Sari la conținut

Protestam pentru uciderea lui Raducu?


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

tot ce aveti de facut este sa mergeti mai incet in trafic si sa cascati voi ochii primii. si mie mi-e greu sa apreciez daca un far, privit frontal se apropie cu 100 sau 200 km/h. cand vad presupun ca are 200/h. nu mai faceti atatea crize, strada nu e numai pentru voi. soferii de masini sunt aceeasi masa eterogena ca si motociclistii, acelasi procent de prosti/destepti. majoritatea care s-au dus dintre noi puteau evita asta cu ceva mai mult creier in cap si viteza ceva mai mica. circul in oras si cu masina si cu scuterul, cu motorul e incomod. vad si eu ce vede oricine. cand aveam o masina mare, se fereau toti, cu scuterul parca s-ar urca toti pe mine. trebuie sa te feresti nu sa astepti sa fii ferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

tot ce aveti de facut este sa mergeti mai incet in trafic si sa cascati voi ochii primii. si mie mi-e greu sa apreciez daca un far, privit frontal se apropie cu 100 sau 200 km/h. cand vad presupun ca are 200/h. nu mai faceti atatea crize, strada nu e numai pentru voi. soferii de masini sunt aceeasi masa eterogena ca si motociclistii, acelasi procent de prosti/destepti. majoritatea care s-au dus dintre noi puteau evita asta cu ceva mai mult creier in cap si viteza ceva mai mica. circul in oras si cu masina si cu scuterul, cu motorul e incomod. vad si eu ce vede oricine. cand aveam o masina mare, se fereau toti, cu scuterul parca s-ar urca toti pe mine. trebuie sa te feresti nu sa astepti sa fii ferit.

 

 

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o vorba din batrani spune : Dezastrul este colectiv, scaparea este individuala. Emigrare placuta!

 

 

asta recomandam si eu. din pacate in ultima vreme sistemul traditional capitalist crapa, tarile asa-zis civilizate au importat rapid metehnele aduse de emigranti din locurile de bastina, cam nasol peste tot. dupa ultimele analize cele mai robuste sisteme sunt cele partial sociale, de tip suedez, unde nu mori dar nici nu traiesti, material vorbind, iti ia statul tot. am fost adept al economiei ultraliberale de tip american, am gresit dupa cum se vede, crapa si aia. lumea e desenata stramb de niste bosorogi senili fara alta bucurie decat aceea de a stapani finantele lumii. cred ca se apropie ceva nasol rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus-o si o spun in continuare : cand este vorba de un accident ar trebui sa vedem mai intai partea motociclistului - CE VITEZA AVEA!? - imi cer scuze - dar si motociclistii cer cam multe. Eu n-am mai avut nici un incident cu vreo masina de vreo 3 ani ( chiar nu-mi aduc aminte - si eu am avut un accident din vina unuia cu masina )...si oare de ce? Ca mi-am vazut de treaba in liniste fara sa bag mana in acceleratie atunci cand este aglomerat sau cu stradute multe sau orice altceva. Vad trecand pe langa mine o gramada de motoristi care mai de care zmei - poate stau si rad de mine cand merg pe bulevard cu 70 si atunci cand imi permite strada si traficul o mai ciupesc si eu din cand in cand, dar cel putin eu ajung acasa teafar chiar daca cu 5 minute mai tarziu.

 

Nu-s usa de biserica si eu o mai frig in oras cu viteze ce trec lejer de 100, dar cel putin ma duce capul ca atunci cand am masini parcate pe dreapta, stradute multe laterale, intersectii unde cei de pe contrasens fac stanga sa nu merg cu viteza si sa casc ochii cat cepele, dar deh ce sa le zici cercopitecilor care vor sa fie "respectati". Rescpectati si voi sa fiti respectati? Eu nu prea respect in general in trafic, si eu ma bag - si eu poate am taiat calea unora cu masini - de fapt chiar am taiat si bineinteles ca nici eu nu pot sa sper la "covor rosu pe strada ca deh sunt motociclist.

 

Puteti sa faceti voi cate marsuri veti face, NU SE VA INTAMPLA NIMIC din partea celor cu masini. Asta este viata si trebuie sa ne conformam si sa supravietuim cum putem.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Alex. De cand a plecat dintre noi s-au facut nenumarate marsuri. S-a obtinut ceva? Sa fim cu picioarele pe pamant...este la fel si poate si mai nasol acum.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca si pe Raducu...dar nici moartea lui nu va aduce nimic nou in traficul din Romania.

 

Si am si eu o intrebare pura si adevarata la care as dori sa raspundeti cat mai raspicat :

 

De ce se asteapta sa se mai duca unu dintre noi ca sa se faca aceste marsuri?!

 

P.S. Imi inchei aici postul...dupa cum am vazut - degeaba se face ca nimic nu se va schimba...

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

# Survolaj # De ce se asteapta sa se mai duca unu dintre noi ca sa se faca aceste marsuri?!

 

pentru ca aici nu sunt decat forumisti, ei dau sfaturi din spatele unui monitor, se complac in aceasta situatie si atat... li se rupe lor ca unu dintre noi a plecat prea devreme, ca s-a dus nevinovat acolo unde ar trebuii sa ajungem toti doar de batranete...

 

ce-s alea "marsuri"? nu prin marsuri educi anumiti oameni... fac o paranteza, copilul tot prin marsuri il educi?

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...