Sari la conținut

Poze cu noi, cu voi si cu motoarele noastre


Postări Recomandate

Salutare, daca vreti sa aflati mai multe detalii despre mine si motoru meu uitati-va duminica asta (12.11.06) pe TVR 2 la Moto Magia de la ora 11, va astept cu comentarii PRO si CONTRA.

Bafta. :friends:

 

Te-am vazut la televizor ! Dai bine ,,pe sticla" :cheers: . Aveti motoare frumoase si tu si fratele tau.

Sa va bucurati de ele !

 

Bafta si la mai mare !!! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 180
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Te-am vazut la televizor ! Dai bine ,,pe sticla" :what: . Aveti motoare frumoase si tu si fratele tau.

Sa va bucurati de ele !

 

Bafta si la mai mare !!! :drink:

 

Multumesc mult de tot :cheers: , poate ne gasim la o tura :friends:

Si tu ai un motor frumos, sa va bucurati unu de celalalt si sa aveti grija de voi,

Bafta si merci de urari :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu mai sunt enduristi, doar posesori de enduro :ok:

 

 

eu as zice ca prea multi posesori de enduro isi zic enduristi :D

 

 

Eu as zice sa nu ne intepam. :peace: Asta e, unii sunt incepatori, altii din capul locului au motociclete enduro-touring, iar altii daca suntem mari miezuri sa lasam ori sa ne laude si sa ne dea calificative altii ori sa lasam rezultatele sportive sa vorbeasca.Parerea mea de pseudoendurist. :wave:

 

PS.Topicul se numea "Poze cu noi,cu voi si cu motoarele noastre" si nu "care este miezul enduroului romanesc".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice ca prea multi posesori de enduro isi zic enduristi :ok:

 

LOL. Ai dreptate undeva. :peace:

Dar cred ca fiecare om face cum stie mai bine sau cum poate.

Nu pot sa condamn nici pe "weekend warriors"asa e lumea, nu vrea fiecare sa devine campion de enduro..si cred ca asa e bine..dar totusi iei sunt un fel de enduristi. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dark Petak@: personal mi se falfaie de parerile altora si nici nu-mi trebuie titlul de masterendurist.Topicul se vrea unul cu poze cu noi si mobrele.Tu daca erai posesorul unei rasnite ca a mea unde puneai poze?La shopere?La vitezane?Ca poate am gresit eu sectiunea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice ca prea multi posesori de enduro isi zic enduristi :ok:

 

Asa e. Cred ca a sosit momentul sa dam si definitia enduristului, nu? :peace:

 

Oricare ar fi ea, eu nu ma numar printre ei, pentru simplu motiv ca sunt un "weekend warrior" care pierde in rest timpul cu o porcarie numita servici, porcarie necesara pentru alimentarea cu bani a pasiunii.

 

Tot respectul pentru cei ce pot sa o frece 7 zile pe saptamana pe coclauri :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL cand am zis "nu mai sunt enduristi" ma refeream la faptul ca de ceva vreme nimeni nu a mai postat poze cu el si motorul sau, totusi cred k suntem mai multi de 40, cam cati am postat pana acum, dar restu unde sunt, sa-si faca simtita prezenta, bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursul si capra :peace:

 

Ursul cu buba mare! asta ca sa se inteleaga de ce inca nu pot fi endurist cu norma intreaga. Deocamdata doar hobby.

post-4621-1165576264_thumb.jpg

post-4621-1165576309_thumb.jpg

post-4621-1165576429_thumb.jpg

post-4621-1165576446_thumb.jpg

post-4621-1165576507_thumb.jpg

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Cred ca a sosit momentul sa dam si definitia enduristului, nu? :peace:

 

Oricare ar fi ea, eu nu ma numar printre ei, pentru simplu motiv ca sunt un "weekend warrior" care pierde in rest timpul cu o porcarie numita servici, porcarie necesara pentru alimentarea cu bani a pasiunii.

 

Tot respectul pentru cei ce pot sa o frece 7 zile pe saptamana pe coclauri :wave:

 

 

Au mai fost discutii asemanatoare: ce-i ala un motociclist, care-i mai comunist dintre posesorii de comuniste, care-i adevaratul shoperist, vitezist.Eu cred ca treaba-i simpla: ai motocicleta sau/si permis categ A esti mobrist.Ai enduroaica esti endurist.Ai camion esti camionagiu chit ca transporti tone de moloz fie ca nu. Ca unii sunt mai talentati, ca unii sunt mai motivati, mai pasionati, ca se dau mai mult pe coclauri nu-i face pe cei inferiori dintr-unul sau toate motivele enumerate sa nu fie enduristi.Sincer nu ma asteptam sa se ajunga intre enduristi la discutii de genul asta cum de altfel nu am crezut ca o sa fie tiganeala intre posesorii de comuniste.Eu aceste 2 categorii de motociclisti le consideram total lipsite de fitze si figuri dar se pare ca m-am inselat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce esti (sunt), daca ai din fiecare (motocicleta, masina) cite una sau doua?

 

...principal este sa ai macar un Hobby.

 

Eu de exemplu am un "nacked-bike", un "enduro", masina 4x4 si camion 4x4.

Antuncia in ce clasa sa ma incadrez?

In afara de asta fac poze si developez filmele (analog), si merg cu schiurile (alpin-nautic).

 

 

Tu ce crezi ca sunt? Daca ma vezi pe strada calare pe enduroaica ce zici?Uite un shoperist?Daca ma vezi cu camionul ai senzatia ca sunt un biclist?Discutam sa ne aflam in treaba.Pe mine nu confuzia m-a deranjat ci aerul de superioritate al unora, aer care nu se potriveste cu ce cred eu despre un endurist si care nu e justificat pe un forum unde nu cunosti toata populatia virtuala.De ce?Simplu: e posibil ca in fata unui anumit user care pare neendurist sa constati ca de fapt tu esti pseudoenduristul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...