mae Postat Noiembrie 17, 2006 Share Postat Noiembrie 17, 2006 S-a rezolvat problema suportului de GPS pentru GPSMAP 60 CSx. A fost confectionat saptamina aceasta. Revin cu poze. Mihai Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
Treijumate Postat Noiembrie 19, 2006 Share Postat Noiembrie 19, 2006 daca e cineva interesat de un pda+gps /index.php?showtopic=69255 Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
FilipCB Postat Decembrie 6, 2006 Share Postat Decembrie 6, 2006 (editat) Tocmai am achizitionat un Zumo 550 pentru ATV de la Garmin. Are dispozitivele de montare pe ghidon incluse in pachet. Harta este RO.A.D. 2006 v 2.13. Pentru plimbari pe coclauri ce soft e mai detaliat, asta sau IGO 2006? Editat Decembrie 6, 2006 de FilipCB Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
floricel Postat Decembrie 8, 2006 Share Postat Decembrie 8, 2006 Tocmai am achizitionat un Zumo 550 pentru ATV de la Garmin. Are dispozitivele de montare pe ghidon incluse in pachet. Harta este RO.A.D. 2006 v 2.13. Pentru plimbari pe coclauri ce soft e mai detaliat, asta sau IGO 2006? ROAD. IGo nu te ajuta daca iesi de pe asfalt. Am mai scris. Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
A n d y Postat Septembrie 3, 2008 Share Postat Septembrie 3, 2008 Datele problemei: - hardware MyGuide 3100 - software MyGuide Navigator 6.1 (Nav N Go 2006) - speedcam salvate in format *.txt - POI/PDI (point of intrest/puncte de interes) salvate in format *.db - am gasit "iGO POI Explorer" ptr. import/export POI. - am gasit lista cu POI ptr. Romania (si nu numai) www.poiplaza.com si am descarcat-o in formatul acceptat de modelul meu de GPS (iGO-MioMap). Problema identificata: - dupa ce am importat POI-urile in format *.db (utilizand iGO POI Explorer) si am copiat fisierul pe GPS, am constatat ca unele puncte apar de 2 ori (unele din POI-urile descarcate de pe site-ul mai sus mentionat existau inaintea "update-ului" in lista cu POI pe GPS). Fiecare POI e caracterizat printre altele si de coordonate (latitudine & longitudine); la unele dintre POI-urile duplicate coincid coordonatele, la altele coordonatele sunt foarte apropiate, rezultand o distanta relativ mica (de ordinul catorva metri) intre cele 2 puncte care reprezinta in realitate/pe teren acelasi POI. - trebuie precizat si faptul ca fisierul *.db il pot exporta (cu ajutorul programului iGO POI Explorer) si in formatele: Google Earth KML file (*.kml, *.xml), Google Earth KMZ file (*.kmz), GPS eXchange format (*.gpx, *.xml), TomTom POI Database (*.ov2), CSV POI file (*.csv, *.asc, *.txt) sau iGO database back-up (*.db). Intrebare: - cu ce program si in ce fel pot inlatura aceste puncte duplicate din fisierul meu cu POI, astfel incat sa raman cu o singura inregistrare ptr. fiecare punct de interes? Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
Soft Enduro Monteoru Postat Septembrie 3, 2008 Share Postat Septembrie 3, 2008 GARMIN 60 CSX SAU ETREX VISTA HCX +ROMANIA ROAD 2006 DIGITAL MAP ESTE HARTA DETALIATA A ROMANIEI.ACESTEA DOUA SINT BUNE LA ENDURO(PRIN PADURE)SI PE STRADA ZUMO. Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
Postări Recomandate
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.