Sari la conținut

"Minut de zgomot" pentru Simoncelli


violetbiker
 Share

Postări Recomandate

Asa ca duminica va rog sa nu veniti daca nu ati bifat macar un lucru de pe aceasta lista:

 

1.Ai rupt o oglinda in trafic

2.Ai mers fara casca

3.Tobele tale fac zgomot peste limita legala

4.Te-ai certat cu politia

5.Te-ai intrecut cu altii in trafic

 

PS Cei care au bifat toata lista vor primi gratuit un actibild Timisoara Choppers

 

Shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

1.Ai rupt o oglinda in trafic

2.Ai mers fara casca

3.Tobele tale fac zgomot peste limita legala

4.Te-ai certat cu politia

5.Te-ai intrecut cu altii in trafic

 

PS Cei care au bifat toata lista vor primi gratuit un actibild Timisoara Choppers

trimiti si prin posta?? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"minutul de galagie" va deranja niste fecioare care au stat ascunse pana acum in cea mai adanca pestera de pe Luna. Ce mironosite jenante. Si ala cu petarda la usa, si alalaltu' cu a murit foaie verde... Ba nu e va jena? Stati linistiti in fotoliu si sorbiti din sprit daca nu vreti sa iesiti, dar nu va apucati sa comentati despre actiunile unor oameni care vor sa-i aduca lui Simoncelli un omagiu, asa cum cred ei, in felul lor. Ce sa zic, vi se strica imaginea... Mi-e scarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.Vreti sa nu va patati imaginea de motociclisti de treaba. In toate filmele pe care le vezi motociclistii sunt niste tipi duri care merg pe un Harley pe Route 66 in apus. Sigur nu ti-ai luat motocicleta pentru ca ai vazut intr-un film un inginer pe o Africa Twin.

 

Deci tu ti-ai luat motocicleta pentru ca ai vazut filme cu motociclisti duri.Vrei sa fi probabil perceput ca un dur cand mergi pe motor.Probabil ca tragi cu ochiu' sa vezi cine se uita dupa tine cand apari pe strada in zgomotul tobei ciuruite.In mintea ta crezi ca lumea se uita cu admiratie dar te miri cand ajungi acasa de ce e frigiderul plin de carne.Daca ai pana in 20 de ani e explicabil.Daca ai mai mult e patologic.Trebuie sa depasesti momentul in care mergi cu motorul ca sa te vada lumea sau ca sa te bage si pe tine cineva intr-o gasca pentru ca in gasca forumistilor de pe Softpedia nu ai avut loc.Motorul trebuie condus de placere si sunt sigur ca unul care are Africa Twin va avea mai multa placere decat unul pe Harley pentru simplul motiv ca chopperistul nu va ajunge niciodata cu motorul acolo unde poate ajunge un enduro-touring.

 

Mi-e scarba.

 

Nu mai manca rahat si-ti trece ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu ti-ai luat motocicleta pentru ca ai vazut filme cu motociclisti duri.Vrei sa fi probabil perceput ca un dur cand mergi pe motor.Probabil ca tragi cu ochiu' sa vezi cine se uita dupa tine cand apari pe strada in zgomotul tobei ciuruite.In mintea ta crezi ca lumea se uita cu admiratie dar te miri cand ajungi acasa de ce e frigiderul plin de carne.Daca ai pana in 20 de ani e explicabil.Daca ai mai mult e patologic.Trebuie sa depasesti momentul in care mergi cu motorul ca sa te vada lumea sau ca sa te bage si pe tine cineva intr-o gasca pentru ca in gasca forumistilor de pe Softpedia nu ai avut loc.Motorul trebuie condus de placere si sunt sigur ca unul care are Africa Twin va avea mai multa placere decat unul pe Harley pentru simplul motiv ca chopperistul nu va ajunge niciodata cu motorul acolo unde poate ajunge un enduro-touring.

 

Tu cum ai aflat ca-ti place sa mergi pe motocicleta, daca nu visand la ce vedeai prin filme sau la altii? Ideea cu africanu simte mai mult ca chopperistul deja ma seaca. Ficare isi ea ce-i place, pe ce se simte bine, ce-l caracterizeaza si nu in ultimul rand ce-i permite bugetul, fizicul si indemanarea. Nu-mi pasa daca si cine se uita dupa mine pe motor, daca s euita cu ura sau admiratie. Fac ce fac pentru pura mea placere si ma cam pish pe conceptiile si ideile celorlalti. Ma seaca cand vad cum motociclisti au impresia ca ei sunt mai buni, ca au poola mai mare sau ca traiesc mai intens decat alti motociclisti, pentru ca au altfel de motociclete.

