Sari la conținut

semanatoarea 10.11.2011


scabron
 Share

Postări Recomandate

Exact. Ea nu pateste nimic dpdv penal fiindca tu ai mai putin de 10 zile de la IML.

 

in urma ultimelor investigatii de azi, va detine certificat de la IML pentr 11 zile de investigatii din ce stiu eu.

 

complcatii aparute dupa 2 zile. nu isi mai poate misca bine mana. ceva la inbinarea umarului stang, am vazut radiografiile nu e de bine, deja l-au trimis cu dovada de la spital pentru inca 7 zile catre IML pentru dovada.

 

acum spune-mi dpdv legal ce se intampla de la 11 zile in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in urma ultimelor investigatii de azi, va detine certificat de la IML pentr 11 zile de investigatii din ce stiu eu.

 

complcatii aparute dupa 2 zile. nu isi mai poate misca bine mana. ceva la inbinarea umarului stang, am vazut radiografiile nu e de bine, deja l-au trimis cu dovada de la spital pentru inca 7 zile catre IML pentru dovada.

 

acum spune-mi dpdv legal ce se intampla de la 11 zile in sus.

de la 20 parca e fapta penala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar,RAM puțin Âşi ocupat cu vorbitul la telefon. Mă bucur pentru airbag,e cam ca o lovitură puternică de pumn.

 

 

 

Airbagul se deschide in timpul x de la impact.

 

Ocupantul masinii incepe sa se deplaseze inspre airbag dupa timpul y de la deschiderea acestuia.

 

Ocupantul atinge airbagul dupa timpul z in care acopera distanta intre el si airbag.

 

Timpul y e mai mare de vreo 10 ori decat timpul x.

 

Timpul z e mai mare de vreo 30 de ori decat timpul x.

 

 

Cum poate un airbag sa echivaleze cu un pumn in mufa cand el e la locul lui deschis de-o vesnicie cand mutra ta atinge panza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma ultimelor investigatii de azi, va detine certificat de la IML pentr 11 zile de investigatii din ce stiu eu.

 

acum spune-mi dpdv legal ce se intampla de la 11 zile in sus.

La accident s-a facut o constatare din partea politiei si s-a intocmit dosar penal pentru "vatamare corporala din culpa". In functie de numarul de zile de ingrijiri medicale din "certificatul medico-legal" sau "raportul medico-legal" (depinde de cine a fost solicitat, de prietenul tau in primul caz sau de politie in al doilea caz) se stabileste si incadrarea juridica (daca e vatamare corporala simpla, grava, etc.)

 

Fiind dosar penal partile (soferita si prietenul tau) au acces la documentele intocmite. Asa prietentul tau poate vedea in ce situatie se afla:

 

1. daca victima are 0-9 zile ingrijiri medicale - fapta nu este infractiune - solutie N.U.P. (neinceperea urmariri penale)

2. daca victima are peste 10 zile ingrijiri medicale - se continua cercetarile in dosar si se propune solutie- aici depinde de prietentul tau daca se intelege cu soferita - care este trimisa in judecata (daca nu se intelege) sau este scoasa de sub urmarire penala (daca se intelege cu ea).

3. daca victima are peste 60 zile ingrijiri medicale nu se mai poate impaca nimeni.

 

 

Oricum, certificatul medico-legal poate fi "revizuit" la cererea partii nemultumite de concluziile primei comisii de Comisia de Avizare si Control din cadrul I.N.M.L. Mina Minovici Bucuresti.

Editat de Tashulina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...primesti copie dupa rca vinovat DACA ala e de acord, chiar daca politia il constata vinovat.. daca nu... :scratch:

...sunt sigur ca daca in locul motoristului nostru era un jmecher adevarat, SAU daca era un cioroi cu bani si clan, tremurau chilotii pe ea (daca avea..)- si platea dobanda la dobanda pentru cat nu putea ala sa-si foloseasca vehiculul...e, isi vindea masina, casa... cu aia nu-i de glumit... :bounce:

..stiam ca rca plateste , in caz ca nu-ti poti folosi masina, si utilizarea altui mijloc de transport- care se deconteaza.. deci, taxi la greu!!! :friends:

 

 

e tare asta de ai auzit tu ! E clar ca pe asta nu stiu : "in urma .... bla bla bla efectuate... dosarul se respinge " ! :angryfire: CARPATICA ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...