Sari la conținut

honda cbr 600 f2


sobru
 Share

Postări Recomandate

buna ziua, ma numesc dan am 25 ani si sant din m-ciuc si vreau si eu sa i-au o motocicleta si am sa i-au :)

treaba e in felu urmator am gasit o honda din 94 de 600 f2 iar pretu e la 1050 euro si voi primi si 2 casti, vreau sa stiu ce credeti daca pretul e bun, motocicleta are aproximativ 46000 km iar in ultimi 2 ani nu a fost folosita, deoarece proprietaru e plecat din tara de aproape 4 ani. a fost schimbata la ea lantu, uleiul si saboti de frana. inca nu am permisu dar pana la anu o sa am si permisu, vreau sa stiu si eu niste sfaturi generale, ce trebuie sa schimb cand, daca e recomandata pt incepatori. multumesc

24092011012.jpg

24092011011.jpg

24092011010.jpg

24092011009.jpg

24092011005.jpg

24092011002.jpg

24092011001.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca starea tehnica e buna ia-o. O sa fie un pic mai greu de manevrat la inceput, dupa aia nu o sa te mai saturi de ea :rolleyes:

 

Si neaparat pune-i cauciucuri recente, cele de pe ea cu siguranta s-au intarit dupa atatia ani si risti sa faci buf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu arata rau. e cam periculoasa pt un incepator...

Tin sa te contrazic. Nu e sportiva pur sange, e mai iertatoare, are o acceleratie liniara, e incadrata la categoria sport-touring, comoda la drumuri lungi, consum rezonabil si motor trainic. Pretul e foarte bun. Acum daca tu ai fost cu unul priceput si ti-a spus ca e ok, ia-o. Daca esti responsabil cu viata ta si o iei treptat cu pilotatul o sa te indragostesti de ea. Dupa achizitie iti recomand sa schimbi uleiul, lichidul de racire, verifica sistemele de franare, o curatare si sincronizare de carburatoare, bujii, lantul, pinioanele, lichidele, suspensiile, gumele. Cu un maxim 250 euro ti-o pregatesti pentru noul sezon. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Tin sa te contrazic. Nu e sportiva pur sange, e mai iertatoare, are o acceleratie liniara, e incadrata la categoria sport-touring, comoda la drumuri lungi, consum rezonabil si motor trainic. Pretul e foarte bun. Acum daca tu ai fost cu unul priceput si ti-a spus ca e ok, ia-o. Daca esti responsabil cu viata ta si o iei treptat cu pilotatul o sa te indragostesti de ea. Dupa achizitie iti recomand sa schimbi uleiul, lichidul de racire, verifica sistemele de franare, o curatare si sincronizare de carburatoare, bujii, lantul, pinioanele, lichidele, suspensiile, gumele. Cu un maxim 250 euro ti-o pregatesti pentru noul sezon. Bafta!

 

multumesc frumos de sfat, sper sa iasa treaba buna, si da am s-o iau responsabil ca vreau sa mai traiesc inca :)

 

am luat motoru pana la urma si i-am gasit o problema deocamdata,cred ca e dus simeringu de la un brat al telescopului, aici e si poza

IMG_0061.jpg

si inca o rugaminte sfatuiti-ma ce anvelopa sa i-au am inteles ca sant de circuit care sant moi si se duc repede, din acelea nu vreau, vreau o anevelopa, ori sh cu care sa merg macar 5000km sau daca nu una noua cu care sa merg macar 10000km. va rog sa imi recomandati ceva. marimea e 160/60/17. multumesc anticipat

IMG_0058.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu nu vazusem peea destule motive sa o vopsesti ... deci as avea impresia ca ai luat cateva trante ... dar e viata ta . Fiind incepator , era MULT mai bine daca o vopseai culori mai deschise . Ia macar stikere mai "aprinse"si vezi ca se gasesc niste benzi reflectorizante care se pun la roti . Vre-o 50 ron pt ambele parca sunt .

Era bine sa lucrezi mai intai la mecanica , consumabile , reglaje , apoi protectii si restul pt ea si pt tine si abia dupa ce faceai cativa mii de km cu ea si nu o tranteai , te interesa aspectul . Asta e parerea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-am cazut cu ea pt ca nu m-am dat cu ea inca....inca n-am permis :) de vopsit am vopsit-o ca nu-mi place albastru, imi place negru, am sa pun si pe benzi autocolante reflectorizante pe roti, sis per sa gasesc si ceva autocolante reflectorizante, si niste crash-paduri, in eventualitatea ca voi cadea, dar sper sa nu se intample asta.

comsumabilele in mare sant schimbate, probleme tehnice nu are, imi mai trebuie baterie, simeringuri noi la telescoape si anvelope

Editat de sobru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Faina Honda, s-o stapanesti sanatos.

Mi-am luat si eu CBR F2 si merge ceas. CBR-ul are totusi o problema specifica modelului: releul de incarcare. Din cauza faptului ca e pozitionat sub carena, nu beneficiaza de racire eficienta si se arde. Iti spun asta in cazul in care te vei trezi vreodata fara curent in baterie, sa nu te apuci sa desfaci tot motorul. In rest, merge brici.

A, a mea mai are un defect: nu cade. In trei luni de cand o am, nu am reusit sa o trantesc niciodata.

Pun si o poza, sa ma laud:

post-37391-0-71575300-1348300283_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, depinde si de noroc, la unii cade desi o intretin, altii isi bat joc de ele si merg mult si bine :)

 

Acum, cu km, eu am glumit :) Mult spor la facut km in continuare, sezonul nu s-a incheiat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...