Sari la conținut

24-26 iunie Intrunire moto Thunders MC Ruse


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

In perioada 24-26 iunie are loc intrunirea moto Thunders MC in Ruse in padurea Prishta. Pentru cei care nu stiu locul dupa ce iesi din granita in sensul giratoriu o iei drept (a doua la dreapta dupa cum spune doamna din GPS), adica pe drumul Balgarya de Sofia/Veliko Tarnovo, si dupa ce traversezi tot orasul si treci peste viaductele alea (circa 6-8km) si dupa ce treci de un Metro pe dreapta o sa vezi politisti si indicatoare cu camping si MotoCьboр (intrunire moto), asa ca o iei usor in dreapta si dupa aia mergi paralel cu drumul pana vezi o parcare in fata unde faci dreapta si dupa aia iti cer aia bilet si te prinzi ce si cum. In principiu se sta la cort, dar se poate sta si la campingul de alaturi (la casute) sau la motelul de camionagii (5 Leva de persoana in camere de 5 paturi cu buda turceasca si dus ca la armata fara usa). De obicei sambata dupa turul orasului se face concurs de liniute (400 de metri in linie dreapta, anul trecut a castigat unul cu R6 Naked :) ), se mai fac tot felul de concursuri si demonstratii cu capra pe un camp acolo, si in rest se asculta rock si se bea bere...

In rest nu stiu daca se poate dormi bine acolo sau se dau toata noaptea pacanele, ca eu acum 3 ani m-am intors in aceeasi zi, acum 2 ani am dormit la motel si anul trecut nu am fost ca aveam bilete la un festival de rock de aici din Bucuresti in aceeasi perioada. Voi testa chestia asta cu cortul si pacanelele anul asta...

 

Veniti careva sambata viitoare? O intalnire ceva in benzinaria Petrom din Jilava pe la 10?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem e acolo.

 

Pentru incepatori si ne-initiati: ca sa mergi in Bulgaria trebuie sa ai numar permanent (nu rosu), permis valabil (nu dovada cu drept de circulatie) si taxa de traversare a podului de la Giurgiu e de 0 Leva si vigneta de drum e ca la noi de scumpa adica 0 Leva. Dar berea si carnatii aia fripti costa ceva, asa ca fie veniti cu Leva de acasa (o optiune e sa iei bani de la prima casa de schimb valutar cum mergi de la Universitate spre Romana pe dreapa) fie sa opresti in Ruse sa iei de la bancomat cu card-ul). In Ruse si alte zone de granita exista si posibilitatea sa platiti in lei dar veti fi jefuiti pentru ca acum cursul e pe la 0.46Lei/1Leva dar magarii va vor baga un curs de 3/1 ca de obicei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem e acolo.

 

Pentru incepatori si ne-initiati: ca sa mergi in Bulgaria trebuie sa ai numar permanent (nu rosu), permis valabil (nu dovada cu drept de circulatie) si taxa de traversare a podului de la Giurgiu e de 0 Leva si vigneta de drum e ca la noi de scumpa adica 0 Leva. Dar berea si carnatii aia fripti costa ceva, asa ca fie veniti cu Leva de acasa (o optiune e sa iei bani de la prima casa de schimb valutar cum mergi de la Universitate spre Romana pe dreapa) fie sa opresti in Ruse sa iei de la bancomat cu card-ul). In Ruse si alte zone de granita exista si posibilitatea sa platiti in lei dar veti fi jefuiti pentru ca acum cursul e pe la 0.46Lei/1Leva dar magarii va vor baga un curs de 3/1 ca de obicei...

Ma intereseaza pretul biletului de intrare... ca deh, conteaza toate... multzam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine de stiut pretul de intrare, daca cortul se pune moka (ar fi cazul), pretul unei beri acolo, eventual si pretul la haleala daca e ceva organizat, exista dusuri, apa la robinet, alte conditii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbarea e bine venita oricand iar mancarea e buna si ieftina in centrul pietonal din ruse :)

asta asa e, insa nu strica nici detaliile amintite ca macar sa stim daca merita sa luam un cort, o sticla de ceva, sa stam mai mult sau mergem doar in plimbare mancam la ruse si fugim acasa

daca se doreste o iesire in grup pentru evenimentul respectiv si exista interes sa fie expus in amanunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este daca aceasta intrunire chiar va avea loc. Pe site-ul "thethundersmc" nu este trecuta nicio intrunire anul acesta. De altfel, nici in Programul intrunirilor din Bulgaria 2011 nu este trecuta. Am trimis astazi un e-mail clubului "The Thunders", cu intreberea : Daca intrunirea chiar va avea loc. Astept raspunsul si va tin la curent :-L .

 

ATENTIE ! ACEASTA INTRUNIRE VA AVEA LOC PE DATA DE 12-14 AUGUST 2011INFORMATIA VINE DE LA O SURSA SIGURA DIN BULGARIA ! Thunders MC Ruse nu confirma datade 24-26 iunie ! Deci in acest weekend NU ESTE NICIO inrtunire in Ruse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine de stiut, gasim altceva de facut, cu toate ca suna bine o intrunire moto la ruse

multam de info

Editat de zu1u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este daca aceasta intrunire chiar va avea loc. Pe site-ul "thethundersmc" nu este trecuta nicio intrunire anul acesta. De altfel, nici in Programul intrunirilor din Bulgaria 2011 nu este trecuta. Am trimis astazi un e-mail clubului "The Thunders", cu intreberea : Daca intrunirea chiar va avea loc. Astept raspunsul si va tin la curent :-L .

 

ATENTIE ! ACEASTA INTRUNIRE VA AVEA LOC PE DATA DE 12-14 AUGUST 2011INFORMATIA VINE DE LA O SURSA SIGURA DIN BULGARIA ! Thunders MC Ruse nu confirma datade 24-26 iunie ! Deci in acest weekend NU ESTE NICIO inrtunire in Ruse.

Se pare ca NU mai are loc intrunirea. Eu am gasit-o pe lista de intruniri de la inceputul anului dar situl lor e de anul trecut si ultimul post pe Facebook e din mai...

In principiu in anii trecuti au tinut intrunire in aceasta perioada dar probabil ca anul asta nu au mai gasit sponsori. Ca idee asa in padurea Prista se poate sta fie in casute in camping, fie cu cortul, fie la motelul de TIR-uri (5 leva de persoana cu buda turceasca si cu dusuri fara usa ca la armata), si daca cobori dealul langa Dunare sunt 2 sau 3 pensiuni de 3 stele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...