 

Motociclistii moderni se potrivesc cu motociclismul, cum se potriveste civilizatia cu Vama Veche...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca-s inginer, merg pe enduro-touring si n-am bifat pasii aia initiatici (rupt oglinzi si batai cu organu') mentionati mai sus de CASI, inseamna ca am trait degeaba pana acum... Daca mai zic si ca nu ma pasioneaza "cultura motociclistica americana" sau ca pana acum o saptamana nici n-auzisem de Simonceli, cred ca-mi iau suspend pe aici, nu?

 

Hai ca sunteti simpatici... :laugh:

 

L.E. Una din chestiile care-mi plac prin alte tari este ca lumea e prietenoasa, modesta si la locul ei... numai la noi zici ca e concurs de care-i mai ciumeg, mai badass si mai nesimtit (si nu ma refer doar la trafic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai zic si ca nu ma pasioneaza "cultura motociclistica americana" sau ca pana acum o saptamana nici n-auzisem de Simonceli, cred ca-mi iau suspend pe aici, nu?

 

Hai ca sunteti simpatici... :laugh:

 

L.E. Una din chestiile care-mi plac prin alte tari este ca lumea e prietenoasa, modesta si la locul ei... numai la noi zici ca e concurs de care-i mai ciumeg, mai badass si mai nesimtit (si nu ma refer doar la trafic).

 

ok si daca zici ca nu stii cine a fost,n-ai auzit de el,nu te intereseaza,de ce trebuia sa scrii aici?

sau iti place sa fi doar gica contra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca mi se pare deplasata treaba cu adunarea in oras pentru facut galagie, asa ca am facut sugestia pentru mutarea galagiei in afara localitatii, sau ma rog, undeva pe un teren viran.

 

Chestia asta cu manifestarea galagioasa in vazul tuturor cam seamana cu "spectacolul" bocitoarelor insotind un cortegiu funerar. E cam lipsit de demnitate in opinia mea sa-ti expui durerea si suferintele in public. In fine, sunt pareri si pareri... eu am facut o sugestie, poate unora li se va parea pertinenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cum ai aflat ca-ti place sa mergi pe motocicleta, daca nu visand la ce vedeai prin filme sau la altii?

Cand am aflat eu ca-mi place nu se difuzau filme cu renegati la televizor.In plus nu duceam lipsa de fetitze ca sa-mi trebuiasca o extensie a p....ersonalitatii. Asa ca m-am suit pe motorul lui tata ,prima data pasager si mi-a placut sa merg cu gasca lui pe unde se duceau ei.Mai tarziu am facut pasul pe traditionala Mobra 50 ca mai apoi sa trec pe Jawa si alte comuniste.Multumit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor celor care au venit si ne-au sustinut.

Mirabolant. tocmai ce m-a sunat tatal lui Marco sa imi zica ca este multumit de voi !!! foarte tare 'minutul" de pacanele si gume arse. a iesit exact ce isi dorea lumea :scratch: :disappointed: :disappointed:

 

Mai tarziu am facut pasul pe traditionala Mobra 50 ca mai apoi sa trec pe Jawa si alte comuniste.Multumit?

Stop joc! deja sunt in ceata. lasa-i.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Multumim tuturor celor care au venit si ne-au sustinut.

http://www.youtube.com/watch?v=8tflav-cSFo

 

 

pe langa faptul ca ati facut un mare (cuvant urat) o adunatura mai mare de fiare vechi vai mama lor care isi tot aruncau uleiul pe tobe si cu carburatia-n pom n-am mai vazut pana acum... macar daca filmati si voi motoare care nu scot fum cat tatra lu' bunicu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o adunatura mai mare de fiare vechi vai mama lor care isi tot aruncau uleiul pe tobe si cu carburatia-n pom n-am mai vazut pana acum... macar daca filmati si voi motoare care nu scot fum cat tatra lu' bunicu'...

 

fiecare dupa posibilitati, aici nu ai dreptate. nu judecam fierul ci atitudinea si comportaamentul celor care conduc fierul

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

fiecare dupa posibilitati, aici nu ai dreptate. nu judecam fierul ci atitudinea si comportaamentul celor care conduc fierul

 

 

am avut si eu o groaza de harburi si nu mi-a fost rusine sa merg pe ele. dar cand face ceva de genul asta macar nu le bagi la inaintare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa faptul ca ati facut un mare (cuvant urat) o adunatura mai mare de fiare vechi vai mama lor care isi tot aruncau uleiul pe tobe si cu carburatia-n pom n-am mai vazut pana acum... macar daca filmati si voi motoare care nu scot fum cat tatra lu' bunicu'...

 

In primul rand,cred ca bunicu-tau era doar un taran.Nu avea Tatra ci eventual un plug.In al doilea rand,cred ca te-ai simtit "jignit" cand ai vazut motoarele alea in doi timpi la Valencia pe circuit.

 

Concluzie:esti doar un taran pe RR.

 

PS Chilotii aia pe care ii ai pe numarul de inmatriculare te fac mult mai true...in satul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...