Sari la conținut

Bikers Weekend Gheorgheni


Ender
 Share

Postări Recomandate

Pazea, venim! Vrum, vrum... sa nu incepeti parada fara noi! :moto:

 

Pleaca cineva azi dupa amiaza catre Gheorghieni? Eram programat sa plec miine dimineata dar scap azi mai devreme si vreau sa o tai la drum dupa ora 14.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam (daca vezi o geaca cu Ugly Bears) si care sta pe un motor HR 66 URS (Yamaha Dragstar de 1100cc sa stii ca sunt io)!

 

Am ajuns vineri, dar am intarziat pe drum si am pierdut parada. M-am uitat dupa un Dragstar 1100 negru, il stiam din pozele tale, dar n-am vazut decat un Royal Star Silverado... Sambata am vazut cativa cu tricouri Ugly Bears dar n-am ghicit care din ei erai tu :what:

 

M-au impresionat oamenii care au fost foarte cumsecade si saritori si toti vorbeau romaneste si din cand in cand se scuzau ca nu stiu sa vorbeasca asa bine. Vreau sa spun ca ne-am simtit foarte bine.

 

Berea a fost rece, "miciurile" bine facute :laugh: muzica buna, super admosfera. Una peste alta, o intrunire foarte reusita si foarte bine organizata, intr-o locatie excelenta. :peace: Asta ca sa nu mai povestesc despre peisajele din zona si de drumul pana acolo. Noi am venit pe traseul Cheia-Sacele-Prejmer-Sfantul Gheorghe-Tusnad-Miercurea Ciuc-Gheorghieni-Joseni-Borzont si ne-am intors prin Praid (cu ocol la Sovata si Lacul Ursu)-Odorheiul Secuiesc-Cristurul Secuiesc-Vanatori-Saschiz-Rupea-Brasov-DN1.

 

Drumul intre Cristurul Secuiesc si Vanatori este cu denivelari si gropi, la fel si drumul prin Pasul Bucin spre Praid sau cel spre Lacul Rosu.

 

Merita sa veniti in aceste locuri, aveti ce vedea. Daca ajungeti prin zona, sa nu ratati restaurantul Basa (cred ca asa ii spune), cu specific secuiesc si nu numai, unde se mananca foarte bine si unde meniurile sunt atat in ungureste cat si in romaneste, engleza si germana :ok:

 

Ca un drum sa fie de neuitat trebuie sa ai parte si de peripetii. Lui Viorel i-a "cazut" trunchiul conic si a trebuit sa se intoarca sambata (a venit o masina si l-a cules de la Tusnad) iar eu cu Filosofull am fost "fii ploii"; ne-a prins ploaia peste tot pe unde am fost: la Lacul Rosu, a trebuit sa facem cale intoarsa pe o ploaie torentiala sambata la pranz, in timp ce la Borzont era uscat (a plouat abia spre seara si a fost frumos toata ziua). Nu ne-am lasat si ne-am intors mai tarziu candparea ca se inseninase, dar ne-a prins iarasi cand am ajuns la lac si iar cand ne-am intors spre Gheorghieni.

La plecare ne-a prins ploaia dupa iesirea din Rupea, si la Brasov, si pe serpentinele de la Predeal iar dupa Campina am intrat in furtuna, am mers noaptea printre stropii desi de ploaie si tunete, in lumina crepusculara a fulgerelor ce brazdau cerul.

Pe Filosofull l-am pierdut in furtuna, eu am tras tare sa ajung cat mai repede ca eram fleasca, numai in tricou si cu vesta de piele, iar la intrare in Republica, era s-o comit la sensul giratoriu de la Carreffour, mi-a fugit fata pe ploaia deasa cand am franat sa evit o masina ce intrase in intersectie si numai stapanirea de sine si reflexul m-au facut sa nu ma intind pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, o fo fain. Ungurii astia este foarte tare :lol:

 

Organizarea buna, peisaje de vis

 

Am ajuns si eu cu bine la 12 noaptea, m-a plouat de m-a rupt

 

Sa ne vedem la anu' si sa fie la fel de frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns vineri, dar am intarziat pe drum si am pierdut parada. M-am uitat dupa un Dragstar 1100 negru, il stiam din pozele tale, dar n-am vazut decat un Royal Star Silverado... Sambata am vazut cativa cu tricouri Ugly Bears dar n-am ghicit care din ei erai tu :what:

 

M-au impresionat oamenii care au fost foarte cumsecade si saritori si toti vorbeau romaneste si din cand in cand se scuzau ca nu stiu sa vorbeasca asa bine. Vreau sa spun ca ne-am simtit foarte bine.

