Sari la conținut

Intrunirea Bukowina Motor Club 2011


Bukowina MC
 Share

Postări Recomandate

Bukowina Motor Club anunta cea de-a 5-a editie a Intrunirii Bukowina Motor Club ce va avea loc in perioda 26-28 august 2011, cu titlul "Inapoi la Radacini". Anul acesta nu va oferim nici concerte, nici piscina, nici concursuri, nici mercantilism si nici zgomot.

In schimb va oferim un regal gastronomic, peisaje de poveste, liniste, focuri de tabara si excursii cu motocicleta pentru toate buzunarele si tipurile de motciclete.

Intrunirea va avea loc in Sucevita, in locatia pensiunii Casa Lina (www.casa-lina.ro), la 600 de metri de Minastirea Sucevita. Avem un loc superb de

montat corturile iar pentru cei care doresc un pic mai mult confort, pensiunea ofera 22 de camere duble.

Va asteptam sa va relaxati un weekend intreg, sa particpati cu noi la trasee mai grele de enduro sau sa faceti o plimbare pina pe Rarau, muntele paznic al Bucovinei, printr-un peisaj mirific ce traverseaza Obcinele Bucovinei.

Seara la foc, vom cinta impreuna cintece de betie, doar cu chitarele si vocile noastre ragusite si pline de praf.

Va asteptam cu drag la Sucevita, in perioada 26-28 august 2011, la cea de-a 5-a editie a Intrunirii Bukowina Motor Club.

Relatii si rezervarile la pensiune se fac prin mail: bukowina_motor_club@yahoo.com sau la Doni (0745691003) si Bobi (0733956013)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesanta o iesire pana acolo, nu promit dar ramane de vazut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta maxima baietii, salutare de la mare departare! :friends:

 

Mereti cu incredere ca n-are cum sa va para rau, n-are ce sa nu iasa bine! Muntele, padurea, celebrele curbe spre Palma si Cimpulung Mold, Raraul, manastirea, berea, rachiul, toate-s acolo si nu pleaca!!! Distractie faina!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de fiecare data nu pot lipsii la intrunirile organizate de voi.

Suna tare bine, poate reusesc sa evadez si eu sa ajung la voi.

 

Tre sa-l cunosc si eu pe IceLord ca tot a mentionat Lord Vader numele lui :friends:

 

Succese!

Da Paul de data asta mergi cu mine ca nu ai ce regreta, chiar daca facem un drum lung, dar e placarea de a merge cu :moto:

Editat de Lord Vader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de fiecare data nu pot lipsii la intrunirile organizate de voi.

 

Da Paul de data asta mergi cu mine ca nu ai ce regreta, chiar daca facem un drum lung, dar e placarea de a merge cu :moto:

Ca de fiecare data, te asteptam :cheers:

 

Merge cineva cu masina din Iasi? Am un cort f mare de transportat...dau bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesanta o iesire pana acolo, nu promit dar ramane de vazut!

Din pacate nu o sa ajung nici anul asta, m-am hotarat sa fac o tura prin Salbaticia Carpatilor!

 

Suna tare bine, poate reusesc sa evadez si eu sa ajung la voi.

 

Tre sa-l cunosc si eu pe IceLord ca tot a mentionat Lord Vader numele lui :friends:

 

Succese!

Ahoi, din pacate nu particip nici anul asta, ma duc prin salbaticie in Carpatii Meridionali - Fagaras,Parang,Retezat (gradina Carpatilor cum zice Ministra), ii multumesc lui Lord Vader ca imi mentioneaza numele, el stie ca eu sunt genul care ma sui si ma duc de nebun, luna trecuta la sfarsit am fost intr-o calatorie de 800 de km prin Maramures de unu singur cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu o sa ajung nici anul asta, m-am hotarat sa fac o tura prin Salbaticia Carpatilor!

Cu Dragstarul la endureală?

 

Vă așteptăm cu drag în BUKOWINA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu Dragstarul la endureală?

 

Vă așteptăm cu drag în BUKOWINA.

