Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deobicei cand bateria e prea descarcata ca sa mai poata invarti electromotorul, releul face doar un click, si atat. nu mai invarte electromotorul.

 

 

A spus ca nu e din cauza bateriei. Si daca era bateria trebuia sa se incarce in timpul mersului.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A spus ca nu e din cauza bateriei. Si daca era bateria trebuia sa se incarce in timpul mersului.. ;)

...cat crezi ca`poate sa incarce intr-o juma de ora ? daca mai e si bateria trecuta de prima tinerete?pentru asta trebuie pusa la redresor eventual scimbata cu una noua... :cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cat crezi ca`poate sa incarce intr-o juma de ora ? daca mai e si bateria trecuta de prima tinerete?pentru asta trebuie pusa la redresor eventual scimbata cu una noua... :cheers: :ok:

 

 

Daca nu se incarca in timpul mersului, nu cred ca merge incarcata la redresor..

Sau poate e buna bateria si e problema de altundeva. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff...hello....am si eu o problema :ok:...deci..am un scuter peugeot tkr... si miam dat jos toba (cea din imagine)....are o tzeava mica subtire care da intrun tub de cauciuc...ideea e ca as vrea sami iau o toba gianelli si aia nu are tzeava aia mica si deci nu mai am unde sa conectez tubu de cauciuc care oricum nu stiu unde duce.... Intrebari 1. Cresc performantele motorului dak imi pun alta toba (sport)? , avand in vedere ca scuteru meu e complet standard

2. ce fac cu tubu ala si unde duce s ce rol are?

3.HEEEEEELLLLP!!!! :cheers:(

post-39226-1236360442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff...hello....am si eu o problema :ok:...deci..am un scuter peugeot tkr... si miam dat jos toba (cea din imagine)....are o tzeava mica subtire care da intrun tub de cauciuc...ideea e ca as vrea sami iau o toba gianelli si aia nu are tzeava aia mica si deci nu mai am unde sa conectez tubu de cauciuc care oricum nu stiu unde duce.... Intrebari 1. Cresc performantele motorului dak imi pun alta toba (sport)? , avand in vedere ca scuteru meu e complet standard

2. ce fac cu tubu ala si unde duce s ce rol are?

3.HEEEEEELLLLP!!!! :cheers:(

pai,din cate stiu eu,acele tzevi sunt niste limitatoare...eu zic sa iti iei o toba sport..si sa "uiti" de furtune,in cel mai rau caz,urmareste-le si vezi unde duc,oricum,ia-ti o toba sport si fa-i o proba..ne spui si noua cum trage;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff...hello....am si eu o problema :ok:...deci..am un scuter peugeot tkr... si miam dat jos toba (cea din imagine)....are o tzeava mica subtire care da intrun tub de cauciuc...ideea e ca as vrea sami iau o toba gianelli si aia nu are tzeava aia mica si deci nu mai am unde sa conectez tubu de cauciuc care oricum nu stiu unde duce.... Intrebari 1. Cresc performantele motorului dak imi pun alta toba (sport)? , avand in vedere ca scuteru meu e complet standard

2. ce fac cu tubu ala si unde duce s ce rol are?

3.HEEEEEELLLLP!!!! :cheers:(

Vezi ca vinde Kawasakimann la rubrica de Vanzari de aici de pe forum o toba Laser sport ft buna,aproape noua,pt peugeot-uri. /index.php?...0125&st=160

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebari 1. Cresc performantele motorului dak imi pun alta toba (sport)? , avand in vedere ca scuteru meu e complet standard

2. ce fac cu tubu ala si unde duce s ce rol are?

3.HEEEEEELLLLP!!!! :lol:(

Da , cresc performantele daca iti pui toba sport .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu scuterul daca poate sa ma ajute cineva...inainte rula pana la 85km/h si acum mai mult de 60 numai ruleaza,cand stau pe loc pleca de sub mine,si dupa cate am citit pe forumuri de la asta mi se strica curea,si de la curea numai trage.cand accelerez in loc sa plece imi vibreaza ghidonul....ast rsp pls

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu scuterul daca poate sa ma ajute cineva...inainte rula pana la 85km/h si acum mai mult de 60 numai ruleaza,cand stau pe loc pleca de sub mine,si dupa cate am citit pe forumuri de la asta mi se strica curea,si de la curea numai trage.cand accelerez in loc sa plece imi vibreaza ghidonul....ast rsp pls

Schimba cureaua si regleaza relatiul daca e prea mare sau verifica ambreiajul.

 

 

Bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba cureaua si regleaza relatiul daca e prea mare sau verifica ambreiajul.

 

 

Bafta! :lol:

 

ms...relantiu l'am dat azi mai mic ca pleca de sub mn singur,si abea se misca,o sa sch cureaua azi si vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca vinde Kawasakimann la rubrica de Vanzari de aici de pe forum o toba Laser sport ft buna,aproape noua,pt peugeot-uri. /index.php?...0125&st=160

 

Am renuntat miam pus toba la loc :) ....nu cred ca imi mai iau curand toba ca am inteles ca dak imi schimb toba cu una sport da rateuri la viteza mare si ar trebui sa schimb jigleru la carb si nam chef sa umblu la motor(carb, motor, filtru de aer...etc) ...scuze de dezamagire si mersi la toti pt ajutor :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am renuntat miam pus toba la loc :) ....nu cred ca imi mai iau curand toba ca am inteles ca dak imi schimb toba cu una sport da rateuri la viteza mare si ar trebui sa schimb jigleru la carb si nam chef sa umblu la motor(carb, motor, filtru de aer...etc) ...scuze de dezamagire si mersi la toti pt ajutor :D :lol:

Daca iti iei toba sport nu da rateuri la viteza mare si nici nu trebuie sa schimbi jiglerul , mai ales sa umbli la motor.

Eu nici carburatorul nu l-am reglat , pentru ca nu a fost nevoie. Am schimbat-o si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti iei toba sport nu da rateuri la viteza mare si nici nu trebuie sa schimbi jiglerul , mai ales sa umbli la motor.

Eu nici carburatorul nu l-am reglat , pentru ca nu a fost nevoie. Am schimbat-o si gata.

 

cati km ti-a dat in plus la top speed si cu cat s-a marit consumul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de 2 informatii despre vespa lx4 50cc:

Cat ulei se pune la motor si cat ulei se pune la transmisie?

 

 

Bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP! Din toba stock de la scuter (peugeot tkr in 2 timpi) iese un furtun de cauciuc care merge intro cutiuta cu dim 7*3*4 (cm) si din cutiuta merge undeva prin cadru unde nu am mai vazut unde duce......stie cineva ce e cu ala? Vreau (iara) sami schimb toba si la tobele sport nu am unde sa bag furtunu ala.... si nu stiu dak pot sal las asa pur si simplu...stie cineva ce e cu furtunu ? ms anticipat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...