Sari la conținut

BAD COMPANY MOTO ROCK-FEST 23-26Aug2012 VELIKO TARNOVO


SorinSenior
 Share

Postări Recomandate

...de patru ori consecutiv (4 ani), a castigat cupa celei mai bune intruniri a anului. Devenita intruniea nationala a Bulgariei, va asteapta si anul acesta pe dealul de la Sveta Gora (langa Veliko Tarnovo).

Deschiderea va avea loc joi 23 august orele 9:00 AM. Pe durata a 4 zile veti avea parte de: concerte, prezentari, defilare, piscina, bautura :drink: ,mancaruri traditionale si posibilitatea de a va face multi prieteni.

 

Detalii despre conditii si pretul de intrare... imediat ce aflu. Anul trecut biletul de intrare a fost 10 leva (aprox. 23 lei)/persoana pentru intreaga perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...de patru ori consecutiv (4 ani), a castigat cupa celei mai bune intruniri a anului. Devenita intruniea nationala a Bulgariei, va asteapta si anul acesta pe dealul de la Sveta Gora (langa Veliko Tarnovo).

Deschiderea va avea loc joi 23 august orele 9:00 AM. Pe durata a 4 zile veti avea parte de: concerte, prezentari, defilare, piscina, bautura :drink: ,mancaruri traditionale si posibilitatea de a va face multi prieteni.

 

Detalii despre conditii si pretul de intrare... imediat ce aflu. Anul trecut biletul de intrare a fost 10 leva (aprox. 23 lei)/persoana pentru intreaga perioada.

 

 

E fara dubii cea mai mare si ma buna intrunire din Bulgaria la care am fost eu. De fapt e intrunirea care m-a convins ca trebuie sa ai cort asa ca la a doua participare am avut cort. Dupa 2 participari am facut pass anul trecut din cauza starii permisului meu in acel moment, sper sa pot participa anul asta, mai ales ca sunt prieten si pe FB si face to face cu seful de la Bad Company si cu inca cativa motociclisti de acolo din 2-3 cluburi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. mai ales ca sunt prieten si pe FB si face to face cu seful de la Bad Company...

Cine este seful de la Bad Company ? :-L

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todor Rashkov

Da-mi PM si iti dau si numarul de telefon.

Domnule Petru Moldovan,

Cu tot respectul pentru varsta Dvs. ma simt nevoit sa fac cateva precizari:

1. Todor Rashcov NU este presedintele clubului "Bad Company", de altfel nici nu a fost vreodata. In prima fotografie sunt eu cu susnumitul. Ti-se pare ca as avea nevoie de numarul lui de telefon ??? De la dumneta ???

 

2. In fotografia a doua este presedintele clubului susmentionat. Intrebarea mea pentru dumneta este: Cum se numeste presedintele ?... daca tot esti asa "prieten" cu el (daca nu stii iti spun eu ).

 

3. Anul trecut ai postat in sectiunea Intalniri, evenimente, excursii, un topic despre o intrunire inexistenta in Bulgaria. Nici macar nu ai binevoit sa-ti ceri scuze motociclistilor pe care era "sa-i pui pe drumuri" degeaba. Dovada este aici !

 

4. ..... si lista ar mai continua, insa...

 

P.S. Nu te-am vazut la niciuna din ultimele 4 intruniri. Si mai mult de atat nu te-am vazut la nicio intrunire din Romania vreodata (cel putin la cele principale). Asa ca; respectand faptul ca esti moderator si ai si-o varsta, te rog insistent sa lasi motociclistii cu ale lor,iar dumneata ocupa-te de tastatura. Cu Stima,

Sorin - SeniorRider (Street Patrol GM)

post-55268-0-70287300-1332052873_thumb.jpg

post-55268-0-73326100-1332054144_thumb.jpg

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Petru Moldovan,

Cu tot respectul pentru varsta Dvs. ma simt nevoit sa fac cateva precizari:

1. Todor Rashcov NU este presedintele clubului "Bad Company", de altfel nici nu a fost vreodata. In prima fotografie sunt eu cu susnumitul. Ti-se pare ca as avea nevoie de numarul lui de telefon ??? De la dumneta ???

 

2. In fotografia a doua este presedintele clubului susmentionat. Intrebarea mea pentru dumneta este: Cum se numeste presedintele ?... daca tot esti asa "prieten" cu el (daca nu stii iti spun eu ).

