Sari la conținut

Accident Dragomiresti langa Bucuresti


gabriel chelaru
 Share

Postări Recomandate

Evenimentele s-au petrecut cam asa: mergeam cu masina cu un prieten si coleg de-al meu (el conducea) prin Dragomiresti spre Bucuresti. Ne-am oprit putin la o carmangerie si apoi ne-am vazut de drum mai departe. Nu apucam sa plecam bine ca un motociclist pe o Yamaha de 125cc enduro se baga in depasirea unei dube si iese chiar in fata noastra. Omul se panicheaza, point fixation, incearca el sa evite prin stanga spre acostament si poooc masina il loveste cu dreapta fata in bascula si il trimite pe acostament, pe pietris. Motociclistul era un flacau, de eu am zis ca are vreo 16 ani - ca l-am intrebat daca e ok si daca are permis de A1 si mi-a zis ca are si C+E :blink:, tremura ca o varga, avea protectii si a scapat doar cu o sperietura serioasa. Ideea e ca drumul e usor in curba,accidentul petrecandu-se pe o portiune cu linie continua, el nu avea vizibilitate si sustine ca soferul de pe dubita pe care a incercat sa o depaseasca i-ar fi facut semn sa o faca, ceea ce eu personal nu cred. Motoreta a scapat cu cadrul si cu schimbatorul de viteze usor indoite si cu zgarieturi pe bascula in timp ce loganul si-a faramat bara, masca, radiator, proiector si inca vreo cateva. S-a rezolvat in final cu o amiabila. Sper ca flacaul a invatat ceva din treaba asta...mai ales ca avea doar cativa km facuti la viata lui si nu auzise de point fixation...ceea ce a facut de fapt. Omul nu are cont aici pe forum, nici nu cred ca auzise de el, pentru ca daca avea cu siguranta ar fi invatat ceva pana acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu are cont aici pe forum, nici nu cred ca auzise de el, pentru ca daca avea cu siguranta ar fi invatat ceva pana acum!

 

si ce daca avea cont aici .... crackup.gif

Editat de Cristi_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e..contul de aici nu garanteaza in niciun fel siguranta pe strada.Ce poate face el ..vag spus(daca te intereseaza) poti afla multe si nebanuite lucruri.

 

Toate bune!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intra aici invata sa trolleze si n-ar mai fi iesit cu mobra in trafic, s-ar fi dat pe forum :crack:

 

on-topic: bine ca a scapat doar cu atat, pe viitor poate o sa fie mai atent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe forum mai inveti cate ceva daca vrei...chiar si din greselile altora. Acum nu zic ca daca esti forumist gata esti ferit de sus de accidente, dar mai poti invata cate ceva de la unii mai experimentati sau din experientele fericite sau mai putin fericite ale altora.

Si, da, asa e, un omulet din asta poate fi extrem de periculos pe soselele patriei :angryfire:. Bine macar ca a scapat intreg!

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe forum mai inveti cate ceva daca vrei...chiar si din greselile altora. Acum nu zic ca daca esti forumist gata esti ferit de sus de accidente, dar mai poti invata cate ceva de la unii mai experimentati sau din experientele fericite sau mai putin fericite ale altora.

Si, da, asa e, un omulet din asta poate fi extrem de periculos pe soselele patriei :angryfire:. Bine macar ca a scapat intreg!

Drumuri bune!

 

Nu te agita, sunt multi sacali.

 

Un cont si informarea pe orice forum moto poate salva vieti.. nu numai pe a ta:)

 

Sanatate acelui baiat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata cu baiatul asta cu accidentul sper sa-si fac cont si prostanul ala care a trecut pe rosu la Coltea crezand ca s-a facut verde pentru inainte (de fapt se facuse verde pentru cei care faceau stanga). l-a ratat pe unul care facea stanga de pe contrasens la mustata :) (blocat fata, picioare pe jos si mai avea putin si facea si un high-side :)) ).

bine ca era echipat ...cu manusi, casca , tricou, pantaloni scurti si tenisi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata cu baiatul asta cu accidentul sper sa-si fac cont si prostanul ala care a trecut pe rosu la Coltea crezand ca s-a facut verde pentru inainte (de fapt se facuse verde pentru cei care faceau stanga). l-a ratat pe unul care facea stanga de pe contrasens la mustata :) (blocat fata, picioare pe jos si mai avea putin si facea si un high-side :)) ).

bine ca era echipat ...cu manusi, casca , tricou, pantaloni scurti si tenisi :)

 

:crack: Stiu, am vazut si eu ca au muscat-o cativa la semaforul ala. Odata eram cu un prieten cu masina si tot asa a plecat cand s-a facut verde pentru la stanga si abia dup-aia a constientizat. Norocul lui si al meu, ca si eu eram cu el, a fost ca era duminica dimineata si nu prea era circulatie.

Apai la cat de bne zici ca era echipat in caz de impact nu prea avea ce sa NU pateasca :moron:.

Editat de gabriel chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...