Sari la conținut

mesaj de multumire


kitkat_2202
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Nu am gasit alta varianta de a le multumi celor 2 baieti care s-au oprit sambata 17.09.2011 pe la ora 21 la intrarea in Glina ca sa ma ajute sa ridic motorul dupa ce m-a impins de pe carosabil un (cuvant urat) mult prea grabit ca sa astepte sa fac eu dreapta si a facut el inaintea mea foarte brusc si extrem de periculos, avand in vedere ca din stanga venea cu viteza o masina.

 

Eu am evitat impactul iesind in afara carosabilului unde din pacate era nisip si pietris, iar la mica distanta incepea un mare sant, asa ca varianta de a culca motorul a fost cea mai buna.

 

Evident ca idiotul nu a oprit, cu toate ca a vazut ca m-am tavalit... a demerat cat a putut el de tare

 

La scurt timp (dupa ce mai trecusera 5-6 masini pe langa mine), s-a oprit o masina si m-au ajutat 2 tipi sa ridic agregatul si sa verific starea in care era. Mi-au spus ca sunt si ei motociclisti, asa ca vreau sa le multumesc aici, pentru ca acolo eram cu telefonul la ureche in mijlocul pustietatii si nu stiu daca le-am multumit personal...

 

Dau o lada de bere daca aflu cine erau...

 

MULTUMESC !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greu de retinut detalii in situatii din astea cu adrenalina in vene, dar poate ai reusit sa vezi numarul nenorocitului

 

 

Din pacate strada era foarte slab luminata si am fost mai procupata de mine... faza e ca a plecat inainte ca eu sa apuc sa vad vreun detaliu... A demarat brusc din spatele meu, nu am vazut numarul... Ma bucur ca sunt ok, motorul l-am facut... Ce mai aveam de facut era sa le multumesc celor 2...

 

 

 

Asadar, nu se stie cine au fost cei doi... Facem ca la "most wanted"... ofer recompensa pentru cine are informatii :cheers:

:D

Editat de kitkat_2202
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca da ... ce sa facem, ne mai amuzam si noi prin sectiunea asta :friends:

Iti cauti varianta de stat la beci o luna? Pot sa dau warn si ban cand vreau eu si pentru maximum 99 de zile dar nu dau pentru ca lumea se poarta in ultimul timp pe forumul asta relativ civilizat. Dar nu ti-o cauta, ca daca te mananca te scarpin eu si mai postezi cam la anul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mesajul tau si am crezut ca este al altui motociclist. Cel la care am oprit eu si alt motociclist, langa Carrefour Orhideea. A scapat motorul din cauza inclinarii prea mari si a vitezei scazute + ceva impuritati pe asfalt... De asemenea, am realizat zilele acestea ca noi, motociclistii de multe ori injuram conservarii... si asta pe buna dreptate... Insa ar trebui sa vedeti ca mult mai multi sunt cei care ne poarta de grija, evita situatii nedorite, incearca sa ne faca loc in trafic s.a.m.d. Inconstienta unor rideri face ca acel procent de neatenti sa fie fatal... Daca exista putin bun simt cei mai multi soferi, fie si din prudenta sau fuga de evenimente in care sa fie implicati, au grija de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca na-re dar in momentele alea nu mai gandesti lucid. Doamne, 'tu-i gramatica ma-sii ...

 

esti simpatic tare bre ouosule, ce sa fac daca am lipsit la scoala... eram cu mobra pe strazi ca nu se inventase internetul si bani de 486 nu aveam...

 

hai sa iti vand un pont pentru cand te dai jos de la calculator si te urci pe motoreta: in momentele alea tre sa fi foarte lucid, deoarece exista posibilitatea sa te loveasca un alt vehicol aflat in miscare pe sosea, te-ai prins ;)

avand in vedere ca a fost o tavaleala la viteza mica nu ai nici un motiv sa iti pierzi cumpatul si sa nu gandesti lucid. sa incepi sa te invarti ca apucatul si sa studiezi unde s-a zgariat fierul ocupand juma' de banda (fac eforturi sustinute sa scriu corect pt ca sunt putin cam beat...)e cea mai mare tampenie. o motoreta de 3-5-7-10.000 de euro valoreaza infinit mai putin decat viata pe care ti-o poate incheia sec, poate din gresala, un alt participant la trafic neatent.

 

joac-o p-asta, NA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti cauti varianta de stat la beci o luna? Pot sa dau warn si ban cand vreau eu si pentru maximum 99 de zile dar nu dau pentru ca lumea se poarta in ultimul timp pe forumul asta relativ civilizat. Dar nu ti-o cauta, ca daca te mananca te scarpin eu si mai postezi cam la anul...

 

 

Cine te-a facut pe tine moderator ma frustratule ?! Parvenitule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti cauti varianta de stat la beci o luna? Pot sa dau warn si ban cand vreau eu si pentru maximum 99 de zile dar nu dau pentru ca lumea se poarta in ultimul timp pe forumul asta relativ civilizat. Dar nu ti-o cauta, ca daca te mananca te scarpin eu si mai postezi cam la anul...

 

Deja vrei duÂşmani. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact in situatia ta am fost si eu prietene, doar ca viteza la care m-a scos de pe carosabil era in jur de 100/h + si m'a mirat faptul ca au oprit majoritatea conservarilor. motorul muci, iar el a disparut ca magarul in ceata...mai recupereaza ceva daca poti...e trist la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...