 

Berea a fost rece, "miciurile" bine facute :laugh: muzica buna, super admosfera. Una peste alta, o intrunire foarte reusita si foarte bine organizata, intr-o locatie excelenta. :peace: Asta ca sa nu mai povestesc despre peisajele din zona si de drumul pana acolo. Noi am venit pe traseul Cheia-Sacele-Prejmer-Sfantul Gheorghe-Tusnad-Miercurea Ciuc-Gheorghieni-Joseni-Borzont si ne-am intors prin Praid (cu ocol la Sovata si Lacul Ursu)-Odorheiul Secuiesc-Cristurul Secuiesc-Vanatori-Saschiz-Rupea-Brasov-DN1.

 

Drumul intre Cristurul Secuiesc si Vanatori este cu denivelari si gropi, la fel si drumul prin Pasul Bucin spre Praid sau cel spre Lacul Rosu.

 

Merita sa veniti in aceste locuri, aveti ce vedea. Daca ajungeti prin zona, sa nu ratati restaurantul Basa (cred ca asa ii spune), cu specific secuiesc si nu numai, unde se mananca foarte bine si unde meniurile sunt atat in ungureste cat si in romaneste, engleza si germana :ok:

 

Ca un drum sa fie de neuitat trebuie sa ai parte si de peripetii. Lui Viorel i-a "cazut" trunchiul conic si a trebuit sa se intoarca sambata (a venit o masina si l-a cules de la Tusnad) iar eu cu Filosofull am fost "fii ploii"; ne-a prins ploaia peste tot pe unde am fost: la Lacul Rosu, a trebuit sa facem cale intoarsa pe o ploaie torentiala sambata la pranz, in timp ce la Borzont era uscat (a plouat abia spre seara si a fost frumos toata ziua). Nu ne-am lasat si ne-am intors mai tarziu candparea ca se inseninase, dar ne-a prins iarasi cand am ajuns la lac si iar cand ne-am intors spre Gheorghieni.

La plecare ne-a prins ploaia dupa iesirea din Rupea, si la Brasov, si pe serpentinele de la Predeal iar dupa Campina am intrat in furtuna, am mers noaptea printre stropii desi de ploaie si tunete, in lumina crepusculara a fulgerelor ce brazdau cerul.

Pe Filosofull l-am pierdut in furtuna, eu am tras tare sa ajung cat mai repede ca eram fleasca, numai in tricou si cu vesta de piele, iar la intrare in Republica, era s-o comit la sensul giratoriu de la Carreffour, mi-a fugit fata pe ploaia deasa cand am franat sa evit o masina ce intrase in intersectie si numai stapanirea de sine si reflexul m-au facut sa nu ma intind pe asfalt.

Ahoi, pai daca nu ai venit spre partea rezervata Ugly Bears si delimitata cu o ingradire de ata si poza cu logo-ul RC-ului!

Si Sambata intre orele 13-16 motocicleta a fost in fata scenei la concursul de frumusete al motoarele unde putea fii votata.

Din pacate am si plecat cu motorul din fata scenei la ora 16 pentru ca a trebuit sa fug la o nunta Sambata seara si asa am scapat si de ploaie, desigur cand eram la nunta ma gandeam la intalnirea moto si la ce ploaie e afara, dar din cate am auzit sa lasat cu o baie in nomolul de Harghita.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa deranjez, ca sunt baiat simtzit! ;) Iar intre 13 si 16 ne imprieteneam cu ploaia pe drumul spre Lacul Rosu :D

 

Lasa ca n-au intrat zilele in sac. Daca e sa plec in haiducie la Piatra Neamt, trec prin Gheorghieni si poate facem restul drumului impreuna, asta daca nu ai vre-o nunta, of course.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa deranjez, ca sunt baiat simtzit! ;) Iar intre 13 si 16 ne imprieteneam cu ploaia pe drumul spre Lacul Rosu :D

Apoi puteai sa ii intrebi pe baietii care aveau tricou Ugly Bers ca il cauti pe IceLord (Dan) sau presedintele rc-ului si sigur te puneau in legatura, iar de deranjat nu deranjai pe nimeni!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi puteai sa ii intrebi pe baietii care aveau tricou Ugly Bers ca il cauti pe IceLord (Dan) sau presedintele rc-ului si sigur te puneau in legatura, iar de deranjat nu deranjai pe nimeni!

