Sari la conținut

roti supermoto


catalin_motociclistu
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Poti sa pui si roti de dacie pe lamborghini :)) ...

 

Ideea e ca poti sa pui aproape orice roti pe aproape orice motocicleta, DAR va trebui mai mult ca sigur sa schimbi rulmentii pentru ca axul de la bmw are mai mult ca sigur alta grosime decat axul rotii de suzuki. Pe urma va trebui sa faci niste distantieri ( bucse ) la strung ca sa poti centra perfect roata pe mijlocul jambelor. Pe urma trebuie sa se pupe si discul, sa fie fix marimea care trebuie ca sa intre in etrier ( sa nu fie mai mare sau mai mic ). De ex daca tu la BMW ai roti de enduro, ai alta marime la disc decat discul de supermoto, si tre sa faci un adaptor la etrier care sa il inalte ca sa incapa discul mai mare de la supermoto, etc etc etc :) Ca sa nu mai zic ca modifica ciclistica :))

 

Eu pana acum am pus pe Suzuki DRZ 400 S ( initial a fost enduro ) doua seturi de roti de supermoto. Primul set a fost facut pentru Derbi Senda, l-am adaptat dupa cum am zis mai sus si a fost ok. Al 2-lea set sunt Valenti Racing special facute pentru DRZ S, dar tot a trebuit sa fac distantierul din stanga la strung ( in dreapta actioneaza melcul ca si distantier) ca sa pot sa centrez perfect roata.

 

Daca ai nevoie de ajutor sau sfaturi lasa-mi un PM. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai nevoie de ajutor sau sfaturi lasa-mi un PM. :)

 

 

Sar'na! e o idee la care ma gandesc de 1 an... te apelez cand fac rost de bani ptr roti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu inca mai am o roata spate de gs 500 cu cauciuc foaie si disc de frana. O dau foarte ieftin si daca mai gasesti inca o roata fata de gs 500, te-ai scos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...