Sari la conținut

EMC Biker Days 2012


freemanrw
 Share

Postări Recomandate

EMC BIKER DAYS 2012 IN GERMANIA

85.png

 

 

Nu este o organizatie, nici o adunare de club si nici un concurs de vitezomani, cat mai degraba un eveniment motociclist care are loc in fiecare an si care aduna cluburi de motociclisti crestini din toate Europa si invitatii de pe alte continente.

 

Scopul: A impartisa pasiunea noastra comuna pentru motociclism si iubirea noastra pentru Domnul nostru, Isus Hristros!

 

Unde: orasul Forchheim (Germania)

 

La program: seminare, workshop, servicii religioase

... si pt distractie: concerte rock live,

parade motocliclisti in oras, excursii, gratare,

spectacol de artificii

 

Mai multe detalii aici (program, rezervari, etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, satanistiilor in disguise, pe cine vreti voi sa pacaliti? voi vreti sa ziceti ca nu sunteti satanisti, violatori de babe, etc, etc. cunoscutele cliseuri despre motociclisti? o sa-mi pun patrafiru' (cu protectii si cocoasa!) si vin! vin d-ala de la euharistie... pai da! ce eu nu mi-s bun crestin cind merg in localitate cu 50 km/ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai impresia asta despre crestini, lionof.

Poate chiar ca te-ar prinda bine sa vii la un astfel de eveniment. De curiozitate!

Ai sa vezi ca nu e deloc ceea ce spui si ca cei care-L implica pe Dumnezeu in viata lor se pot distra de minune!! :burnout:

 

"Caci orcie faptura a lui Dumnezeu este buna, si nimic nu este de lepadat, daca se ia cu multumiri"

(1 Timotei 4:4)

Editat de freemanrw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai impresia asta despre crestini, lionof.

Poate chiar ca te-ar prinda bine sa vii la un astfel de eveniment. De curiozitate!

Ai sa vezi ca nu e deloc ceea ce spui si ca cei care-L implica pe Dumnezeu in viata lor se pot distra de minune!! :burnout:

 

"Caci orcie faptura a lui Dumnezeu este buna, si nimic nu este de lepadat, daca se ia cu multumiri"

(1 Timotei 4:4)

Freeman ma bucur mult sa vad aici pe forum un crestin pasionat de motociclete si in acelasi timp cu pasiune si pentru DOMNUL si CUVANTUL SAU.Mi-ar placea enorm sa particip la un asemenea eveniment,am vizionat cateva video pe net de la asa ceva si e foarte frumos,insa distanta e prea mare pt mine si nici cu timpul nu stau prea bine,poate in viitor ne vom strange si pe aici prin Romanica o gasca de bikeri crestini care sa ne intalnim si sa facem niste iesiri impreuna.GOD BLESS U !!!

Editat de free rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai impresia asta despre crestini, lionof.

Poate chiar ca te-ar prinda bine sa vii la un astfel de eveniment. De curiozitate!

Ai sa vezi ca nu e deloc ceea ce spui si ca cei care-L implica pe Dumnezeu in viata lor se pot distra de minune!! :burnout:

 

"Caci orcie faptura a lui Dumnezeu este buna, si nimic nu este de lepadat, daca se ia cu multumiri"

(1 Timotei 4:4)

 

nu pot sa am decit impresia pe care o ofera! printre altele, ai bagat de seama ce pseudo am pe aci? vorbesc din ceea ce stiu mai bine decit tine, chiar imi permit sa spun asta. insa "crestineza" (e un nou dialect, daca nu stiai! cu god bless u, etc. etc. si citate din Biblie ca din biletele de papagal...apropo ce faptura zici tu ca e "buna"? ca tare as aduce niste multumiri!) nu da bine pe aici printre moto... astia cu musca asta (a se citi motocicleta!), suntem asa mai dintr-o bucata.

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...