Sari la conținut

Liberty Parade 2011


alexutzzzg
 Share

Postări Recomandate

Salutare, am dat cu search pe-aici pe forum, dar nu am gasit nimic legat de ceva organizat pentru plecare la mare in week-end-ul 29-31.07.2011. Evident, cea mai mare atractie (pentru mine unul, care nu am participat pana acum) este Liberty parade. Asa ca as vrea sa vad cateva pareri de la cei care au fost, cu motoarele si nu numai. In al doilea rand, as vrea sa propun, pentru cine este interesat, un drum din Bucuresti la mare pentru perioada sus mentionata. O seara placuta va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu vreau sa merg din 2 motive:

1 nu am fost niciodata si sunt curios sa vad cum e.

2 nu am mai fost la mare de mult.

90%vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ani a fost bine organizat. Au avut un joc de laser si lumini interesant. Muzica a fost ok pt cei carora le place genul techno. A fost o admosfera super si multa animatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imbulzeala, sa aveti haine de schimb, e posibil sa fiti stropiti cu bere si spre dimineata e posibil sa se faca rece :) Ultima oara cand am fost...acum cativa ani si mi-a placut (vreo 3 ani sa fie cred). sincer cu imnuri cu regheton ala 'ap an di plais' nu prea m-a atras (conect-R). Intr-unul din anii astia mi-au povestit prietenii ca muzica nu prea a fost cine stie ce. De preferat sa ajungeti prin zona cu ceva timp inainte sa inceapa, ca se aglomereaza si pe sosea mai spre seara, dar cu moto e mai ok, doar mare grija la tembeli, am facut in weekend acelasi drum si in eforie imbulzeala, mai incerca cate unu sa ma blocheze (ofticat probabil ca numai noi cu moto puteam merge in imbulzeala aia).

 

Am auzit ca lumea e entuziasmata ca vine...mahony, dar pe mine nu prea m-a impresionat. De fapt cam toata muzica din ultima vreme mi s-a parut deloc condimentata sa zic asa.

 

Detalii: http://www.libertyparade.com/

 

PS: Prin 2009 am fost ultima oara parca: http://www.youtube.com/watch?v=LffeCYFHPPE

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ani a fost bine organizat. Au avut un joc de laser si lumini interesant. Muzica a fost ok pt cei carora le place genul techno. A fost o admosfera super si multa animatie.

 

Am auzit pareri PRO si CONTRA , pana nu vad cu ochii mei nu cred. Totusi eu ma astept la ceva frumos.

Tu intentionezi sa vi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit pareri PRO si CONTRA , pana nu vad cu ochii mei nu cred. Totusi eu ma astept la ceva frumos.

Tu intentionezi sa vi?

 

BTW, la Saturn, in 2009, piesa de rezistenta a fost Chase the Sun :)

 

Anul asta nu vin din pacate, cu toate ca vreau sa ajung un wknd la 2 Mai, dar momentan incerc sa salvez banii pt o tura in Muntenegru si prin Balcani, in august :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da plecarea cand este? la ce ora? de unde?

 

Eu propun ca plecarea sa fie sambata dimineata.

Cred ca ar fi bine sa ne adunam toti la MOL-ul de la inceputul autostrazii A2,la ora 10 iar la 10:15 sa plecam spre mare.

Astfel vom avea timp sa gasim si o cazare. Nu cred ca vom avea probleme tinand cont ca multi romani pleaca in BG.

Eu vreau sa parchez motocicleta la hotel si sa merg pe jos,n-am chef sa stau incordat pe acolo,sa-mi faca unu vreo ''bucurie'' pe acolo .

 

 

Apropo vine cineva insotit? Eu cred ca voi merge solo(nu stiu inca sigur).

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma gandeam sa plecam sambata mai cu noaptea in cap, tot asa, sa ne intalnim la mol la intrarea pe autostrada. Dar ramane de vazut cum va fi vremea, deoarece se anunta cam ploioasa...

Ar fi bine daca ne-am urni pe la un 6-7... Pentru ca e greu cu cazarea in ziua aia, mai ales daca nu avem ceva stabilit dinainte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma gandeam sa plecam sambata mai cu noaptea in cap, tot asa, sa ne intalnim la mol la intrarea pe autostrada. Dar ramane de vazut cum va fi vremea, deoarece se anunta cam ploioasa...

Ar fi bine daca ne-am urni pe la un 6-7... Pentru ca e greu cu cazarea in ziua aia, mai ales daca nu avem ceva stabilit dinainte....

