Sari la conținut

ENDURO - MANIACO - DEPRESIV - Editia a 6-a


atillas
 Share

Postări Recomandate

20 - 22 iulie 20122 la Voineasa va asteptam la cea de-a 6 editie enduro-maniaco-depresiv.

Un traseu de 150 km va asteapta in ceea ce va fi a 3-a etapa din noul nostru campionat national de hard enduro..revin cu amanunte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

primiti si hobby de la Bucuresti, da ?:)

vezi ca esti pe lista cu sponsorii asa ca nici anul asta nu te dai pe traseu..dar te astept la marcaje.. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Amanunte cursa.

Data 20-22 iulie 2012

 

Locatie Statiunea Voineasa,jud Valcea..acces pe Valea Oltului dinspre Bucuresti sau Sibiu

 

Hartogarie:certificat medical valabil medicina sportiva

licenta sportiv FRM valabila o cursa sau tot sezonul 2012

asigurare medicala de accidente

BI in copie

minori-declaratie notariala a ambilor parinti

 

Traseu 4 km - prolog(fara obstacole artificiale,dar foarte spectaculos)

110 km prima zi concurs

60 km a doua zi concurs

marcaje in totalitate pe banda cu check point-uri,2 clase: profi si hobby,traseele nu sunt comune,se intersecteaza doar in point-uri

asiguram apa plata si combustibil neamestecat pentru toti pilotii(veniti cu uleiul la pachet daca aveti preferinte pentru 2T)

ulei in 2 timpi va fi fullysyntetic de la mobil 1 pentru cine nu doreste sa care 100 de gr ulei pe traseu

traseul va fi unul din cele mai frumoase din ultimii ani,a fost conceput special pentru ploaie,se poate face pe

orice fel de vreme este foarte spectaculos si gandit exact pe formatul unui traseu de anduranta..pasaje tehnice combinate cu

portiuni de odihna,peisaje specifice Tarii Lovistei,40% va fi la peste 2000 de m altitudine.

 

 

Tabara parcarea din fata hotelului Lotru(aici va fi parcul rece,mancare,beutura,start in toate 3 zilele de concurs,foc de tabara,

concurs de folk cu premii pentru motociclistii cu aptitudini,cort pentru after race party.

ca de obicei asiguram gratuit pilotilor mancare gatita sambata seara,bere rece si....vedeti voi.

insotitorii isi pot cumpara la preturi de meniul zilei mancare gatita sau gratare..

va fi un mega chef,fiindca ii vom sarbatori ziua de nastere a lui Freddy de la Alfred Motors.

 

Premii aproximativ 2000 de euro (in banuti,echipamente si consumabile moto)probabil premiile vor mai creste pana la cursa

 

Taxa 250 lei fete si minori

300 lei piloti (grupuri de minim 4 persoane)

350 lei piloti care se inscriu singuri

400 lei orice persoana sau grup care se inscrie dupa 15.iulie (taxele de mai sus sunt valabile pentru inscrieri pana inclusiv 14 iulie)

 

Notificari

va fi perioada de concedii,rezervati locuri cu minim 4 sapt inainte.

Voineasa este destul de saraca in restaurante,de aceea veti gasi mancare,gratare,bere si locuri de odihna in tabara incepand cu vineri

dupa-amiaza pana sambata noaptea.

toti pilotii vor pleca cu plinul facut in ambele zile de concurs,realimentarea intra in sarcina organizatorilor.

pentru doritori se ofera traseul si pe GPS,iar dupa cursa se va verifica exactitatea trasei pentru a evita furaciunile.

toate actele mai putin BI se vor putea face la inscriere

INSCRIERILE SE VOR FACE DOAR PE WWW.FREEBIKETEAM.RO INCEPAND CU 1 MARTIE 2012.

