Sari la conținut

probleme kilometraj fazer


paduraru
 Share

Postări Recomandate

salut

nu cumva e de la roata ( butuc ) ?

acolo are in butuc un pinion dintr-un material casant gen saiba mai mare si mai groasa ( exprimarea mea ) cu niste mici aripioare

s-ar putea sa se fi rupt acele aripioare care tin " saiba " pe loc sa nu se-nvarta adata cu roata daca tin eu bine minte .

si eu am avut problema asta , doar ca eu le-am rupt cand am scos roata sa-i schimb rulmentii si am vazut sistemul

daca crezi ca-i de acolo iti pun si ceva poze

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de acolo e cu siguranta. Aripioarele alea de la bucsa. Desfa cu grija si recupereaza toate bucatile si vezi cum reusesti sa le fixezi, eu le-am gaurit cu un spiral foarte mic si apoi am bagat un surubel minuscul. Merge si acum, numai ca trebuie grija mare. Sau, vezi ca pe la topicul de fazeristi spunea cineva ca a luat de la reprezentanta din Ploiesti piesa respectiva si costa cativa zeci de lei. Baga un search avansat pe topic si trebuie sa gasesti codul respectiv. Marlanii nu vor sa aduca decat tot ansamblul, care costa pe la 100 E, bucsa respectiva e ieftina.

 

PS: motorului cum i-ai dat de cap pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de acolo e cu siguranta. Aripioarele alea de la bucsa. Desfa cu grija si recupereaza toate bucatile si vezi cum reusesti sa le fixezi, eu le-am gaurit cu un spiral foarte mic si apoi am bagat un surubel minuscul. Merge si acum, numai ca trebuie grija mare. Sau, vezi ca pe la topicul de fazeristi spunea cineva ca a luat de la reprezentanta din Ploiesti piesa respectiva si costa cativa zeci de lei. Baga un search avansat pe topic si trebuie sa gasesti codul respectiv. Marlanii nu vor sa aduca decat tot ansamblul, care costa pe la 100 E, bucsa respectiva e ieftina.

 

PS: motorului cum i-ai dat de cap pana la urma?

 

motorului i-am dat de cap cu ajutorul unor maestrii in mecanica :unchiul meu si fiso (Unguru) asta de zise sa o pun cu roatele in sus :)) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de acolo e cu siguranta. Aripioarele alea de la bucsa. Desfa cu grija si recupereaza toate bucatile si vezi cum reusesti sa le fixezi, eu le-am gaurit cu un spiral foarte mic si apoi am bagat un surubel minuscul. Merge si acum, numai ca trebuie grija mare. Sau, vezi ca pe la topicul de fazeristi spunea cineva ca a luat de la reprezentanta din Ploiesti piesa respectiva si costa cativa zeci de lei. Baga un search avansat pe topic si trebuie sa gasesti codul respectiv. Marlanii nu vor sa aduca decat tot ansamblul, care costa pe la 100 E, bucsa respectiva e ieftina.

 

PS: motorului cum i-ai dat de cap pana la urma?

Multumim...e bine de tinut minte treaba asta...mie imi face cate o figura de asta cateodata cand dau in spate sa bag mobra in garaj sare cateodata acul de la kilometraj,s ar putea sa ajung sa ,,operez,,si eu pe acolo...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Atunci verifica matzaraia. Mai are si alte simptome? Gen cand ajungi cu ea in limitator sa iti moara turometrul si sa inceapa sa indice aiurea? Daca da, cica astea ar fi simptomele de baterie dusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci verifica matzaraia. Mai are si alte simptome? Gen cand ajungi cu ea in limitator sa iti moara turometrul si sa inceapa sa indice aiurea? Daca da, cica astea ar fi simptomele de baterie dusa.

Pai in mers...incarcarea ce drac face...?Ar trebui sa nu fie bai in mers,bateria are ce i trebuie de la incarcare(alternator)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...