Sari la conținut

Accident Voluntari


sorinachos
 Share

Postări Recomandate

Aia nu e meserie. Orice prost stie sa invarta de un covrig. Mai bine ai gasi o meserie adevarata, nu sa furi clientii cu maimuta, sa stai oprit (pe interzis) la colt de strada la barbut cu ceilalti sau sa chemi colegii prin statie la scandal ca un client n-a vrut sa-ti dea bacsis. :finger: Si cu asta am terminat aici ca vad ca ne dau moderatorii capace ...

 

 

Mie stii ce-mi place? Ca a zis ca "sa fac o meserie banala, taximetria". Adica el a facut-o, nu o practica. El e Dumnezeul taximetriei...statea el asa profund ganditor pe plajele californiene si si-a zis..."ia sa fac eu o noua meserie si sa-i zic taximetrism". Eu cred ca el a facut si cerul si pamantul si pe urma l-a creat pe Dumnezeu si i-a zis "kooaie, fa mataluta restu` ca eu mi-s nitel ocupat".

 

Va rog sa terminati cu cearta, ca sa nu inchidem pravalia. :D

 

 

Iete cum se ia dansul de cel mai agresiv si mai bogat rider de pe motociclism!!! Gata shafu`....ma iertati!! Io ma-ntorc la google sa vad ce mobre sa-mi mai pun la profil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator AparTe

Nu ai prietene ce sa mai zici, sa explici, nici tu nici dany, care crede ca taximetria este doar invartit de covrig, si stat pe interzis, ma repet , nici tu care ai mai trecut la motociclete detinute in profil repede acum si o honda de 600 ,, sa dea mai bine langa rs ala de 125,, nu aveti ce sa imi ziceti mie,, incercati sa faceti meseria asta banala si va garantez ca nu o sa va iasa,,

 

plus ca nu ti-a iesit asta cu shefu (catre admin) nu te mai abtine si spune cuvantul tau preferat,, "BOSS":makeout:

Editat de AparTe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai prietene ce sa mai zici, sa explici, nici tu nici dany, care crede ca taximetria este doar invartit de covrig, si stat pe interzis, ma repet , nici tu care ai mai trecut la motociclete detinute in profil repede acum si o honda de 600 ,, sa dea mai bine langa rs ala de 125,, nu aveti ce sa imi ziceti mie,, incercati sa faceti meseria asta banala si va garantez ca nu o sa va iasa,,

 

 

Dar ce te face sa crezi ca vrem sa ne iasa??:crack:

Cat despre trecerea mea de la 125 la 600 am povestit intr-un topic, asa ca inainte sa mananci la rahat documenteaza-te. Sau datul cu parerea despre ce nu stii tine de taximetrie? Ar fi logic...trebuie sa plictisesti clientul pana la destinatie, deci esti izvor nesecat de vorbit mult si prost.

Da, acum am doua mobre. As vrea sa vand gixxer-ul de 1000 din 2001 care mai are un pic si isi da duhul. Dar nu am cum. De ce? Pentru ca tuturor celor interesati le-am zis direct ce probleme are+nr real de km, si normal, omul se lipseste. Daca as avea talentele tale, probabil ca l-as vinde la suprapret. Insa ma regasesc in afirmatia lui Danny. Fapt care ma bucura. Si ma intristeaza ca am ajuns sa ma conversez cu un taximetrist meserias ca tine. Ca urmare, ma opresc aici in conversatia cu tine.

 

Daca ai demonstra ca esti bogat si in sinapse care sa duca la idei constructive, ar fi perfect. :)

 

 

Nu pot si nu vreau sa demonstrez ceva ce nu sunt. Oricum, e plin pe forum de din astia.

 

plus ca nu ti-a iesit asta cu shefu (catre admin) nu te mai abtine si spune cuvantul tau preferat,, "BOSS":makeout:

 

Bah, daca m-o pedepsi soarta si oi ajunge zilier sau stergator la buci in California (ca banuiesc ca nu esti angajat doctor docent la vreun institut de cercetare), o sa preiau limbajul americanilor. Pana atunci raman la romanisme. Aici e Bucuresti, nu L.A....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu v-ati prins va anunt ca aici e topicul de accidente si aici se dicuta despre un accident de prin Voluntari. Si daca mai vorbiti despre altceva va dau warn (injuratruri la adresa voastra pentru colegi moderatori) si ban (interdictie de postat pentru o vreme)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@petru moldovan

 

Chiar ma gandeam cand ai sa intervi, in aceasta disputa verbala intre doi oameni pe un topic despre accidentul din Voluntari in care subliniez A MURIT UN OM.

