Sari la conținut

BALCANI IUNIE 2012


manuel_ktm
 Share

Postări Recomandate

1340605324[/url]' post='3161993']

Am terminat si noi cu succes tura prin Balcani.A durat exact sapte zile si am parcurs 2700km in sapte tari.Serbia,Muntenegru,Croatia(Dubrovnik),Albania,Macedonia,Bulgaria.Drumuri foarte bune si fara masini(la fel ca in Bulgaria).Singura problema a fost cu caldura,motiv pentru care opream destul de des.O impresie deosebita ne-a lasat Albania,care este departe de tara lasata de Hogea.

 

sa inteleg .....ca te ai intors mai suplu.....?

bravo voua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am terminat si noi cu succes tura prin Balcani.A durat exact sapte zile si am parcurs 2700km in sapte tari.Serbia,Muntenegru,Croatia(Dubrovnik),Albania,Macedonia,Bulgaria.Drumuri foarte bune si fara masini(la fel ca in Bulgaria).Singura problema a fost cu caldura,motiv pentru care opream destul de des.O impresie deosebita ne-a lasat Albania,care este departe de tara lasata de Hogea.

 

Pina la urma in Muntenegru ati facut acel ocol propus de Lynx pentru a vedea si raul Tara, si parcul Durmitor? Merita?

Care a fost ritmul de deplasare in Serbia si Muntenegru si care e situatia cu sticletii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Textex:parcul national Durmitor se compune din doua zone distincte.Prima este situata in jurul muntelui Durmitor si a celor 18 lacuri glaciare,zona in care se circula doar cu piciorul(se pot face drumetii chiar de o zi),si zona canionului Tara,care practic este strabatuta de drum national.

 

Nu am avut nici o problema cu politia rutiera.Doar in Muntenegru ne-a luat un radar,dar nu au voie sa opreasca turistii straini(pentru incurajarea turismului),asa ca ne-au facut semn sa plecam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit! Cred ca ati avut putin ghinion cu vremea, dar daca erau numai ploi era probabil si mai rau.

Inteleg ca nu ati luat-o spre Trsa? (si pe-acolo tot in PN Durmitor esti)

 

Asta cu politia care nu opreste strainii v-au spus-o ei? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit! Cred ca ati avut putin ghinion cu vremea, dar daca erau numai ploi era probabil si mai rau.

Inteleg ca nu ati luat-o spre Trsa? (si pe-acolo tot in PN Durmitor esti)

 

Asta cu politia care nu opreste strainii v-au spus-o ei? :)

 

Multumim, linx, pentru sugestia de traseu. Am luat-o exact pe unde ai spus (canionul Tara, innoptat la Zabljak, continuat a doua zi spre Trsa). Superb drumul si foarte usor de nimerit. Cu politistii confirm teoria, prins cu 80 in zona de 60, lasat in pace dupa ce a vazut numarul.

Cu motociclete serioase am facut fara probleme 660 km Drobeta Zabljak intr-o zi. Acum ne prajim la Dubrovnik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...