Sari la conținut

Accident moto pe DN1 in localitatea Vadu Moldovei-Suceava


BNB4MOTO
 Share

Postări Recomandate

Chiar acum jumatate de ora cand am trecut prin localitatea Vadu Moldovei din judetul Suceava am observat o motocicleta Yamaha R1 avariata frontal.Numarul de inmatriculare este BQ 144-GK.Din discutiile purtate cu politistul de la fata locului am inteles ca motociclistul este din Brasov iar vinovat de producerea accidentului ar fi chiar acesta (acrosand spatele unei autoutilitate care intentiona sa vireze pe un drum comunal-motociclistul fiind in depasirea unei coloane de autovehicule).Motociclistul,din cele relatate de persoanele aflate de fata ar avea o fractura deschisa la mana stanga si acuza dureri de spate.In acest moment voi pleca pana la Spitalul Falticeni pentru a ma interesa de starea lui.Daca il cunoaste cineva si are nevoie de ajutor poate sa ma contacteze la 0747/260611-Bogdan.

post-46458-0-98728600-1313846263_thumb.jpg

post-46458-0-80194200-1313846270_thumb.jpg

post-46458-0-15306500-1313846277_thumb.jpg

post-46458-0-74450300-1313846286_thumb.jpg

post-46458-0-75951000-1313846293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... Yamaha a facut ravagii printre motociclistii romani anul acesta. Sau motociclistii au facut praf modelele Yamaha? :unsure: Cred ca mai repede a doua varianta.

Motociclistii au facut praf modelele Yamaha :) Sunt mai numeroase pe strazi, de aceea sunt mai multe accidente in care sunt implicate R6/R1. Poate cu ocazia asta o sa inteleaga unele aspecte si desteptii care injurau TOTI posesorii de Peugeot, in urma unor accidente in care vinovatii conduceau Peugeot-uri (nu am Peugeot, nici nu-mi doresc).

 

Insanatosire grabnica motociclistului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial a zis ca e prietenu tau cand am vazut R1. dar am vazut ca e nr de franta si mam linistit. e oleaca naspa acolo la vadu moldove ca te papa sa ii dai, si uneori risti sai dai ultima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am ajuns la Spitalul Falticeni unde m-am intalnit cu motociclistul ranit.Jigodiile din spital dupa ce l-au bandajat i-au dat drumul de indata dandu-i un bilet de trimitere pentru Suceava unde trebuia sa fie operat.L-am dus la Suceava pentru internare iar din discutiile purtate cu medicul de garda a rezultat faptul ca trebuie sa-l opereze de doua ori la mana stanga.Aseara a avut loc prima operatie iar luni urmeaza cea de-a doua.Motociclistul se numeste Acasandrei Petru Marius,este din Brasov si se simte OK.Nu are probleme la coloana.Sa-i uram insanatosire grabnica si sper ca pentru toti sa fie o invatatura (sa nu se mai repete nimanui).Asfalt uscat celor ce au citit acest topic. :ok:

 

initial a zis ca e prietenu tau cand am vazut R1. dar am vazut ca e nr de franta si mam linistit. e oleaca naspa acolo la vadu moldove ca te papa sa ii dai, si uneori risti sai dai ultima data.

 

Ti-ai reparat motorul mosnegutule?Ai plecat fara sa spui nik.Bafta la munca si sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am ajuns la Spitalul Falticeni unde m-am intalnit cu motociclistul ranit.Jigodiile din spital dupa ce l-au bandajat i-au dat drumul de indata dandu-i un bilet de trimitere pentru Suceava unde trebuia sa fie operat.L-am dus la Suceava pentru internare iar din discutiile purtate cu medicul de garda a rezultat faptul ca trebuie sa-l opereze de doua ori la mana stanga.Aseara a avut loc prima operatie iar luni urmeaza cea de-a doua.Motociclistul se numeste Acasandrei Petru Marius,este din Brasov si se simte OK.Nu are probleme la coloana.Sa-i uram insanatosire grabnica si sper ca pentru toti sa fie o invatatura (sa nu se mai repete nimanui).Asfalt uscat celor ce au citit acest topic. :ok:

 

Te respect pt atentia acordata motociclistului!Macar a fost un caz fericit,bine ca a scapat cu viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai reparat motorul mosnegutule?Ai plecat fara sa spui nik.Bafta la munca si sa auzim de bine.

wa doar tiam zis ca plec a doua zi, da ploaia aia tia spalat creieru :haha: de reparat nu lam reparat, cred ca am supape indoite. am sal trimit in iarna la capitala la docto specializat. :D vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cu ocazia asta o sa inteleaga unele aspecte si desteptii care injurau TOTI posesorii de Peugeot, in urma unor accidente in care vinovatii conduceau Peugeot-uri (nu am Peugeot, nici nu-mi doresc).

 

Pe dracu ... sunt la fel de multe vaci cu Pejo ca si motoristi cu Yamaha ... firmele astea 2 se atrag, atentie mare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...