Sari la conținut

Pompa benzina ZZR 400 pt ZX6R


Postări Recomandate

Din ce stiu eu - pompa trebuie sa bage un anumit debit in functionare...daca nu baga acel debit poti sa ramai fara benzina la viteze mari etc...ar trebui sa cumperi pentru motoreta ta, dar daca vrei ciurucuri si bani putini - go ahead.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis de debit...pot fi 2 facute de acelasi producator, sa fie aceeasi marime - dar una sa aiba un debit mai mic. You'll never know. Ce imi aduc aminte de la fostul motor, mai ales din manual - pompa de benzina se testa la debit...nu sunt sigur de asta, dar merita aruncat un ochi.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la fel la debit, ptr ca si la zx6 si la zx7 si la zx9 era exact aceeasi pompa. Si 2 nu conteaza debitul ptr ca merg perfect si fara pompa, cu furtunele puse pe direct.

Editat de Bogdis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pun și eu tot aici problema mea cu pompa, să nu mai deschid un topic, fiind vorba de o problemă similară.

Anume, vreau să schimb pompa de pe Honda NTV650 fiincă îmi picură pe la ax. E o pompă Mitsubishi. În instrucțiunile Haynes arată că motorul are nevoie de un debit minim de 600cc/minut.

 

M-ar interesa să aflu de la ce alte modele de motociclete ar fi compatibilă pompa de benzină și în ce măsură există diferențe de presiune sau debit între ele.

 

Am găsit una second de la un Ninja de 750, tot Mitsubishi, și aș vrea să știu dacă ar face vreo diferență la consum sau în vreun alt fel.

Editat de midnight_rain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este compatibila, stai linistit. sunt aceleasi. o sa fiti uimiti cate pises sunt la fel intre diferite marci de motoare, mai ales intre cele din anii '90... statoare, "bendix-uri", rotoare, pompe si etrieri de frana, electromotoare, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...