Sari la conținut

Accident "grav"


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

da oricum ce sa spun lipsa de experienta. jalnic pentru majoritatea de pe aici se uita pe unde calca cand asta este ultimul lucru! unii se mira cand scapa ! succes !

Nu am inteles nimic. Despre ce vorbesti? Si despre cine?

Reformuleaza, incearca o exprimare coerenta si poate pricep si eu...

 

Genunchiul meu merge spre bine, s-a dezumflat, inca doare si e rigid. Dar nu pare sa dezvolte complicatii.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:scratch: te rog sa ma scuzi, eu cred ca trebuie sa faca TOCMAI INVERS: adica sa faca cerere pentru daune!! de la vinovat!! :unsure:

..poate asa ii pune p'aia in imposibilitate sa gandeasca si, poate, se schimba ceva... :unsure:

..in caz ca aia spun ca nu se poate, sa le ceara legea unde spune ca nu, si in plus, unde e in lege, cazu' cu cercetarea unui accident din neatentie prin oprirea fizica a permisului..

...ma gandesc ca, de ce nu, putea sa se loveasca si cu un caine, avand aceleasi vatamari..no :blink: tot autovatamare era????

 

 

Mai citeste o data, pls, ce am scris.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@ speedy.k in caz ca nu ai mai facut nimic iti recomand sa ii presezi foarte mult pe cei de la C.P. Udriste sa vezi ce iti face dosaru.

La mine pe 25 iulie (accidentu a fost pe 16) angentul constatator l-a trimis la CP, insa dosaru a stat la secretariat pana saptamana trecuta ca "au uitat de el"

Numaru de la C.P. este: 021.323.30.30 interior 2177

Azi am fost pana la udriste sa vorbesc cu agentul care a primit dosaru meu si mi-a zis ca nu ar mai trebui sa dureze mult, a facut referatu pentru cererea de NUP de la parchet si cand ajunge acolo cam intr-o luna ar trebui sa primesc un raspuns. Cea mai tare chestia care mi-a spus-o e ca NU trebuia sa am permisu retinut fiind auto-vatamare insa politisiti au interpretat legea cum au vrut ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: te rog sa ma scuzi, eu cred ca trebuie sa faca TOCMAI INVERS: adica sa faca cerere pentru daune!! de la vinovat!! :unsure:

 

Face sens. :laugh: Vatamatul (isi) cere daune morale si materiale de la vinovat, vinovatul plateste si apoi le recupereaza de la RCA.

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai si doar ziceai zilele trecute pe undeva ca deabia te asteapta 'prietenii de forum' sa pici.

 

 

nu stiu de picat, dar ridicarea permisului sigur a presimtit-o

 

Ba, ma tot laudati voi atat pana o sa ma deochiati... Ca fatuca aia din benzinaria din Pitesti. Daca-mi ia pulitia permisu vara asta e vina voastra.

 

Multa sanatate omule si succes in lupta cu morile de vant autoritatile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speedy.k, ti-am admirat curajul si lupta cu sistemul, cred ca ai fi avut o sansa in plus daca faceai un filmulet si chemai o televiziune, in ziua de azi au un apetit pentru scandal...

....sau ramaneai pe loc si sunai la 112 :)

am trecut si eu pe acolo cu masina in perioada accidentului tau si intradevar strada era cam franjuri. chiar ma gandeam ca daca eram cu motoreta puteam sa mi-o fur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...