Sari la conținut

Senzor benzina Suzuki GSR 600 defect


Derek
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Ieri am ramas cu mobra in drum, la un semafor. Turatiile scadeau sub 1000 si motorul se oprea. Indicatorul de benzina mai indica o liniuta din cinci, pompa clipea. De regula, cand esti aproape pe zero, clipeste si ultima liniuta si pompa. Am sunat un prieten, a venit si mi-a adus vreo 3-4l de benzina, i-am pus in rezevor si indicatorul a ramas neschimbat, dar nu mai scadea sub 1300.

 

Parerea mea e ca s-a defectat senzorul de benzina, am ramas pe 0 si nu mi-am dat seama.

 

Intrebarea este: cat de greu se schimba, unde gasesc si eventual cat costa ? M-am tot uitat pe net si n-am gasit nimic concludent, drept pentru care am postat aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tng - daca merg si fac un plin, si diplay-ul imi arata tot 1 liniuta, nu e acelasi lucru ?

Sau tu zici sa mai fie ceva pe langa senzor defect?

Editat de Derek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tng - daca merg si fac un plin, si diplay-ul imi arata tot 1 liniuta, nu e acelasi lucru ?

Sau tu zici sa mai fie ceva pe langa senzor defect?

Nu ai specificat ca daca faci plinul iti arata o liniuta!

Ai spus ca ai pus 3 /4 litri de benzina si nu s-a modificat.Ceea ce este pe aproape normal,cu un mic decalaj de senzor in rezervor,3/4 litri este rezerva.

 

Acum in condiitile date,da posibil sa fie senzorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee daca la GSR senzorul se poate schimba separat de pompa de benzina ? Am inteles ca la GSXR este cu tot cu pompa.

La un gsx650f model 2008, senzorul era tot cu pompa de benzina. De unde trag concluzia la Suzuki la modelele cu injectie, o sa gasesti cam aceeasi chestie in rezervor, adica pompa cu senzor cu tot. Nu stiu daca gasesti sa cumperi senzorul separat. Poate la dezmembrari, dar cred ca sunt rare gsr-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult pentru lamuriri TNG! :cheers:

 

Update: Am facut ieri un plin, everything is back to normal :D Astept acum sa se termine, sa vad cum reactioneaza. Ii multumesc inca odata lui @TNG pentru informatii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult pentru lamuriri TNG! :cheers:

 

Update: Am facut ieri un plin, everything is back to normal :D Astept acum sa se termine, sa vad cum reactioneaza. Ii multumesc inca odata lui @TNG pentru informatii :cheers:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...