Sari la conținut

Nevoie de un chopper fara motor


crysswald
 Share

Postări Recomandate

Salutare omenire! Am achizitionat de curand un motor de ceva in 4 timpi cu 4 viteze de 125cc si am de gand sa il atasez la ceva...in principiu cam la orice cadru pe care as putea pune mana...cu roti cu tot eventual complet...doar sa atasez motoru. Ma poate ajuta cineva in privinta asta? am si o poza cu motoru...poate totusi isi da cineva seama la ce ar merge mai bine adaptat.Motoru are 4 gauri filetate de 8mm dedesubt si 2 gauri pt fixare in partea superioara pe cadru.

post-43747-0-44090100-1335946982_thumb.jpg

Editat de crysswald
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la dirt bike . chinezesc . vei avea destul de multa bataie de cap cu el . sfatul meu sincer .. ia un motor complet (motor roti cadru ) si scapi de multe

((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

PCC motor. Popular republic of ceaina...

 

Proveniență - ATV sau dirt-bike. Ideea nu e rea, dar ai mult de muncă cu alinierile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

Salutare omenire! Am achizitionat de curand un motor de ceva in 4 timpi cu 4 viteze de 125cc si am de gand sa il atasez la ceva...in principiu cam la orice cadru pe care as putea pune mana...cu roti cu tot eventual complet...doar sa atasez motoru. Ma poate ajuta cineva in privinta asta? am si o poza cu motoru...poate totusi isi da cineva seama la ce ar merge mai bine adaptat.Motoru are 4 gauri filetate de 8mm dedesubt si 2 gauri pt fixare in partea superioara pe cadru.

 

Daca tot vrei chopper,iti vand eu un mini chopper,pe care poti sa atasezi motoru tau.Are si motoru pe el in caz ca iti mai trebuie si til dau cu totul.beer.gif Daca esti interesat da-mi pm

 

Daca tot vrei chopper,iti vand eu un mini chopper,pe care poti sa atasezi motoru tau.Are si motoru pe el in caz ca iti mai trebuie si til dau cu totul.beer.gif Daca esti interesat da-mi pm

 

Apropo,prinderea motorului de cadru,cea de sus se potriveste .

post-68004-0-99133000-1335953366_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din proprie experienta pot spune ca rahaturile alea de motoare chinezesti sint chiar decente , alte subansamble cad la scutere (suruburi , plastice si cam totul , in afara de motor in sine). Acuma , na , depinde si cum mergi , ca 250 la ora nu prinde in mod sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, in principiu nu ma pasioneazxa provenienta motorului(pe care o stiam deja desigur) ci ma intereseaza sa fac ceva cu mainile mele...mai de la "0" asa...pasionatii ma inteleg:) cat despre minichopperul ala...msi dar e mult prea mic pt ceea ce planuiam eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un motor orizontal de pe un ATV. Eu am asa ceva(de 49) pe un Sachs Madass si e chiar ok.

Ma bate gandul sa il upgradez la 107 ccm.

 

Vezi ca iti trebuie si cutie, ca nu schimba vitezele singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si cadrul ala iti pare mic pentru chichineata aia de motor cu care vrei sa-l echipezi.....de ce nu ai zis de la inceput ca vrei cadru de Triumph Rocket III ?????

 

Alta intrebare : Ce cauti la Coltul Comunistelor cand exista sub-forum pentru Chopper/Custom ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda..scuze...nu am vazut bine din poza respectiva si...de mistouri sunt satul fratilor...nu mai huliti atata...sunt vizitator pasiv al forumului si de aceea nu stiu unde ce si cum se posteaza...de rautati suntem buni cu totii ...msi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...