Sari la conținut

Motociclisti din Bucuresti pe 125'uri.


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie sa faci wheelie minim 50 de metri sau rolling stoppie minim 100 de metri. Altfel nu te primesc baietzii :))

vlD , nu inteleg , tu cine esti de ii raspunzi ca nu il primim , de unde stii tu ? Stii cumva care sunt standardele noastre sau ce ?! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa faci wheelie minim 50 de metri sau rolling stoppie minim 100 de metri. Altfel nu te primesc baietzii :))

 

OFF TOPIC

 

daca tu faci wheelie de 50 + metrii cu un 50 cmc stock cred ca esti superior forumului astuia. iar intrebarea mea era una cu scop comunicativ. Avand in vedere ca atunci cand va iesi din barlog rs'-u meu se va lauda cu un 88 cmc T.C.R .

 

 

In profilu tau observ ca mergi pe un yzf r 125. care se lauda cu maxim 18 cai. in timp ce kitu cristofolini se lauda cu peste 20 cp , analog am mai mult cuplu pentru a face un wheelie decat tine. Iar in alta ordine de idei , un grup se bazeaza pe comunicare. daca nu crezi ca ar putea existe un grup doar cu , criteriile scrise de tine te inseli, important este ca toti avem o pasiune comuna, mersul pe 2 roti, indiferent ca vorbim despre scutere/carenate/naked/cross/ s.a.m.d .

 

Si totusi nu inteleg in ce calitate ai raspuns , de initiator? nu esti. de membu? nici atat, esti din constanta.

 

Nu pot decat sa iti urez asfalt uscat si bafta la exersat wheele si stoopie .

 

Onn topic: ati stabilit o zona unde sa ne intalnim?. data o sa se stabileasca in functie de vreme banuiesc.

 

propun sa stabilim un loc unde sa aiba loc toate intalniriile noastre. a .. juniorilor, daca ne putem numi asa. iar daca suntem multi la numar am putea organiza si intalniri saptamanale.

 

Numai bine!!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu facem scandal aici, nu are rost sa ne certam.Toata lumea e bine venita.Zona de intalnire cred ca o sa fie in fata la casa parlamentului, e parcarea aia imensa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o gluma si trebuia luata ca atare .. nu trebuie sa sari asa in sus. Btw .. yzf`ul se lauda doar cu 15 cai. Ii las pe frana si pe zvastic sa va initializeze. Spor !

 

PS: Prima lectie va fi gratuita, dar dupa va trebui sa platiti :crack:

Editat de vLD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am cum weekendul asta ca trebuie sa imi fac RAR-ul si ITP-ul...Sapt viitoare sper sa rezolv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana in aprilie chiar :)

Bun asa , eu mai astept , cu cat rabd acum merg mai mult la toamna :laugh: Trebuia sa se faca RCA si pe 1 luna sau cum se discuta pe forum sa avem pt motociclisti special pe 9 luni :)

 

Iese cineva week asta daca e frumos?:>

E inca naspa tre sa fii atent ca arunca astia zapada de pe trotuar pe sosea.... + cratere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana in aprilie chiar :)

sa ghicesc? ti-ai facut in aprilie anu trecut pentru un an..

 

Iar in legatura cu craterele si zapada . DA DA DA!! acele persoane care dau zapada pe mijlocul drumui sunt efectiv inconstiente! La masina se simte cum pierzi aderenta , la moto deja cred ca te imprastie instant. Iar problema cu craterele o vom avea ceva timp de acum in colo. Bucuresti-u e praf , pulbere, zob!! multa grija

 

 

 

 

Dar eu tot fac o tura de cartier in week asta cu moto ala vechi, ca nu mai poott..

 

 

 

Editat de joohn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveam rca iesieam si eu acum 2 ani am iesit tot pe vremea asta si pac aveam cam 80 si in fata arunca unu zapada in sosea.... am luat mana din gaz am strans din dinti si nu am avut nimic , dar nu erau bolovani doar zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ghicesc? ti-ai facut in aprilie anu trecut pentru un an..

 

Nope, am facut in noiembrie, ca au mai fost 2 luni de iarna intelegatoare ;) :moto:

 

In legatura cu craterele si zapada :smoke: complet de acord, merge sa te plimbi cat sa-ti potolesti setea, dar cu atentie. Probabil pana la a iesi tot timpul mai sunt ceva zile.

 

Hai cu primavara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, v-ati pregatit??? eu merg de vreo saptamana si va pot impartasii impresiile mele despre stransul din coor pe viraj cand te trezesti cu cinstitul cetatean dezapezitor de parcari in exercitiul functiunii. apropos, stiati ca e contraventie aruncarea zapesii pe carosabil?

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre` sa-mi fac si eu Rca + ITP :blink: Offf...toba mea twobrothers , trebuie data jos :moron:

 

ps : cred ca cel mai potrivit loc ar fi la arcul de triumf unde stateam noi acum cativa ani :bigstar:

Editat de Zvastic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, v-ati pregatit??? eu merg de vreo saptamana si va pot impartasii impresiile mele despre stransul din coor pe viraj cand te trezesti cu cinstitul cetatean dezapezitor de parcari in exercitiul functiunii. apropos, stiati ca e contraventie aruncarea zapesii pe carosabil?

 

Complet de acord :)

 

Am fost azi pana la Dranjna si, fara exagerare, am pierdut numarul celor care aruncau zapada in strada... Mare grija. Eu cred ca m-am cam lecuit pana nu se mai topeste zapada.

 

post-47122-0-50710500-1330787816_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum cateva zile pe acolo zvastic era o zapada.... :)

O sa treaca si zapada , trebuuie sa se topeasca , daca o tine tot asa cald , ideea e ca daca nu se topeste eu zic ca asfaltu tot rece ramane + ca aderenta = 0 , si decat sa stau pe bara pana in iulie/august , ca sa o fac , mai bine mai astept 1 luna si sunt cuul ! B-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa imi fac RCA in functie de voi , prefer sa mai astept acum ca oricum sunt cu BACu... si sa merg mai mult la toamna. App cat mai e amenda pt ca nu ai rca ? :laugh:

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...