Sari la conținut

WDW 2012


cipenyrider
 Share

Postări Recomandate

mda si asta e o varianta. dar probabil cu cat e mai aproape cu atat sare pretul. ma uitasem aseara la ce daduse Dexxter si pt 5persoane de joi pana luni, vin cam 50euro de persoana daca suntem 5. daca is 2 de ex is peste 70euro persona. si tot scade parca la 58euro 3pers si 54euro la 4pers.

 

 

acuma problema e ca: care mangiare italiano.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

in engleza da, o sa le dau un mail, dar sunt si baieti in italia care ar suna sa vb, si ar intelege mult mai bine. este timp pana atunci,, dar e bine sa fie totu pus la punct.

 

am facut evenimenitul si pe Facebook http://www.facebook.com/events/373511299338171/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

facem si noi o lista cu oamenii ce merg? Luna asta trebuie sa luam biletele daca vrem sa beneficiem de mica reducere. La o prima vedere, din cate am citit aici si pe ''ducati lounge'', cred ca vom fi pe putin 15 oameni si in ultimele doua luni se vor mai aduna...

DUCATISTI organizati-va!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum e la WDW, dar la evenimentele BMW totul (incusiv casute in jur) e rezervat cu luni intregi inainte; cazare normala (nu cort) ce ramane sunt camere la peste 150eur/noapte.

la intalnirea de la Garmisch, exista un camping imens in incinta, nu stiu la voi. Bafta si sa veniti cu amintiri misto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cipri pe fb e cel mai usor de comunicat cu toti 15 pt ca multi nu stau sa citeasca sau nu stiu de topicul asta.

 

dex. o parte din noi am ales la cort(e mai fun) sunt care au casute, sau hotel. poze.... pffff o sa vin cu amintiri placute(sper) pe care o sa le vezi si tu si o sa le incarcam aici.

 

sapamana viitoare cand vin in tara o sa putem vedea de campare ce gasim. era link-ul ce il pusesei tu, erau preturi super ok. distanta vreo 4Km parca.(relativ cam mult, avand in vedere ca se vine....care cum poate in functie de ce gard de sprijin gaseste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ciocnim si o bere pe 3-5 august ;)

asta ziceam, cei care vor altceva in afara de cort, sa se grabeasca. again, nu stiu cum e la WDW, la Garmisch e nenorocire. anul asta ajung si eu, dar stau cateva ore, ca n-am chef sa dau 200 de coco pe noapte acolo.

iar sa stau la 50 de km si sa nu pot bea ca sa ajung la hotel, iar nu-i bun!

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

La astia le-am dat mail. uite ce-mi raspunde.

 

Eu: Hi. i want to come between 21-24/06 in Italy for World Ducati Week. and i need a place where to stay and sleep that days, where to keep my motorcycle. I'm not yet sure if i come with a tent, or i need a little house(if you have) i need some price per person. have a good day

 

El: Dear sirs, in our camp-site you can't find bungalows, cottage or something similar;

only camping area for tent, caravan and camper.

For more informations please have a look to:

www.campingfontanelle.net or www.campingfontanelle.com

 

Best regards

 

Eu: So how can i make a reservation for that days 21-24/06

 

El: Dear sirs,

in this campsite, we don't accept reservations.

Anyway the campsite it's full only in the very high season this is to say

from 07/08 to 15/08.

Thank you in advance.

Best regards

 

Eu: ok. i just want to be sure about the place where i will stay. because i don't want to go place by place to find where to stay. that's what i want.

 

El: WE UNDERSTAND YOUR YOUR NECESSITY, BUT WE DON'T OFFER THIS SERVICE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu: ok. i just want to be sure about the place where i will stay. because i don't want to go place by place to find where to stay. that's what i want.

 

El: WE UNDERSTAND YOUR YOUR NECESSITY, BUT WE DON'T OFFER THIS SERVICE.

 

ca sa citez niste clasici in viata: "NISTE TARANI DOM'LE..." :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tati. eu doar vroiam sa platesc in avans pt a sti ca am unde sta. ca nu moi duce atunci din poarta-n poarta sa caut cazare. ca la cati se anunta.... e asa si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o intrebare am cine mai pleca din ro pe motor in afara de grupul cu turul lung si traseu ?...eu tot cu cortul ma bag o sa va zic si campng si tot baft...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inafara de grupul de la bucuresti, nu stiu pe nimeni sa mai plece. a mea va fi adusa pe platforma pt ca eu iau avion. nu mi se pare un traseu care sa merite facut. adica plec cum pleaca si un sofer de camion, doar sa ajunga la destinatie. la intoarcere vin cu masina si o sa o mai dau jos de pe platforma pt ca o sa mai merg cu ea prin germania si prin tara.

 

asta mi sa parut cea mai ieftina si usoara varianta.

 

cat de cazare, cort am, loc unde sa-l pun voi gasi eu atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ma mai repet mai merge cienva pe moto la WDW pe motor in afara de grupul 16 27 :)...stiam ceva de niste oameni de la iasi daca nu gresesc? putem stabili ceva credeti?..:) bafta

ma eu ti-am mai zis, deci tipu vrea 350euro pt 2 motoare. la intoarcere te pot insoti partial pe motor. plus ca poti vorbi si pt pret bun la loc in masina. eu unu oricum am motoru pe remoca din cauza lipsei de al doilea motor pt platforma. la intoarcere vin cu masina, iar de la intrarea in tara vin calare. daca eram in tara, ma bagam pe motor, dar.... asta e. totusi ai 2 variante. sa vii si tu cu masina, sau sa vii cu avionu odata cu cei care zburam.(inclusiv cei de la iasi de care sa auzit) de la iasi am mai vorbit cu Liviu (valtro) doar ca el vroia sa vina pe motor, dar se pare ca are treaba in germania. poti eventual sa ii dai un semn ca nu sunt sigur daca vine pe motor sau nu.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi dar nu am cum eu dupa WDW ma duc la munchen asa caaaaa creca voi merge singur bafta ne auzim

pai daca vrei pana in Italia, poti merge cu noi, sa salvezi timpul si banii, la intoarcere poti sa te duci la Munchen.

 

parerea mea, ca sa nu mergi de unu singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...