Sari la conținut

WDW 2012


cipenyrider
 Share

Postări Recomandate

fiecare e liber sa mearga pe unde vrea. Eu aleg varianta ungaria, austria, pe la viena, vilach, poate intru in italia prin nord, pe la bolzan, sunt niste peisaje extraordinare, vreau sa trec si pe la maranelo la ferrari, apoi la fabrica si muzeul ducati din bologna, chiar daca am mai fost si abia dupa astea la misano. Cu ocazia asta imi iau concediu, o sa-mi trebuiasca vreo doua zile in plus pentru traseul asta. Si la intoarcere, si in functie de banii ramasi, poate aleg varianta mai scurta venetia, slovenia, ungaria.

As vrea niste informatii pe pm daca e cineva care a fost la wdw 2010.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi se pare ceva normal sa lase. ar fi beton daca se poate.

 

nush daca vor da 848 pt teste sau 1098. ca is curios de una din ele.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta pe site-ul lor ducati.com de cursurile lor de pilotaj DRE ducati riding experiens, parca asa se numeste, si vezi acolo programul lor, pe ce circuite merg ei, au mai multe motoare printre care si 848, vezi preturi, au foarte multe detalii. Oricum e destul de scump, de ordinul a sute de euro pe cateva ore, dar profii sunt dintre cei mai cunoscuti piloti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit asta si mai caut detalii.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JRbLtYw4kMw

 

si daca nenea ala parlare italiano, eu nem tu do

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si eu sunt de parere sa lasam prostiile de genu sa ocolim bariere si etc...mergem sa ne distram nu sa ne dam foc la valiza plus ca daca suntem pe moto putem merge pe drum national sunt sigur ca e mai interesant iar varianta cu austria si apoi italia pe la bolzano este f buna anua asta am fost pe acolo si intradevar sunt niste peisaje de vis ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mi se pare ceva normal sa lase. ar fi beton daca se poate.

 

nush daca vor da 848 pt teste sau 1098. ca is curios de una din ele.

 

 

cauta pe site-ul lor ducati.com de cursurile lor de pilotaj DRE ducati riding experiens, parca asa se numeste, si vezi acolo programul lor, pe ce circuite merg ei, au mai multe motoare printre care si 848, vezi preturi, au foarte multe detalii. Oricum e destul de scump, de ordinul a sute de euro pe cateva ore, dar profii sunt dintre cei mai cunoscuti piloti.

 

sau poti inchiria o motoreta si te duci pe o pista. Simplu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau poti inchiria o motoreta si te duci pe o pista. Simplu..

pai aici e in Germania eu vroiam atunci pe Misano in italia. sa am dau cu 848. asa ca sa ma duc in germania s o inchiriez, si alte rahaturi, mai degraba imi iau motoru din tara cu banii astia si...... hungaroring, Serres, Brno.....

 

e prea scump ca sa dau 80euro de inciriat de ex 848 si sa am limita a 200Km iar cei peste sa platesc 0,45euro/Km.

unu care e in germania, si are chef sa se distreze cu una, intradevar, da 80euro se da 20Km si o duce inapoi

 

dar cand unu mai salbatic ca mine vrea sa se dea si prin italia cu ea, sa se dea si pe pista..... cred ca sare la cateva sute de coco doar motoreta de inchiriat. asa ca o sa raman la a mea. ideia era ca vroiam sa ma dau cu un 848, dar am sa gasesc in Ro daca e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

urez tuturor ducatistilor un craciun fericit alaturi de cei dragi si un an nou cat mai bun!!! si sa dea domnul sa vedem pe strazi mai multe italience, de preferat rosii, de care vreti voi 1199Panigale, 1098, 848, monster, multistrada, dar mai ales ce-mi doresc eu DIAVEL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.

Ducati nu-i pentru SARANTOCI care string din ch00r la citeva sute de oiro, dar isi iau Ducati doar pt. poza ca sa dea bine la CV iar ei se k.k. pe ei la citiva ieuro la un schimb de curele. :D

 

Un Hannukah fericit si voua va doresc. :hug:

bati apropo la mine drace. ma ce vrei imi era peste mana sa ajung la bucuresti dar ajungeam doar daca cei de la ducati isi respectau termenii de livrare a curelelor. prostia a fost ca erau curele noi in pachet dar erau vechi. (deseneaza pe foaie daca nu intelegi) cat de strans din choor nam strans, a fost munca pe 3 luni dar in acest timp m-am si intretinut si altele. deci nu am strans din choor. cand strangi din choor e atunci cand e macar un an. cat de poze.pffff caut-o pe miltiada, ea e pt poze. eu am sub 20poze cu motoru ca nam timp :P

 

pana la urma toate fac parte din viata, si motoru oricum vroiam sa il schimb. sa ii pun ceva mai mare. si pana la urma s-au dus doar 2 supape nimic altceva. doar stii sinner ce a patit. si el era acolo aproape.

 

 

in fine. hai ca ne vedem la anu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La Multi Ani !!!!

 

Dupa cum bine stiti, intre 21 - 24 Iunie 2012 va avea loc World Ducati Week pe circuitul Misano, marea petrecere DUCATI ce se organizeaza odata la 2 ani si vrem sa organizam plecarea din Bucuresti, asa cum unii dintre voi stiti deja.

 

Am sa ii rog pe toti cei care doresc sa participe, sa se gandeasca bine, pentru ca vom avea nevoie de un raspuns pana la sfarsitul lunii Ianuarie, pentru ca locurile la hoteluri au inceput deja sa se duca. Plecarea se va face din Bucuresti, in functie de numarul de participanti vom organiza mai multe echipe, vom fi insoti de masina cu remorca moto, in caz ca se intampla ceva neprevazut, etc. Am sa ii rog pe doritori sa aiba reviziile tehnice la zi si motoarele pregatite de drum, deoarece va fi un drum de minim 3,500 de Km.

