Sari la conținut

Kilometraj r125


RuR
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

 

Am si eu o problema cu motocicleta mea. Cand am cumparat-o imi mergea km dupa un timp ba mergea..ba nu mergea iar acum numai merge deloc in plus mi s-au restartat si km...de la 8300 are 36:)) Am verificat mufele dar totul este in regula.De la ce poate fi? :scratch:

 

Edit: La fel si cu acel bec galben ...inainte nu statea aprins,apoi ba se aprindea ...ba statea stins ...iar acum sta numai aprins..... :scratch:

 

Ce e de facut?

 

 

Multumesc ! :unsure:

Editat de RuR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ce se intampla .. cand vrei sa dai kilometrajul in urma ?

 

Asa iti trebuie.

Bogdanele eu doar ce am luat yzf...pentru mine sa il pastrez 2 ani pana fac 18 ani ...nu am umblat deloc la el doar la consumabile de le-am schimbat in rest nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se mai stinge bordul..dar rar in ultima vreme nu prea a mai facut figuri. La mine a inceput sa faca figuri dupa ce am cazut:D. tot asa am desfacut mufele, totul bine. Acum am vazut ca nu mai face figuri dar nu stii cand i vine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel bec galben aprins nu este "check engine?

Eu zic ca nu ai nimic cu kilometrajul, nu cunosc foarte bine modelul cel mic de la yamaha dar 36 cred ca este un cod de eroare..

Parerea mea,e sa verifici daca ai lasat ceva ne-montat pe acolo,mufe,furtun de vacum...etc

 

Nu stiu sigur daca la modelul tau codurile sunt afisate pe display sau prin secventa luminoasa a becului de check engine..

Dar CLAR ai ceva pe sistemul supravegheat de ECU.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...