Daca ai stii ce am facut cu Virago te-ai cruci, cu dragstar-ul nu merge asa ca cu Virago dar nu imi e frica oricum pe unde am de gand sa merg nu e chiar asa hard enduro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai stii ce am facut cu Virago te-ai cruci, cu dragstar-ul nu merge asa ca cu Virago dar nu imi e frica oricum pe unde am de gand sa merg nu e chiar asa hard enduro!

Cred si eu! Virago e de-a dreptul un enduro-chopper. :laugh: Eu am urcat cu el la Padina. ;) Cu VN-ul nu m-am aventurat decat de la Cheile Gradistei pana sus, pe platoul de la Fundata :wink:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai stii ce am facut cu Virago te-ai cruci, cu dragstar-ul nu merge asa ca cu Virago dar nu imi e frica oricum pe unde am de gand sa merg nu e chiar asa hard enduro!

 

Trebuia să vi la noi că aveai pe unde să te dai enduro cu Dragstarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred si eu! Virago e de-a dreptul un enduro-chopper. :laugh: Eu am urcat cu el la Padina. ;) Cu VN-ul nu m-am aventurat decat de la Cheile Gradistei pana sus, pe platoul de la Fundata :wink:

Multi cred ca jucariile de genul asta nu-s facute sa urce si pe drum mai "rautacios" cu calatorii care vor sa-l strabata, cu Virago am uracat prin Retezat de la lacul Gura Apelor in sus pe o vale si la un moment dat imi era frica sa nu tai cauciucurile de la pietrele taioase ca sigur ramaneam acolo!

 

Trebuia să vi la noi că aveai pe unde să te dai enduro cu Dragstarul.

Multumesc de invitatie, chiar e frumoasa intalnirea voastra si varful palma e cuceritor ca sa te dai cu moto pe acolo dar nu imi permit sa le fac pe toate (banii dicteaza de multe ori) si tot am zis ca ma sui pe transalpina si transfagarasan cu moto si inca n-am reusit asa ca de data asta nu dau inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt 3 zile și vă așteptăm la petrecere.

 

Pentru cei ce vin din sud sunt două opțiuni pt a ajunge la Sucevița:

1. drumul prin Fălticeni- Suceava - Rădăuți - Marginea - Sucevița sau

2. Spătărești- tot înainte spre Gura Humorului- sensul giratoriu din Păltinoasa dreapta - Cacica - Solca - Marginea - Sucevița (urmăriți indicatorul de Rădăuți).

 

Din Sucevița e simplu. Vis a vis de mănăstire este un drum cu o parcare. Pe acel drum se merge maxim 2 km și pe dreapta este pensiunea, o casă mare și verde.

 

Avantaje:

1. asfalt ceva mai bun. Suceava se poate ocoli pe centură

2. ocolire de orașe aglomerate, asfalt de calitate medie spre bună și priveliștea mult mai frumoasă

 

Dezavantaje:

1. Fălticeni este un oraș cu străzi înguste și aglomerate

2. de la Spătărești se trec prin vreo 3 sate consecutiv până la Păltinoasa

 

Distanțele sunt cam aceleași, singura diferență ar fi la ocolirea orașelor mari, că prin multe sate trec ambele rute.

 

Pt cei ce vin din partea Bistriței e mai simplu: Pasul Palma - Sucevița - în fața mănăstirii stânga.

 

Vă așteptăm cu bine și să vă ferească divinitatea în care credeți de incidente neplăcute.

 

Deoarece aseară acest minunat forum funcționa din părți, revin acum cu ultimele date despre întrunire.

 

Intrarea, pt cei ce vor fi călări este gratuită, iar cadou vor primi o bericică din partea casei.

 

Pt cei ce vin cu corturile intrarea va fi 5 lei de persoană.

 

Vă aÂşteptăm!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa spun decat ca voi reveni la Radauti si in Bukowina mai des, multumim de primirea calduroasa, felicitari pentru tot ce ati facut.

 

iata si cateva fotografii

 

https://picasaweb.google.com/106965654986181340880/BukowinaMotorClub2011

 

Mă bucur că v-ați simțit bine și că ați ajuns cu bine acasă. Vă așteptăm și la următoarele ediții unde va fi și mai frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...