Sari la conținut

Ktm Rc8


Vizitator TazzY
 Share

Postări Recomandate

integrarea tobei e o idee si pozitia aduce a buell ... codita e arta pura !!! bascula spate prea plina .. si desi nu cred ca e "grea", io vedeam o nisa laterala macar pt design. decupajul pt lant e haios, anyway. cadru din tevi ?!? masca ce integreaza farul aduce a balaur, a reptila .. parca astepti sa scoata o limba cu 2 capete ascutite si sa ssssssasssssiiieee. imi pare mie sau ghidonul e destul de lat ? ambreiaj hidraulic. monopost. frane radiale. amortizoare WP. vad si un radiator de ulei si creca motorul aduce a LC8 "imbunatatit".

urata ? nuuuu .. toate se leaga omogen, palaria de reptila cu rol deflector e cel putin interesanta iar prelungirea in carena e f reusita ! nu vad prize de aer dar probabil ca nici nu mizeaza pe putere crescuta la viteze f mari. de la V2 te astepti la cuplu, la tractiune pe plaja larga. modelul pare conceptul 2004, deci pana la lansare va mai suferi alinieri, actualizari, retrasare de mukii, etc

SUPERBA !

 

:) ....ce zâsasi?

 

aaa....pai dupa ce a spus omu' mai sus....viu io sa zâc ca-mi place....noah...asta este...imi place...dar nu as cumpara...pt ca sunt altii ce fac mai bine treaba cu vEteza... :D

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 month later...

[YOUTUBE]<object width="425" height="373"><param name="movie" value="

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="373"></embed></object>[/YOUTUBE]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit pe net, RC8 va iesi pe piatza din 2008 dar aici se vorbea ca iese din 2007 :rolleyes:

Nu am gasit nicaieri catzi cai are...

 

Motor:KTM LC8

Cilindrea: 999.8 cc

Greutate: 175kg

6 trepte

Viteza maxima: 280 km/h

 

E interesanta daca apuci sa studiezi macar din poze unele detalii. Insa mi se pare ca in momentul in care o privesti in ansamblu seamana cu un gandac. Nu pot spune ca e urat sau frumos...dar straniu sigur e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place, urata sau frumoasa cum e, cu sig are caracter de vanzare fata de multe motoare asiatice.

abia astept sa o vad de aproape, si mai ales in SBK si SUPERSTOCK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...