 

LINK CAZARE,daca nu mai gasiti zone apropiate sunt:sat Ciungetu,Valea Macesului,Voinesita zone cu devoltare turistica .

http://www.turistinfo.ro/voineasa/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-voineasa.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concursul nu are un site?

scrie clar inscrierile se fac doar pe www.freebiketeam.ro daca intrai pe site ai fi vazut acolo pe prima pagina tot ce te intereseaza ..sau mai nou trebuie site separat pentru cursa?ca nu inteleg ideea..sorry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrie clar inscrierile se fac doar pe www.freebiketeam.ro daca intrai pe site ai fi vazut acolo pe prima pagina tot ce te intereseaza ..sau mai nou trebuie site separat pentru cursa?ca nu inteleg ideea..sorry

 

Da, de ce te miri ca am intrebat?

Un site in care sa gasesti: prezentarea si istoricul competitiei, rezultate anterioare, galerii foto-video, noutati, etc.

Exempe cunoscute:

http://www.redbullromaniacs.com/

http://www.erzbergrodeo.at/

http://www2.hellsgate.it/cms/index.php?lang=en

 

Nu este, nu-i numic. Poate fi o idee... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de ce te miri ca am intrebat?

Un site in care sa gasesti: prezentarea si istoricul competitiei, rezultate anterioare, galerii foto-video, noutati, etc.

Exempe cunoscute:

http://www.redbullromaniacs.com/

http://www.erzbergrodeo.at/

http://www2.hellsgate.it/cms/index.php?lang=en

 

Nu este, nu-i numic. Poate fi o idee... :cheers:

Pai tu crezi ca EMD are nevoie de reclama ca erzberg,hellsgate sau romaniacs???Cursa noastra,specifica poporului endurist roman se transmite prin viu grai ca legendele..din timpuri imemoriale(8 ani)facem cursele astea mai mult sau mai putin legale..acum superlegale ca am imbatranit si nu mai putem fugi de FRM..ok am glumit,intra pe site-ul de mai sus si vezi poze si ce mai vrei tu..iar filmulete scrie doar enduro-maniaco-depresiv pe you tube si vezi acolo ce este..te astept la start..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu crezi ca EMD are nevoie de reclama ca erzberg,hellsgate sau romaniacs???Cursa noastra,specifica poporului endurist roman se transmite prin viu grai ca legendele..din timpuri imemoriale(8 ani)facem cursele astea mai mult sau mai putin legale..acum superlegale ca am imbatranit si nu mai putem fugi de FRM..ok am glumit,intra pe site-ul de mai sus si vezi poze si ce mai vrei tu..iar filmulete scrie doar enduro-maniaco-depresiv pe you tube si vezi acolo ce este..te astept la start..

 

Ok!

Eram curios cu privire la podiumul ultimelor 3-4 editii. Poate ma poti ajuta in sensul asta... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau 3 berbecuti frumosi...si poate aranjam ceva :D

Ce zici, Stefi?

vedeti voi sambata seara ce se intampla..eu cred ca o sa fie foarte bine,dar nu am voie mai mult sa dau din casa..

 

locurile 10-12 la profi mai pot fi rezervate pentru modesta suma de 50 euro :rock:

locurile 10-14 hobby mai pot fi rezervate pentru modesta suma de 30 euro :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti voi sambata seara ce se intampla..eu cred ca o sa fie foarte bine,dar nu am voie mai mult sa dau din casa..

 

locurile 10-12 la profi mai pot fi rezervate pentru modesta suma de 50 euro :rock:

locurile 10-14 hobby mai pot fi rezervate pentru modesta suma de 30 euro :rock:

 

ma multumesc si cu locu 15 , euroni se investesc in :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pentru cei care trag la podium,va anuntam ca am ridicat stacheta un pic si anume,profi locul 1 primeste o remorca moto de 2 locuri,nou nouta marca REPO in valoare aproximativa de 900 de euro,celelate 2 locuri vor primi premii in bani.

Premiile de la hobby,ca sa nu mai avem discutii ca trag cei de nivel avansat pentru premii la hobby, le vom tine secrete pana la cursa,tot ce va pot spune este ca vor fi vouchere de echipamente,anvelope si consumabile moto.

