Sari la conținut

Pedeapsa lui Cristian Ungur


Marius '95
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bravo lor.

 

Acuma ca victimele s-au vandut sau nu este o treaba insa unde e topicul cu viteji care rupeau tastaturile ca vor face, vor organiza, au au au si mama mama ?

Probabil au luat banii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar organizatorilor care au permis ca "accidentul" sa fie posibil?

dar militienii care au "vazut" cursa in masina politiei?

dar "racers"-ii care l-au alergat pe strazi?

dar cei care au aruncat cu obiecte in el?

 

astia ce ia?

 

din ce stiu eu el n-a fugit de politie ci la politie, politie care l-a si salvat, altfel azi un agresiv sau 2 faceau parnaie ca l-au omorat.

 

vrem "dreptate" numai cand ne convine si numai cele care ne convin, corect?

vrem ca victimile sa renunte la mii de euro pentru a NE face noua pe plac. nu seamana asta a ipocrizie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar organizatorilor care au permis ca "accidentul" sa fie posibil?

dar militienii care au "vazut" cursa in masina politiei?

dar "racers"-ii care l-au alergat pe strazi?

dar cei care au aruncat cu obiecte in el?

 

astia ce ia?

 

din ce stiu eu el n-a fugit de politie ci la politie, politie care l-a si salvat, altfel azi un agresiv sau 2 faceau parnaie ca l-au omorat.

 

vrem "dreptate" numai cand ne convine si numai cele care ne convin, corect?

vrem ca victimile sa renunte la mii de euro pentru a NE face noua pe plac. nu seamana asta a ipocrizie?

Omule, nu te cunosc, dar imi place cum gandesti . :cheers:

Cat despre voi, astia, mai catolici decat Papa...mi-a spus odata un tata o vorba desteapta : cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, nu te cunosc, dar imi place cum gandesti . :cheers:

Cat despre voi, astia, mai catolici decat Papa...mi-a spus odata un tata o vorba desteapta : cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia !

 

thx love, i have my moments, agree.. :)

 

cheerio.. to you too :cheers:

a peacefull tsunami..

 

si ce ti-as mai dori ar fi ca pozele din semnatura ta sa ramana la trei. ever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce s-a mai deschis inca un topic inutil: toata lumea desteapta si proasta si idioata din tara stia clar ca nu va fi condamnat cu executare. voi chiar credeati ca va intra la inchisoare?

Tampitul de mine exact la asta se astepta!

Facem reforma statului doar taind 25% din leafa (eu nu sunt lefegiu la stat!)? Eu ma asteptam sa se intample ceva si pe la sentintele judecatoresti, si sa se vada pe undeva ca a-i da unuia cu bata de baseball in cap nu e deloc mai grav decat a-l lovi cu o masina de 1100kg pe trecerea de pietoni, dar din pacate nu si nu. Daca dai un pumn pe strada si esti mai voinic si il omori pe ala iei ceva de genul 5-12 ani cu executare (eu nu sunt nici voinic si nici absolvent de drept), dar daca calci lumea intentionat si beat manga cu masina si ai pile iei 1 an cu suspendare cum se vede aici. Asta nu e clar stat de drept, ci o porcarie oligarhica aproape ca aia ruseasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce scrii tu acolo cu "citate" din Codul Rutier, se aplica DOAR daca accidentul se petrecea pe drum public. Cum accidentul s-a petrecut pe aeroport => catar infractiune la codul rutier. :haha:

Sunt cazuri in care au fost suspendate permise pentru infractiuni sesizate in parcari detinute de privati si sunt cazuri cand au fost contestate. Definitia drumului este ambigua in Codul Rutier. Dupa argumentatia ta daca iese tirul de pe spatiul carosabil , intra la tine in curte si da peste tine , nu este o contraventie/infractiune pasibila de a fi inaintata spre procuratura de cei de la rutiera.

Dar , ok , sa zicem ca intradevar aeroportul nefiind un spatiu deschis circulatiei autovehicolelor nu se incadreaza la drum public si nu se aplica prevederile codului rutier. Atunci vatamarea corporala grava nu mai este inaintata de rutiera ci de criminalistica sau mai stiu eu cine. Urmarirea penala incepe oricum.

Cat despre pedeapsa pentru neoprirea a semnalele agentului de circulatie si pedeapsa de la 1 la 4 ani , am specificat in mod clar ca era proiect de lege si nu stiu daca a trecut de parlament. O idee buna de altfel.

In definitiv opinia mea n-are nici o relevanta si promit ca-i ultimul meu post pe topicul asta , cu amendamentul ca sunt dezamagit de atitudinea colegilor motociclisti referitoare la aplicarea legii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai zis-o mai bine. Legile din tara asta is tampite rau de tot si dau posibilitatea celui mai bogat sa scape bazma curata sau sa incalce legea voit fara repercusiuni. Cate cazuri nu au fost cand pentru cateva pachete de tigari si cafea s-a facut puscarie ani de zile, iar astia care delapideaza si fura cu milioanele de euro nu stau nici o zi in puscarie. Nu-i de mirare ca victimele din cazul acesta au acceptat compensatia financiara, pentru ca altfel...ar fi stat dupa o dauna ani de zile in justitie si probabil ca nu ar fi primit atata bani in urma sentintei. Chiar daca, poate ca omu nu are nimica pe numele lui...deci mumu bani.

Eu ma refeream la ceva mai grav - interpretarea legii dupa ureche.

Daca va uitati la postul pinned de mai sus "Cum se incadreaza juridic un accident" unde eu am facut copy-paste de la un mesaj primit pe privat de la un politist caruia inca pare sa ii pese de ce face acolo la servici - ma refer la Nightwolf de aici de pe forum - o sa vedeti la un moment dat ca acolo scrie ca "victima/ele beneficiaza de 61+ zile ingrijiri medicale => exista infractiunea prev. de art. 184 CP, parchetul se autosesizeaza. Nu mai necesita plangere penala pentru proces, dosarul ajunge direct la instanta. Aici deja incepe un dans nasol. Impacarea partilor nu mai sterge latura penala ca la celelalte 2 cazuri, incep expertizele samd.".

Aici una din victime a primit de la legist 100 de zile de spitalizare, asa ca e evident ca nu s-a tinut cont de lege in procesul asta, ci doar de spaga si interese de clan. Ar fi trebuit dupa parerea mea dupa acesta incadrare sa primneasca macar o zi de maturat in folosul comunitatii daca nu 2-3 ani de puscarie cum speram eu. Dar manaria a fost atat de mare incat nu l-au pus nici macar o zi la maturat strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti in MARE EROARE.

Postul ala a lui Nightwolf, e din 2009. De atunci s-au schimbat multe lucruri. Daca nu esti la curent cu ele, nu vorbi prostii ca sa instigi lumea aiurea.

Uite situatie cind s-au impacat partile in urma unei vatamari corporale grave din culpa asa cum e si cazul asta de la Caransebes: http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_235745/Asiguratorul-RCA-nu-plateste-despagubirea-pentru-vatamare-corporala.html

 

 

Modificarile au survenit in urma Legii 202/2010 (mica reforma in justitie), care a intrat in vigoare la 26.11.2010, dar e mai simplu sa injuram in necunostinta de cauza decit sa ne informam inainte sa punem posturi aiurea. :wacko:

Eu nu lucrez in domeniul legislativ asa ca dau de bune informatiile expertilor. Daca ai amendamente la chestia pe care am publicat-o acolo acum 2 ani te rog sa le trimiti si le public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...