Sari la conținut

Accident pe litoral


ctrad
 Share

Postări Recomandate

"silencer" , smart2cry" - mijlocul si gatul imi permit niste rotiri minime ( cateva grade ) , cred ca dupa ce-mi dau "tricoul alb" jos o sa-mi fie mai bine , trece ceva timp si voi face recuperari (proceduri) . Am mai avut antecedente la coloana (mijloc) si au dat roade , chiar bine .

Cat despre publicitatea negativa , eu cred ca cine are ochi sa citeasca ce scriem ( nu neaparat injuraturi) , pur si simplu explicam ca e un excroc , poate cativa dintre ei isi vor da seama ca gresesc idolatrizandul pe cacanarul asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru faptul ca iti doresc tie binele si lui raul, imi mentin afirmatia ca orice fel de a genera publicitate este total un dezavantaj. Uita-te la OTV de exemplu.. toata lumea cu cap stie ca este o mizerie, o dejectie, un (cuvant urat). Dar tocmai pentru ca i s-a dat importanta, a ajuns atat de cunoscut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ai dreptate , dar pe moment daca-l enervez , supar , sau crede ca i se face un rau sunt multumit .

Aveam atatea planuri vara asta ......

Ma amagesc si eu ca poate prind sfarsitul sezonului , macar oct-noiembrie .

Deja dau telefoane ptr piese si nici macar nu a venit insp de daune .

Sunt un adevarat motociclist , nu ?:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera video, cum mai esti ? :cheers:

Binisor , telefonie .:blbl:

Poate-l scoti si tu anul asta din semnatura .

 

ctrad, lasa ca te faci bine si faci si moto bine! :)

 

Fac cinste cand va veni momentul asta .:cheers:

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cum mai esti? Sa nu fortezi nimic, asteapta sa te recuperezi dpdv fizic. Uita de sezonul asta, si poate si de o parte din urmatorul. Important este sa-ti continui viata, cat mai sanatos. Sa ai nervii tari, dureaza mult si hartogaraia cu asigurarile. Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai esti? Sa nu fortezi nimic, asteapta sa te recuperezi dpdv fizic. Uita de sezonul asta, si poate si de o parte din urmatorul. Important este sa-ti continui viata, cat mai sanatos. Sa ai nervii tari, dureaza mult si hartogaraia cu asigurarile. Sanatate.

 

Multumesc de intrebare , sunt "bine" , ce mai pot spune acum ?

Ca si o coincidenta , chiar azi mi-a facut insp. de daune "procesul verbal de constatare a daunelor" .

Ai dreptate , cu ceva cearta , cu telefoane la firma in Buc. , cu tel la sefa directa pe jud. CT care era si in concediu dar m-a ascultat .

Inspectorul cand am ajuns ieri la el sa fac cererea , dupa completarea el mi-a dat o hartie in alb s-o semnez .

Am intrebat ce este si mi-a spus evaziv "un proces verbal" , dar era chiar actul constatator de daune . ( ar fi vrut dupa sa scrie ce vrea el ) . Au comision la scaderea platii daunelor .

I-am spus ca nu se face asa si-l semnez maine dupa constatare . El s-a ofuscat , i-am ranit orgoliul de fata cu colegele de birou , si a spus ceva gen ca o sa-mi para rau .

Azi a venit si a facut constatarea , am semnat ( constatarea s-a facut la Ducatti , Mymoto) e mai bine si sigur asa , nu a mai putut comenta nimic .

Mai spunea si ca e obligatia mea sa-l aduc pe vinovat la ei ( asta sa-i fie mai usor lui ) . Nu este obligatia mea ( au spus sefii lui ) .

L-am turnat la sefii de la Buc. si de la Ct .

Sper sa se rezolve cum a promis sefa de pe jud. Ct .

Va tin la curent . ;)

Firma de asigurari : Generali . o firma buna (din auzite) , dar un functionar cu orgolii proprii .

P.S.: sezonul ptr. mine oricum e terminat si cu parere de rau cred ca o voi vinde .

Imi face mai mult rau sa o stiu in curte si ma tot gandesc cum s-o fac , cand , dau telefoane , ma amagesc degeaba .

Ma consum ptr motor si chiar nu are sens tinand cont ca mai este pana la anul si in plus am slabit si 10,5 kg ( tot din cauza stresului , motorului , bolii ) .

post-66150-0-33063500-1345564756_thumb.jpg

post-66150-0-08123600-1345564775_thumb.jpg

post-66150-0-76019600-1345564807_thumb.jpg

post-66150-0-87343200-1345564824_thumb.jpg

post-66150-0-44901400-1345564845_thumb.jpg

post-66150-0-27687900-1345564867_thumb.jpg

post-66150-0-95869100-1345564884_thumb.jpg

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul ala pare cazut de pe cric si tu ai fost in gips pana-n gat. Mare ghinion...

 

Si inca mai sunt . Asa-i mare ghinion .

Motopolitistul care a venit la caz , medicii , prietenii , toata lumea spune "ca am stiut sa cad" , "ca am avut zile" .

M-am lovit de el lateral in lateral , cand l-am vazut perpendicular pe banda mea , am tras de ghidon si motorul s-a pus si el perp exact ca masina .

Viteza stabilita de politie si declarata de masinile ( martorii) ce mergeau pe langa mine era de 70 km/h , dar cred ca a mai scazut un pic la impact punand si frana .

Crashurile si-au facut treaba . Mi-au protejat si piciorul si moto .

 

Imi face cineva o oferta pe motor ?

Tinand cont ca este ziua mea de nastere , astazi motorul va avea un pret bun ( imi fac cadou singur , ma scap de stres ) .

Am vb pentru piese si am preturile lor .

 

Adresa mail : radu_marinus@yahoo.com

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos , dar am dat "edit" la post ptr. a mentiona si mailul .

Ziua mea a fost pe 24 .

Oricum , multumesc .:ok:

Gestul conteaza .

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...