 

3. Anul trecut ai postat in sectiunea Intalniri, evenimente, excursii, un topic despre o intrunire inexistenta in Bulgaria. Nici macar nu ai binevoit sa-ti ceri scuze motociclistilor pe care era "sa-i pui pe drumuri" degeaba. Dovada este aici !

 

4. ..... si lista ar mai continua, insa...

 

P.S. Nu te-am vazut la niciuna din ultimele 4 intruniri. Si mai mult de atat nu te-am vazut la nicio intrunire din Romania vreodata (cel putin la cele principale). Asa ca; respectand faptul ca esti moderator si ai si-o varsta, te rog insistent sa lasi motociclistii cu ale lor,iar dumneata ocupa-te de tastatura. Cu Stima,

Sorin - SeniorRider (Street Patrol GM)

 

Eu am fost prima data acum 3-4 ani la intrunirea asta si ca persoane de contact apareau Todor Rashkov (ca sef) si o cucoana de pe la un hotel unde am stat eu.

 

Am fost , am vazut, si am zis ca-mi trebuie cort.

 

Mi-am luat cort si am fost cu cortul in anul urmator.

 

Dupa care a aparut FB si am ajuns "prieten" cu diversi motociclisti din Bulgaria pentru ca erau in lista mea de email de la Yahoo. Si desigur am ajuns si sa ne vedem. Si ne-am vazut la deschiderea sezonului din 2011, mai precis m-am vazut cu Teodor Rashkov si Radosalav Slavov si inca cativa... Nu mi-am pus problema niciodata ca astia ar fi sau nu sefii acolo dat fiind ca au facut traficul sa mearga mai usurel pentru ca eu eram pe 250cc si ei de pe la 1800cc in sus ei pareau sa fie sefii... Asa ca chiar daca nu sunt sefii sunt din gasca si putin imi pasa... Si ma invita sa merg acolo in zona de VIP...

 

Pe la intruniri prin Romania nu prea merg pentru ca la ultimele la care am fost s-a baut prea mult si multi utilizatori nu stiau sa foloseasca corespunzator buda...

 

Si raspunsul la intrebarea legata de poza ar fi: Deteilin Danailov. Sincer de la anunturile de acum 3-4 ani cu numar de telefon si tot tacamul aici pe motociclism.ro nu mi-am pus problema cine e seful acestui club chit ca din ce tin eu minte am strans mana si cu Deteilin Danailov anul trecut asa de complezenta... Acum 3 ani Rashkov a organizat evenimentul (cel putin pe Internet) si eram convins ca el e seful, gresaeala mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutere. Am o intrebare pentru cei care au participat in trecut. Cum e cu paza pe acolo? Ma tenteaza dar nu as avea chef sa raman fara lucruri furate din cort sau de pe motor. Stiu ca Bulgaria nu e tocmai cel mai sigur loc pentru straini. Unui amic i-a fost furat cortul cu totu' la un fest la bulgari. Multumesc! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Cum e cu paza pe acolo?...

An fost la vreo 6 intruniri pe acolo. Nu am auzit niciodata nimic in sensul asta. Am auzit insa ca "le plac" conservele de peste 30.000E :ok: (lucru care nu ma deranjaza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 sau 4 ani?

sa spuna Petre ca noi eram in starea naturala...hahahhahah

 

Hai ca si acum 2 ani ne-am vazut acolo, numai anul trecut am lipsit. Si eu m-am facut praf la Nikolovo anul trecut, nu la Veliko Tarnovo acum 2 ani :rolleyes:

Iar voi cele 3 butelii nu prea ati fost foarte naturali in nici un an si la nici o intrunire dupa ora 9-10 P.M. :rolleyes:

 

Salutere. Am o intrebare pentru cei care au participat in trecut. Cum e cu paza pe acolo? Ma tenteaza dar nu as avea chef sa raman fara lucruri furate din cort sau de pe motor. Stiu ca Bulgaria nu e tocmai cel mai sigur loc pentru straini. Unui amic i-a fost furat cortul cu totu' la un fest la bulgari. Multumesc! :friends:

Anul trecut nu am fost, dar acum doi ani un baiat s-a apucat sa cante folk cu voce si chitara dupa 11-12PM si au venit niste paznici si l-au gonit ca nu poate sa deranjeze lumea care sta la cort.

 

E o intrunire la care vin circa 3000-4000 de motciclisti din Bulgaria, Romania, Turcia, Serbia, etc... E vorba de rock'n'roll, e vorba de nebuni care in mare parte vin cu cruisere (circa 50%, ca restul sunt cu vitezane). E vorba e faptul ca daca incerci sa furi un carnat si esti prins o patesti ca in filmele alea americane cand vei fi linsat de zeci de motociclisti. In Bulgaria soferii au frica de motociclisti, pentru ca motociclistii acolo au mult mai mult spirit de gasca decat la noi.

