau in jurul motociclistului ranit.

Am avut noroc ca aveam un domn doctor intre noi si a putut ajuta.

Am fost de fata, am vazut, am incercat sa ajut dar faptul ca 20 persoane incearca sa ajutr, dar mai mult imcurca, nu e ok.

Tineti-va parerile daca nu ati fost de fata.

 

Politistul nu s-a asigurat, a intrat in moto, motociclistul a dar cu pelvisul de rezervor de l-a indoit.

Revin mai tarziu cu foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe langa accident la ora 20:20 si mi s-a parut ciudat ca toti motociclistii stateau cuminti la motorul lor si vorbeau si numai unul era langa masina de politie (parca nu era nimeni curios ...)

 

Nu am observat daca si loganul era sifonat pentru ca nu se vedea de pe partea mea ....

 

Daca are cineva detalii mai multe va rog sa postati.

Motoclistii care stateau langa masina de politie erau cei care au fost trecuti ca martori pentru investigatie. Era deja tarziu cand ai trecut si noi incercam sa stam la locurile noastre.

 

Ce e asta? O porcarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea cat se poate de simpla, baiatul cu motocicleta a plecat de langa grupul nostru pe aleea semnalizata cu sageata de iesire din parcare, iar politistii au venit pe langa un Jeep parcat, printre locurile de parcare si au taiat toata parcarea, inclusiv calea motociclistului. O sa se vada in poze.

Au venit cam 10 echipaje de politie pentru ca s-au speriat cand ne-au vazut atatia motociclisti (noi eram la intrunirea noastra de joi de CBRisti), s-au facut masuratori, poze, politistul a fost verificat daca a baut in fata mea si a unui amic, noi fiind martori in acest caz.

Politia evident ca ar fi vrut sa musamalizeze toata treaba colegului cu pricina, dar nu prea aveau cum.

Baiatul a fost dus la spital, sa speram ca nu are nimic in zona bazinului. Multa sanatate ii doresc si recuperare rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii doresc sa nu aiba nimic grav, accident cu dinamica asemanatoare am avut si eu acum 2 luni, insa nu am lovit atat de tare rezervorul cu pelvisul. Mi-a parut foarte foarte rau pentru motociclist mai ales ca am vazut exact cum a venit masina de politie si am fost efectiv neputincios in fata incidentului. Baiatul la ce spital a fost dus? Putem sa-l ajutam cu ceva oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate baiatului accidentat.

 

politzaiul o fi tot ala care se strecura(patrula tacticos) printe mobre si gard acum 2 sapt cand erau expuse barcile in piata

 

urata intamplare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte urat, probabil peste cateva zile vom vedea in ziare : "un logan de politie stationa regulamentar, cand, deodata, un motociclist drogat, si suparat, s-a azvarlit sub loganul care stationa, dand cu capul de aripa masinii in mod repetat pentru a-i provoca pagube materiale" bine macar ca au fost martori p-acolo, ca altfel motoristul probabil se alegea si cu dosare penale, platea si loganul de 75 000 euro si asfalta si parcarea. asa cu martori (multi) poate o iesi dreptatea la iveala...sper ca mobristul sa-si revina, ca a lui motocicleta nu prea cred ca mai are sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut de doua ori prin zona. o data cu moto si a doua oara cu masina la interval de o ora intre. chiar ma intrebam daca e vreo actiune de constientizare sau care e faza. nu-mi venea sa cred ca s-a intamplat langa atatia bikeri. apoi mai sus spre Marriott mai era un accident care parea destul de nasol. WTF?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe langa accident la ora 20:20 si mi s-a parut ciudat ca toti motociclistii stateau cuminti la motorul lor si vorbeau si numai unul era langa masina de politie (parca nu era nimeni curios ...)

 

Nu am observat daca si loganul era sifonat pentru ca nu se vedea de pe partea mea ....

 

Daca are cineva detalii mai multe va rog sa postati.

Nu, nu era nimeni curios, fiindca toti de acolo am vazut "live" incidentul; si fiindca cei care ne intalnisem acolo suntem oameni civilizati nu gorile de la circ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu era nimeni curios, fiindca toti de acolo am vazut "live" incidentul; si fiindca cei care ne intalnisem acolo suntem oameni civilizati nu gorile de la circ...

Masina de politie era cu 5 metri in fata mea , eu am facut dreapta in capatul fantanilor, iar ei au mers inainte, au taiat parcare fara a schita o intentie sa se asigure, iar dupa incident, s-au dat calm jos, parca nu lovisera o persoana. In acel moment vorbeam cu mama la telefon (pe hands free :D ) si chiar ii ziceam, sa vezi ca tot pe baikar il scot de vina. Noroc ca erati mai multi acolo.

 

Doamne fereste de astfel de incidente, ca la noi in tara ORGANUL are intotdeauna dreptate.

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar dupa incident, s-au dat calm jos, parca nu lovisera o persoana.

Stai linistit ca nu era politistul atat de calm precum crezi. Era speriat dar a stat cat se poate de linistit avand in vedere ca eram atatia motociclisti in jurul lui toti cu privirile indreptate spre el, pline de dispret. Abia cand au mai venit niste echipaje de politie s-a mai calmat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nu era politistul atat de calm precum crezi. Era speriat dar a stat cat se poate de linistit avand in vedere ca eram atatia motociclisti in jurul lui toti cu privirile indreptate spre el, pline de dispret. Abia cand au mai venit niste echipaje de politie s-a mai calmat ;)

Eu zic de cum s-a dat jos din masina, nu prea s-a grabit, daca am vazut eu bine parca prima oara s-a dat jos cel din dreapta, oricum nu asta conteaza, important e sa fie baiatul bine si sa se faca DREPTATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se intampla pentru ca domnii "cap de creta" cred ca daca merg cu masina de politie sunt miejii din fanta si pot merge linistiti pe contrasens, stiind ca nu le face nimeni nimic.

Ieri, la joia moto, ne-am oprit la Romana sa impartim fluturasi si nu ne-au lasat, ne-am certat cu ei si pana la urma am plecat la unirii sa ii impartim, iar la plecare masina de politie a plecat linistita pe contrasens, fara nici o jena.

asa ca nu e de mirat ca ii doare la basca in momentul cand fac accidente cu victime....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un moment dat,militianul de la volan a vrut sa mute masina,inainte sa vina echipajul de la circulatie!am sarit cu gura pe el sa lase masina in pozitia care era,doar e accident cu victima.a inchis usa nervos si a comentat ceva.probabil avea in cap sa schimbe dinamica accidentului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...