 

Am sa revin cu mai multe detalii referitor la costuri in curand.

 

Multumesc,

Alex.

 

alexandru.chiru@ducatibucuresti.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi interesant sa ne lase si pe pista! daca nu ma-nsel, in 2010 au lasat oamenii sa testeze..

 

la MOTORFEST 2011 in Iasi am avut la teste aproape toate noile modele Ducati, inclusiv in Diavel Carbon. in editia de anul acesta o sa va tinem la curent cu ce surprize pregatim! excursia suna f interesant si o sa ma gandesc si eu la propunerea voastra!!! bafta!!!beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

nu ar fi o ideie rea daca te-ai interesa de costurile din zona. in special pt cazare si parcare. si eu as fi interesat si de circuit in zona ca nu cred ca se poate intra atunci pe Misano.

am facut mai alaltaieri rezervare. 135E trei nopti la 300m distanta de circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff. cred ca o sa vad. pt mine nu e problema, dar nici la cort nu mas plange. ca tare mii dor de dormitu in cort. da ceva mai multe detalii

pai sa iti spun drept ar fi mai fain la cort in opinia mea. rezervarea am facut-o pentru siguranta mea din caz ca o sa fiu singur pe acolo. daca se confirma faptul ca o sa veniti, anulez rezervarea si ma mut la cort. pot sa o fac gratuit pana pe 11 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sa iti spun drept ar fi mai fain la cort in opinia mea. rezervarea am facut-o pentru siguranta mea din caz ca o sa fiu singur pe acolo. daca se confirma faptul ca o sa veniti, anulez rezervarea si ma mut la cort. pot sa o fac gratuit pana pe 11 iunie.

ma eu is 99%sigur ca vin, si vreau cort. ar fi frumos grupul de romani unde sa se stea la cort. diferenta e ca la hotel sau locuri platite de cazare, ai avantajul unui dush, internet, si electricitatea. in rest... e alta viata cand te trezesti dimineata in cort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma eu is 99%sigur ca vin, si vreau cort. ar fi frumos grupul de romani unde sa se stea la cort. diferenta e ca la hotel sau locuri platite de cazare, ai avantajul unui dush, internet, si electricitatea. in rest... e alta viata cand te trezesti dimineata in cort.

da, cum spui tu, ar fi frumos ca grupul de romani... ... esti sigur ca va fi un grup de romani? daca va fi, super! ma mut la cort si eu! prefer sa ma asigur totusi si sa nu ma bazez de ce se scrie pe forumuri. inca o data, daca se confirma ca va fi un grup ma alatur grupului cu cea mai mare placere. daca nu va fi nici un grup eu voi fi orium acolo! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sunt eu, mai e Cipenyrider si nu stiu de la capitala care mai e. dar se anuntau si de acolo. dar mai sunt cateva luni bune pana atunci, timp in care multi se vor decide daca merg sau nu. eu sper sa merg. nu zic sigur pt ca nu stiu ce poate interveni, dar daca toate merg asa cum trebuie, sunt prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sunt eu, mai e Cipenyrider si nu stiu de la capitala care mai e. dar se anuntau si de acolo. dar mai sunt cateva luni bune pana atunci, timp in care multi se vor decide daca merg sau nu. eu sper sa merg. nu zic sigur pt ca nu stiu ce poate interveni, dar daca toate merg asa cum trebuie, sunt prezent.

ai dreptate cu neprevazutul, nu stii ce se poate intampla! asa am patit eu acum doi ani! cu 2 zile inainte de plecare mi-a cazut de pe cric din cauza asfaltului... cipenyrider este initiatorul topicului? ptr ca el mi se parea fff interesat, am vazut ca a facut lobby peste tot :cheers: cu cati mai multi cu atat mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, el e initiatorul. acum sa vedem cati se vor anunta si cati vor fi prezenti. la la monster lounge se vorbea de 30, dar asta e un vis umed. desi ar fi frumos. dar zic ca 10 poate vom fi. ramane sa vedem. miar face placere sa fim mai multi acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea ca intr-o zi, poate in prima zi joi, sa ajung si la maranello la ferrari si la bologna la fabrica si muzeul ducati, chiar daca am mai fost o data. ar mai fi cineva interesat de asa ceva?

 

mda, el e initiatorul. acum sa vedem cati se vor anunta si cati vor fi prezenti. la la monster lounge se vorbea de 30, dar asta e un vis umed. desi ar fi frumos. dar zic ca 10 poate vom fi. ramane sa vedem. miar face placere sa fim mai multi acolo.

 

 

cu siguranta acolo vom gasi si alti romani ''italienizati''.

post-43816-0-06677200-1327963068_thumb.jpg

post-43816-0-84467400-1327963076_thumb.jpg

post-43816-0-57925900-1327963090_thumb.jpg

post-43816-0-65124700-1327963100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea ca intr-o zi, poate in prima zi joi, sa ajung si la maranello la ferrari si la bologna la fabrica si muzeul ducati, chiar daca am mai fost o data. ar mai fi cineva interesat de asa ceva?

 

cu siguranta acolo vom gasi si alti romani ''italienizati''.

 

Eu ma bag la o astfel de incursiune :)

 

eu cred ca o sa ne strangem cativa..

 

Am inteles ca sunt doritori de cort.. Se mai baga cineva ?! ca vreau sa fac si o rezervare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...