 

Si mi s-a intamplat de 2-3 ori sa-mi uit cheia in contact la ei si sa nu mi-o fure nimeni pentru ca hotii sunt la ei ingroziti de ce li s-ar putea intampla daca motorul era de la un club moto sau avea legatura cu un club moto si vine clubul dupa tine. Si de fapt baietii aia de pe la cluburile lor sunt niste draguti. Bine, probabil sunt draguri doar atata timpcat nu incerci sa-i furi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Se pare ca Veliko a devenit capitala motociclismului bulgar.

Da, primul pas (bine, mai exista si o deschidere de sezon prin martie pe care am ratat-o anul asta) pe la hotel e la acest sfarsit de saptamana, ala mai mare si mai cu cortul e cum stim pe la sfarsitul lui August...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

noi asteptam, asteptam, asteptam asa cum nea promis SorinSenior la evenimentul S.P. asteptam detalii cat mai amanuntite. ne intereseaza tot ce inseamna costuri, ca viata de motociclist e tare grea si scumpa,iar noua nu ne prea plac surprizele neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa fac tot posibilul sa fiu liber in acel wend si sa pot veni alaturi de prieteni la aceasta intrunire la care pana acum nu am avut ocazia sa particip. Sper sa ne putem organiza corespunzator si sa plecam cat mai multi si la o data si ora bine stabilita. Salutare tuturor membrilor Street Patrol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ne intereseaza tot ce inseamna costuri, ca viata de motociclist e tare grea si scumpa...

Anul acesta:

-taxa de intrare = 10 leva /pers. (include camparea si tot ce tine de ea, de joi 23 aug. ora 9:00 pana duminica 26 aug. ora 18:00)

-bere draft = 1,5 leva (aproximativ).

-intrare piscina = 5 leva / pers.(include sezlong si umbrela).

-benzina la acest moment oscileaza usor in jurul valorii de 2,5 leva / Litru

-mancarea = mai ieftin ca la noi (cine vrea si mai "eften" mananca si bea de la supermarket).

-rata de schimb astazi 26.07.2012 : 1 leva = 2,36 lei.

 

:ChopperEmo:

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta:

-taxa de intrare = 10 leva /pers. (include camparea si tot ce tine de ea, de joi 23 aug. ora 9:00 pana duminica 26 aug. ora 18:00)

-bere draft = 1,5 leva (aproximativ).

-intrare piscina = 5 leva / pers.(include sezlong si umbrela).

-benzina la acest moment oscileaza usor in jurul valorii de 2,5 leva / Litru

-mancarea = mai ieftin ca la noi (cine vrea si mai "eften" mananca si bea de la supermarket).

-rata de schimb astazi 26.07.2012 : 1 leva = 2,36 lei.

 

:ChopperEmo:

 

Am halta in program acolo la intoarcerea din Primorsko, program complet cu 2 nopti de corturarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam astea ar fi ultimele noutati privind aceasta intrunire:

 

---PROGRAM---

 

. Joi, 23 August

18.00 - Deschiderea oficială

18.30 - Tombola cu premii

19.00 - Jocuri cu invitati

20.00 - DJ Party

21.00 - trupa Pomorians

22.00 - DJ Krassi Mosskov

23.30 - After Party

 

 

. Vineri, 24 august

16.00 - Jocuri cu invitati

17.00 - concursuri pe motoare

18.00 - Radio LIVE

19.00 - Star FM Party

20.00 - DJ Krassi Moskov

21.00 - Tombola cu premii

22.00 - spectacol de sunet Âşi lumină

00.30 - After Party

 

 

. Sâmbătă, 25 august

11.00 - Turul de onoare ( defilare moto )

13.00 - Sectiunea "vitezane"

14.00 - Scoala lui Martin Choy

15.00 - Festivitate de premiere

16.00 - Jocuri cu invitati

17.30 - Concursuri pe motoare

19.30 - Tombola cu premii

20.30 - Trupa "Texas Flood"

22.00 - Show erotic

22.30 - Trupa "U.D.O."

24.00 - Focuri de artificii

00.30 - After Party

 

 

 

. Duminica, 26 august

 

- Inchiderea

 

- si asfalt uscat !

post-68527-0-67357800-1343745313_thumb.jpg

Editat de STREET PATROL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...