Eu am cazarea asigurata, dar chiar si asa as prefera sa plec cel tarziu la ora 7 din oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o varianta ar fii cazarea la cort...mai ales daca stati decat o noapte, exista campingul zodiac care este chiar mai mult decat decent, ca preturi, facilitati si curatenie...(eu mereu am ales varianta low cost....cand am fost la astfel de evenimente) http://www.campingzo.../facilitati.php

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare la 7 :lol: da ce sunt 1000km pana la mare? Vorba cuiva de pe forum la ora aia iti cauti ochii in pat.

Eu voi pleca,dar NU de la 7, e vorba de 250-300km maxim, deci 2-3 ore.

Propun sa mergem sa ne intalnim la 9:30 la MOL ca mai apoi sa plecam la maxim 10.

 

Cat despre cazari,eu propun sa stabilim de acum un hotel,sau sa mergem direct in grup si sa cautam o cazare. Ajungem numai bine la maxim 13 cand camerele sunt eliberate.

 

In functie de evolutia reactiilor pe acest forum,maine voi rezerva sau nu o camera la un hotel.

 

PS: Sper sa nu vina ploaia,sambata,asta ar schimba multe date ale problemei.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa repar capacul de la alternator. Cristi de la Dinamita Brothers Custom a facut o lucrare de nota 10 la un pret decent. Altfel spus, sunt gata de drum. Moto e in perfecta stare de functionare, iar daca vremea tine cu noi, sambata dimineata sunt in benzinarie. ;)

 

Plecare la 7 :lol: da ce sunt 1000km pana la mare? Vorba cuiva de pe forum la ora aia iti cauti ochii in pat.

Eu voi pleca,dar NU de la 7, e vorba de 250-300km maxim, deci 2-3 ore.

Propun sa mergem sa ne intalnim la 9:30 la MOL ca mai apoi sa plecam la maxim 10.

 

Cat despre cazari,eu propun sa stabilim de acum un hotel,sau sa mergem direct in grup si sa cautam o cazare. Ajungem numai bine la maxim 13 cand camerele sunt eliberate.

 

In functie de evolutia reactiilor pe acest forum,maine voi rezerva sau nu o camera la un hotel.

 

PS: Sper sa nu vina ploaia,sambata,asta ar schimba multe date ale problemei.

 

Pai daca la ora 13 incepi sa cauti cazare, o baie, putina plaja, nu mai servim si noi? De-aia ziceam sa plecam devreme, pentru ca daca tot batem drumul si ardem gazul, sa profitam si de principala atractie, marea. Eu raman pentru ora 7.

 

Si eu ajung cred sambata la mare dar parca nu m-as baga la un mers in grup asa, abia am permis de vineri. :)

 

Observ ca ti-ai ales o motoreta "foarte cuminte" ca si incepator. Banuiesc ca stii faptul ca, legal, nu ai voie sa conduci o motocicleta mai mare de 400 cc in primul an... Dar ma rog, povestea asta s-a tot discutat, iar fiecare si-o face cu mana lui.

 

Trecand la subiectul topicului, depinde cum te stii tu ca mergi. Eu unul nu cred ca voi alerga prea tare, din motive financiare. Asa ca daca pe autostrata te tii cu un 130... cred ca ai putea sa vii cu noi.

 

Una peste alta, ma gandeam sa facem schimb de numere de telefon, sa ne si auzim, in caz ca apare ceva in ultimul moment. Al meu este "zero sapte doi doi.noua sapte opt.cinci cinci opt". L-am "scris" din diferite motive. Daca e in cifre e mai usor de recunoscut de anumite scripturi... M-am saturat de mesajele de la vodafone cu reclame. Nu mai vreau si din alte parti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o varianta ar fii cazarea la cort...mai ales daca stati decat o noapte, exista campingul zodiac care este chiar mai mult decat decent, ca preturi, facilitati si curatenie...(eu mereu am ales varianta low cost....cand am fost la astfel de evenimente) http://www.campingzo.../facilitati.php

Confirm referitor la ceea ce spui despre Camping Zodiac. Eu sunt in acest camping de luni si intradevar este foarte curat, iar ca pret la cort 18 lei de persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai apuc sa intru pe forum.

Eu sunt mai matinal de fel , ca atare voi pleca cu grupul de 7.00.

La 6.45 punct voi fi in benzinaria MOL cu un CB500 + pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...