Sari la conținut

Pana


Postări Recomandate

Aproape de fiecare data cand am pus snur la masini roata pierdea presiune in timp. 0,2-0.3 bar la 2-3 saptamani. Ultima data cand am patit chestia asta pierdea asa putin de nu se vedea cu roata scufundata in apa. Am desfacut-o si surpriza, avea un snur de care uitasem. Am pus petic si s-a rezolvat problema. Peticul e intotdeauna mai bun. Problema la gumele moto e ca sunt mai subtiri decat cele auto. Trebuie polizat cu simt de raspundere cauciucul in zona unde se pune peticul, sa nu ajunga la sarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...am si eu nevoie de ajutor....azi am facut pana pe spate...cauciucul este tubeless....ce vreau sa intreb: pot sa imi cumpar camera si sa o pun daca scrie in carte mobrei ca e tubeless? si daca da, de unde pot sa cumpar o camera pentru un cauciuc 110/90-RH18...hai norok :cheers: si eventual cam cat costa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul as opta pentru un snur cu petec... :scratch: Pune-le pe amandoua si sigur nu vei mai avea probleme :burnout:

 

n-ai cum sa faci asa ceva. Asa ma gandisem eu la inceput.. dar snurul ca sa se tina, cel putin teoretic face o galma pe interior care il impiedica sa sara. Daca pui petic, n'ai cum sa pui peste galma facuta de snur, iar daca o tai, bucata de snur care ramane in guma se pierde oricum.

 

Cat despre baiatul care vrea camera in tubeless.. eu zic ca n'ai ce face... sincer. Tubeless nu face explozie, camera da. Eu zic ca e un avantaj, pune un petic si esti numa' bine.

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...