Sari la conținut

Salutare,dragi scuteristi!:D


Remy_Oprescu
 Share

Postări Recomandate

mic ca si gabarit:D.eu unul prefer motoarele in 4 timpi pentru ca sunt mai silentioase..si mai economice:D.initial pusasem ochii pe o virago de 125,dar cum eu o sa folosesc biciclul doar in oras si rareori in afara acestuia,am renuntat la idee.mai ales ca nu aveam unde sa pun casca+cumparaturi:D.

 

Benelli Velvet e mic si rau.

Chestii mari gen Majesty, Burgman si altele cu pretentii de touring n-are rost daca n-au macar 250 cc, preferabil 400+.

 

m am uitat mai atent la benelli velvet de 125 si e..superb:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata foarte bine:).

 

zgomotul unui 2 t se poate atenua cu o toba ceva?

 

mi a atras atentia si gilera runner 125

 

Nu ai ce sa ii faci la 2T, tot drujba ramane asa e construit :)

Poti sa te uiti la un Piaggio Free sau un kimco, sunt destule de 125cc mici sau daca vrei nou sunt si scutere chinezesti de 125cc ;)

Nu te baga la 2T de 125cc, consuma grav...

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mic, ca si gabarit am eu si nervos, cat despre sunet se schimba de la scuter la scuter, Atat timp cat are performante inalte credema ca nici nu mai acorzi atentie la sunet, plus ca , cu cateva modificari poti face sunetul placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recomand cu caldura modelul Expert de la first bike. Nu stiu daca se mai fabrica dar trebuie sa fie altele mai evoluate acum. Ce este asa special la acest expert? Transmisie pe lant, motor de 100cc 4t un cuplu excelent. cutie de viteze semiautomata. Fara ambreiaj, doar in fata si in spate. Ca la lamborghini :)). Consum chiar si sub 2%. Viteza de peste 100. Scrie "rylalex" pe youtube si ai sa vezi cateva clipuri cu fostul meu "expert".

Ca sa iti faci o idee cam ce putere are, Un rs 50 cu toate filtre si tobe sport si kit de 70 pe el a reusit sa stea in paralel cu mine primii 20m, si asta pentru ca schimbam eu la 7000. Ca daca ma duceam la 11000...

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...