 

 

Bun sau rau, ca l-ati cunoscut sau nu, asta nu ne da dreptul nimeni sa afirmam, insa cei 7 ani de acasa, trebuie sa ne oblige sa pastram acest topic curat si frumos......asa cum era Laur.

 

prin scandalul si disputa dintre voi, cei de mai sus, in care ati castigat 10 posturi de fiecare, nu dati dovada de respect ptr un suflet, ptr un om cu care v-ati fi dorit sa fiti prieten sau macar sa-l cunoasteti.

 

uneori imi este rusine ca sunt motociclist.

rog un moderator sa faca curatenie pe acest topic si sa faca cumva sa aplaneze discutiile, daca nu ptr bunul mers al forumului, macar ptr sufletul lui Laur.

 

va multumesc.

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu v-ati prins va anunt ca aici e topicul de accidente si aici se dicuta despre un accident de prin Voluntari. Si daca mai vorbiti despre altceva va dau warn (injuratruri la adresa voastra pentru colegi moderatori) si ban (interdictie de postat pentru o vreme)...

 

uuuuu scarry :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trai-v-ar voua da chiar nu sunteti in stare de mai mult??un om a murit .. poate voi nu dati 2 bani ..dar la fel ca orice alt om a avut si el familie prieteni .. sunt oameni care il plang si voi va tineti de mistouri..vreti sa faceti posturi si nu stiti cum? pt ce? cu ce cacao va ajuta posturile? putin respect ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte!

Si daca e ceva de invatat din acest accident, pt. noi ceilalti, ca viata lui sa nu se fi pierdut degeaba, sa spuna cineva clar asta...ca sa fie atins si scopul acestui topic!

 

Multa puterea familiei, sa depaseasca momentul si sa mearga mai departe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP Motociclistului, imi pare rau sa aud ca a mai plecat unul dintre noi :(

 

Fratilor, uitati cum sta treaba, ca va aud seara de seara cum faceti liniute de la ecaterina teodoroiu (statie) pana la centura. Lasati-o fratilor cu viteza in localitate, daca tot vreti, tine-o pe centura ca "e multa" si nu au unde sa iti intre altii din stanga si din dreapta... Nu zic nu vitezei excessive, sa par acum ipocrit, scap si eu gazu din cand in cand...da na. Hai va rog eu mai usor pe arterele din voluntari, ca centura e mare snu nu prea sunt radare... cel mai bun loc: de la pipera tunari pana la afumati, frumos si drept in mare parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Hai va rog eu mai usor pe arterele din voluntari, ca centura e mare snu nu prea sunt radare... cel mai bun loc: de la pipera tunari pana la afumati, frumos si drept in mare parte.

 

Intr-adevar, e drept si frumos de la pipera la afumati, radare "e" putine, deci aparent ar fi locul ideal. DAR, cine ii vede pe soseaua de la pipera la afumati? E ceva gagici pe acolo? E lume pe marginea soselei? E din astia cu bolizi gen BMW, Audi, Lexus pe care "baetii" sa-i depaseasca si sa le arate ca motorul lor e mai tare?? Nu? Nah....pai atunci nu mai are nici un farmec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

tot citesc acest topic, ca si altele referitoare la accidente, pentru ca asa cum spunea cineva, mereu mai ai cate ceva de invatat.

cu toate astea, nu pot sa nu ma minunez cand vad cata rautate gratuita este in unele topicuri, prea multe dupa parerea mea.

 

unii dintre cei care au postat parca ar fi copiii din curtea scolii, care taxeaza orice la colegul de la clasa vecina.

cum il prinde putin singur, cum da cu o piatra dupa el.... nu tare ca sa ii sparga teasta, dar suficient cat sa ii faca o vanataie la glezne...

 

ca sa inchid, parerea mea e ca toti aveti dreptate, dar in egala masura prea multi sunteti pe langa, si va zic si de ce: atunci cand scrii un post/reply trebuie sa spui si ce doresti sa obtii cu el, fapt la care majoritatea celor la care m-am referit esueaza cu gratie.

motivul topicului meu, nu ca sa arat unuia sau altuia ca ce spun eu e perfect adevarat, ci ca poti exprima o parere fara sa iei drept jignire faptul ca altii au alta parere.

 

apropo, am generalizat putin cu "toti" si "egala masura" si altele, asa ca scuze de off-topic-ul nu prea flagrant, si, RIP, bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...