Se va premia separat cea mai tare poseta,cea mai rapida fata de pe circuit,cel mai tanar si cel mai in etate concurent..

Concurentul de la hobby de pe ultimul loc va primi un premiu special.(asta nu inseamna ca va puteti culca pe traseu sa terminati dupa 12-13 ore.)

Traseul pentru hobby este definitivat pentru prima zi si are peste 110 km.Profi va fi mult mai greu si il vom limita pe la 80-90 de km.

 

Info de ultima ora(oricum vor mai fi si altele dar)la cererea expresa a Domnului Soso :drums: sambata seara va fi berbecut la rotisor si probabil pentru multi sportivi este o rusine,dar eu cu mandrie va anunt ca cel mai nou sponsor care s-a alaturat si a inteles conceptul nostru

va va oferi "probably the best beer on the world"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei de categoria mea si a lui Sorin>concurs de dexteritate,adica mers incet,pentru care anvelopa oficiala a EMD,Dunlop, asteapta la final pe primii2 piloti si ii va ferici cu cate o guma noua de cross,seara in preajma berbecului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa particip cu un atv la concursul asta? Nu de alta, dar as incerca un dunlop iar dupa cateva beri nu cred ca voi fi prea ...dexter :friends:

 

Sau un concurs pe echipe de carat coechipierul cu roaba? Dus intors, cu rotatia "balastului" , pe 50 metri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa particip cu un atv la concursul asta? Nu de alta, dar as incerca un dunlop iar dupa cateva beri nu cred ca voi fi prea ...dexter :friends:

 

Sau un concurs pe echipe de carat coechipierul cu roaba? Dus intors, cu rotatia "balastului" , pe 50 metri?

pai filtrata o sa fie exact langa proba de indemanare asa ca dupa 10beri su o portie de berbecut poti sa faci proba si pe picioare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trag doar o concluzie, anume ca va trebui sa beau cu echelarii de la cursa pe ochi pentru a vedea berea ca nefiltrata, altfel, zau daca pot sa beau.

 

p.s. e voie sa ne ajutam si de maini la proba asta de indemanare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Incepand de azi am dat oficial drumul la inscrieri.Numarul maxim de piloti admisi va fi 120 indiferent de categorie.Atentie vom fi in sezon turistic,cine doreste cazare mai pe alese trebuie sa isi faca rezervare incet-incet.

Pentru cine nu stie exact,in taxa de participare primiti benzina pe traseu,masa si bere sambata seara(vezi comenzile de mancare in comentariile anterioare)

Trasele sunt definitivate: hobby prima zi 95 km

profi prima zi 90 km

hobby a 2-a zi 50 km

profi a 2-a zi 50 km

Marcaj pe banda,sageti indicatoare,cp-uri si arbitri de ghidaj.

Prologul incepe vineri orele 17,briefing orele 16,30.

Sambata seara il serbam pe Freddy(Alfred motors)noi punem mancarea si bautura iar gagicile le aduce el..

 

F IMPORTANT:veniti cu ulei de amestec preferat si carati in rucsac 100 de grame sau folositi mobil 1 fully syntetic(uleiul nostru).

 

 

Inscrierile se fac doar pe www.freebiketeam.ro, daca doriti relatii cazare 0745798927 Stef dupa orele 17 oricand mai putin in weekend(la marcaje).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan,cred ca nu ar fi rau sa aveti si benzina deja facuta pentru 2t, cu raportul standard de 2%. Cine vrea altceva (aroma capsuni, ulei de la bunicu, etc etc) poate sa foloseasca benzina pe care oricum o aveti pt 4 t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan,cred ca nu ar fi rau sa aveti si benzina deja facuta pentru 2t, cu raportul standard de 2%. Cine vrea altceva (aroma capsuni, ulei de la bunicu, etc etc) poate sa foloseasca benzina pe care oricum o aveti pt 4 t.

o sa fie permanent 10 bidoane(5l) gata mixat pentru cine vrea cu "uleiul casei" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...