Sari la conținut

8 iunie 2011 - Miting Aviatic Baza Kogalniceanu


Serban.S
 Share

Postări Recomandate

huuuuuaaaa

 

somerilor

 

ce dracu au pus o si astia MIERCURI

 

 

cer senin sa aveti

 

Pai au pus-o miercuri pentru ca ei aveau destinatie initiala Turcia. Cu alte cuvine, la turci va fi in week-end, si, daca tot erau in zona, s-au gandit sa treaca intr-o fuga si pe la noi, ca si-asa e treaba cu scutul anti-racheta, baza americana de la Kogalniceanu, etc.

Partea frumoasa e ca pe site-ul lor figura aeroporul Baneasa, insa lucrurile s-au cam schimbat intre timp.

http://www.cartula.ro/forum/topic/1739-thunderbirds-in-romania-a-doua-oara/

in orice caz e un eveniment care nu prea trebuie ratat...cine stie cand vor mai veni, daca vor mai veni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa suna anuntul :

 

"Pe data de 8 iunie 2011 va avea loc show-ul aerian Thunder over The Black Sea – Constanța Air Show 2011. La manifestarea aeriană va participarea echipa de acrobație aeriană Thunderbirds, ce aparține United States Air Force, care va evolua cu aeronave F-16. Acestora li se vor alătura aeronavele militare ce aparțin Forțelor Aeriene Române: IAR-99 Soim, C-27J Spartan, Mig-21 Lancer, IAR-330 Puma, avioane uÂşoare ale Aeroclubului României Zlin142, Extra 300L, Extra 300 SC, AN2 Âşi PZL-104 Âşi participanți ai Agenției de ParaÂşutism."

 

evenimentul din 6 August e cu "musculite de avioane" pe langa F16 si Mig-uri , asa ca trebuie sa asteptam anuntul definitiv cu ora exacta de incepere , probabil ca pe la ora 8 dimineata ar trebui sa fim la iesire pe A2 pt ca pe la 10 sa ne asezam linistiti pe iarba cu foto/binoclu spre ceruri ! amin

 

@gabrielchelaru : au trecut 4 ani de la intalnirea din link-ul postat de tine ! da-ne noutati !

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

evenimentul din 6 August e cu "musculite de avioane" pe langa F16 si Mig-uri

Un meserias al meseriasilor pe musculite :) in top la clasa de top " unlimited Free Style " care a zburat si pe cele din " clasa greilor" spunea despre unul din aceasta clasa " SU27 este limitat din punct de vedere al manevrelor" . Clar,limitat pentru skill-ul unui pilot no.1 :)

Ambele evenimente se anunta a fi tari. Fiecare are spectaculozitatea lui.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Aran , dictatorule , nu ma intelege gresit , nu vreau sa-i jignesc pe "cei mici" , insa ma incanta zgomotele produse de motoarele de Mig sau celelalte jivine , toti pilotii sunt niste nebuni frumosi si merita tot respectul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti pilotii sunt niste nebuni frumosi si merita tot respectul !

:ok:

 

Toti pilotii de avioane,pilotii motocicletelor si pasagerii acestora. :cheers:

http://www.youtube.com/watch?v=IVEgDu-McMs

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul oficial al spectacolului este urmatorul:

 

 

- 10.00 accesul publicului;

- 12.00 deschidere - Agentia de parasutism;

- 12.05 Aeroclubul Romaniei;

- 13.25 Agentia de parasutism;

- 13.45 Fortele Aeriene Romane (I.A.R. 99, MIG 21, ambele evolutii in formatie si solo);

- 14.15 C-130 U.S.M.C.+parasutisti;

- 15.00 Thunderbirds;

- 16.15 sesiune autografe Thunderbirds;

- 17.15 inchidere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg mai mult ca sigur doar ca am viteza mica,100kmh maxim

 

Relax man, cam asa voi merge si eu.

Dupa cum am vazut in orarul evenimentului (multumiri @klu), nu prea are rost sa ne grabim exagerat.

Pe unde preferati sa mergeti ? Autostrada sau drumul vechi ? Daca tot mergem incet ...

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Si eu vreau sa ajung la miting, insa prefer autostrada, idiferent de viteaza cu care se merge (insa nu mai mult de 140)

 

@klu :cheers: aveti si cu migurile program?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, plecam mai multi pe autostrada (la ora 9-10) sau fiecare cum ii place?

 

Am putea sa ne intilnim in jur de 9 la o benzinarie la iesirea spre autostrada. Nu stiu exact ce benzinarii sunt acolo (Rompetrol, OMV, Petrom ). Cine stie exact zona si benzinariile sa dea o idee.

 

Initial, deoarece viteza mea de croaziera este in jurul a 100km/h, ma gindeam sa merg pe drumul vechi spre Kogalniceanu. Asa, daca nu sunt singurul care merge mai "catinel", e ok si autostrada.

 

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Am putea sa ne intilnim in jur de 9 la o benzinarie la iesirea spre autostrada. Nu stiu exact ce benzinarii sunt acolo (Rompetrol, OMV, Petrom ). Cine stie exact zona si benzinariile sa dea o idee.

 

Initial, deoarece viteza mea de croaziera este in jurul a 100km/h, ma gindeam sa merg pe drumul vechi spre Kogalniceanu. Asa, daca nu sunt singurul care merge mai "catinel", e ok si autostrada.

 

Stima.

 

E un OMV pe dreapta pana in rondul de la inceputul autostrazii.

Ne vedem acolo la 9, la 9:30 am plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...