Sari la conținut

problema honda cbr 600 f2


releu
 Share

Postări Recomandate

am o honda cbr 600 f2 si nu stiu cum se scot bujiile si de cat imi trebuie cheia...daca ma puteti ajuta cu cateva pareri care stiti vas fi recunoscator...

 

cam ca la toate motoarele in linie , scoti rezervor, cutia de la filtru de aer...acolo ai fishele..le scoti ...si dai de buji.. iti trebuie cheie mai mica...nu stiu exact de cat e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ca la toate motoarele in linie , scoti rezervor, cutia de la filtru de aer...acolo ai fishele..le scoti ...si dai de buji.. iti trebuie cheie mai mica...nu stiu exact de cat e.

 

 

am scos dar tot nam reusit...nu stiu ce cheie sa folosesc pt a ajunge la bujii...si de cat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ai motorul ca la mine la hornet.

cheie.....nu mai tin minte, 16 sau 18.

dai rezervorul la o parte, cutia la filtru de aer o lasi acolo ca nu te deranjeaza.

Editat de COObra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat pt. cheie: ori o tubulara mai calumea pt bujii (sa nu iei scarbe de chei pt bujii din carrefour, pracktiker etc, din alea cu maner in T ca le rupi imediat) ori iei capete tubulare lunga, care o pui intr-un prelungitor si dupa o bagi intr-o cheie cu cricket/clichet.

 

00005625_small.jpg

00001517_large.jpg

00004341_large.jpg

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o honda cbr 600 f2 si nu stiu cum se scot bujiile si de cat imi trebuie cheia...daca ma puteti ajuta cu cateva pareri care stiti vas fi recunoscator...

Daca ai o cheie cu cardan, care are in cap un hexagon de cheie(ca cea originala sau similara) poti sa le scoti fara sa dai jos mare lucru, doar capacele laterale de la carene. gen cheia dinstanga http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTR5uk6dPmgh-MUYEzU7HESMTJUybeSgNJt-H2KZscHN56rMR7hmRHd6y8f

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...