 

O sa mai trec anul asta prin zona ca mi-a placut si sigur ne vedem, Dane. Si, vorba lui Viorel, stam si ne-mpacam la o bere :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai trec anul asta prin zona ca mi-a placut si sigur ne vedem, Dane. Si, vorba lui Viorel, stam si ne-mpacam la o bere :friends:

 

Ai uitat sa spui ca ne-au placut unguroaicele. Sau te faci ca ploua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da poze nu are nimeni?

 

Good point! Din pacate noi n-am prea avut timp de facut poze, doar cateva la carciuma din sat si una doua in camping.... am fost mai mult plecati sa vizitam zona. Cum reusim sa le descarcam le punem. Baza e in Viorel, sper ca el sa sara primul cu pozele :)

 

P.S. Am zis plecati? :scratch: Mai corect era plouati.... :crack:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai trec anul asta prin zona ca mi-a placut si sigur ne vedem, Dane. Si, vorba lui Viorel, stam si ne-mpacam la o bere :friends:

Apoi daca o sa treci da un semn prin PM si vedem cu facem sa ne intalnim!

 

Apoi daca o sa treci da un semn prin PM si vedem cu facem sa ne intalnim!

Cateva Pozicele....desigur se includ in categoria "de care imi plac mie" :))

post-25613-0-76390700-1311021141_thumb.jpg

post-25613-0-64091000-1311021146_thumb.jpg

post-25613-0-58905600-1311021153_thumb.jpg

post-25613-0-96929600-1311021156_thumb.jpg

post-25613-0-17666000-1311021161_thumb.jpg

post-25613-0-24034900-1311021165_thumb.jpg

post-25613-0-57185500-1311021170_thumb.jpg

post-25613-0-55059600-1311021174_thumb.jpg

post-25613-0-05840600-1311021181_thumb.jpg

post-25613-0-68827800-1311021186_thumb.jpg

post-25613-0-23071500-1311021207_thumb.jpg

post-25613-0-46500600-1311021211_thumb.jpg

post-25613-0-68875700-1311021216_thumb.jpg

post-25613-0-69464900-1311021221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi daca o sa treci da un semn prin PM si vedem cu facem sa ne intalnim!

 

 

Cateva Pozicele....desigur se includ in categoria "de care imi plac mie" :))

 

 

Mersi, in prima poza apar si eu in fundal, ala in alb de la cort; stii cumva al cui e EN-ul ala dichisit din poza 3?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, in prima poza apar si eu in fundal, ala in alb de la cort; stii cumva al cui e EN-ul ala dichisit din poza 3?

Parca era de Iasi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good point! Din pacate noi n-am prea avut timp de facut poze, doar cateva la carciuma din sat si una doua in camping.... am fost mai mult plecati sa vizitam zona. Cum reusim sa le descarcam le punem. Baza e in Viorel, sper ca el sa sara primul cu pozele :)

 

Nici eu nu am facut poze din pacate, am zis ca avem timp, decit simbata in restaurant, sa-mi dati adresele de mail sa vi le trimit, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare bmvio, de la mine ai un pm "mai special", sper sa-l primesti ca am primit o eroare la un moment dat. astept si pozele de la carciuma unde am mancat

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EN 500-le este a lui Amedeo , vezi threadurile din Iasi.

 

@ Gixu : ai fost si tu la Gheorgheni? Tare mult as fi vrut sa stam de vorba despre fieratanii. Am vazut cateva VFR-uri pe acolo. Goldwing-ul a fost delicios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, in prima poza apar si eu in fundal, ala in alb de la cort; stii cumva al cui e EN-ul ala dichisit din poza 3?

Da, stiu eu ;)

 

Ice Age Iasi, cred ca era prezident-ul clubului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EN 500-le este a lui Amedeo , vezi threadurile din Iasi.

 

@ Gixu : ai fost si tu la Gheorgheni? Tare mult as fi vrut sa stam de vorba despre fieratanii. Am vazut cateva VFR-uri pe acolo. Goldwing-ul a fost delicios

 

Am fost cu gandul :grinbandit: Pana la 1 August sunt plecat din tara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana reusesc sa gasesc cablul de la telefon si sa descarc pozele facute, pun aici o parte din imaginile surprinse cu aparatul lui Vio sambata dimineata la Hanul Basa :friends:

post-58284-0-33854000-1311715585_thumb.jpg

post-58284-0-18548700-1311715598_thumb.jpg

post-58284-0-54614200-1311715614_thumb.jpg

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da poze nu are nimeni?

Salut! Sper ca va placut la noi, si multumesc ptr. toata lumea care ne-a onorat cu prezenta la intrunire!

Respect! pOze nu dar lincuri v-o pun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...