Sari la conținut

DORNA MOTOR CLUB


morriss
 Share

Postări Recomandate

Pentru a completa cele scrise de Puiu, prietenul nostru, in topicurile incepute de el ( /index.php?/topic/682850-dorna-motor-club/ )si pentru a clarifica inca de la inceput ceea ce vrem sa organizam noi aici la Vatra Dornei, mentionez urmatoarele:

1. Fiind la inceput si un pic , cam din scurt dorim sa organizam ceva linistit, fara prea mare zarva, insa ceva care sa ramana in amintirile tuturor celor care vor binevoi sa ne bucure cu prezenta. Deci, nu vor fi oaspeti de seama care sa ne incante auzul sau eu stiu ce concursuri....Insa vom avea afinata bucovineana din belsug, vin, palinca si alte licori, foc de tabara in fiercare seara si multe alte alte maruntisuri printre care un gulas sambata dupaamiaza si un balmos duminica inainte de plecare.... asta din partea organizatorilor......bineinteles intrarea libera..

2. Pentru ziua de sambata dorim sa organizam o parada prin oras, dupa care se pot organiza o multime de trasee (pentru diferite tipuri de moto) printre care amintesc: Giumalau, Calimani (se pot face doua trasee unul mai enduro si unul la care pot participa orice fel de moto), Rarau, daca sunt doritori, pasul Tihuta (asta fiind o ruta strict pentru asfaltangii :wink: ). Nu de alta dar ar fi pacat sa vina lumea in zona si sa nu se bucure de natura adevarata...

3. In ceea ce priveste cazarea se face fie la cort, fie la pensiunile din zona (o sa revin cu mai multe detalii in cursul zilei de sambata);

 

Sper ca am fost destul de detaliat, iar pentru alte nelamuriri va stam la dispozitie..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare initiativa voastra :cheers: poate reusesim sa ajungem si noi

Adaug detalii despre starea drumului catre Saru Dornei, care este betonat, fara gropi prin el, dar grija la nisipul de pe margini, in rest, peisaje de vis.

Ar mai merge facuta si o tura pe Mestecanis, ca e in zona ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Tica, ar fi super daca ai reusi sa ajungi si tu. Nu ne-am mai vazut de un car de vreme. Acuma legat de cazare, posibilitatile ar fi urmatoarele:

1. Pensiunea Tora (este in apropiere, maxim 2 Km de locatie). Mai multe detalii pe site-ul lor: http://www.pensiuneatora.ro

2. Casa Cristea (in jur de 3 Km). Aici au 3 casute cu baie proprie, 2 paturi fiecare (unul la mansarda),cu toate conditiile (3 stele)si cateva camere mai de 2 stele la preturi decente. Detalii la telefonul Dl Cristea Ghita:0744606904. Ceva poze cu locatia:

post-7445-0-51273500-1345811834_thumb.jpgpost-7445-0-56449400-1345811851_thumb.jpgpost-7445-0-03366400-1345811860_thumb.jpg

3. Chiar langa locatia intalnirii mai pot fi inchiriate cateva camere.....

Eu zic, ca in principiu, ar fi conditii pentru toate categoriile de doritori..... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce e anuntat acum se pare ca vremea va fi ok....vedem ce se mai intampla...va asteptam :cheers:

Sa pregatiti niste pernute pt fundurile noastre .. ca dupa drumul dintre Poiana Teiului si Vatra Dornei nuo sa mai fim in stare nici sa coboram de pe mobra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jerycho o sa pregatim rachiu ca sa va treaca durerile

@adris nu cred ca o sa fie pocneala pana dimineata...ramane de vazut...sa vb cu presedintele nostru :bigstar:

 

@jerycho o sa pregatim rachiu ca sa va treaca durerile

@adris nu cred ca o sa fie pocneala pana dimineata...ramane de vazut...sa vb cu presedintele nostru :bigstar:

 

@ADRIS ...VREI SA FIE POCNEALA SI MUZICA PANA DIM SAU NU? CA SA NE INTELEGEM :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au ajuns pocnelile de la Sucevita. As prefera sa mai si dorm noptile si sa nu ma trezesc in prag de infarct cu "bombele" la ceafa. La cort nu pot renunta, insa de pocneli de tobe inopinante ma las pagubas. Asa, ca sa ne-ntelegem :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la sucevita mi-am pus cortul ca buhaiul in fata boxelor...si spre dim m-au disperat cativa, erau ranga si pe la 7 dim au dat ff tare,,,si m-am carat rapid duminica. pocneli nu am auzit ca m-am imbatat crunt :friends: si cand m-am trezit nu mai pocnea nimeni doar ca au rupt boxele. cel tarziu marti revin cu ultimele noutati. salutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor , ma puteti ajuta cu niste numere de telefon de la 2 - 3 pensiuni in Plaiul Sarului ? Cu siguranta o sa ajung la intrunirea voastra pe vineri seara / noaptea si din pacate sambata in jurul pranzului ( poate dupa parada voastra daca organizati ceva ) trebuie sa plec catre Botosani si caut un loc unde sa ma pot odihni cum trebuie vineri/sambata . Ideea este sa fie cat mai aproape de locatia intrunirii voastre ca sa ma poata duce nevasta-mea taras singurica pana in locul unde o sa dormim ( dupa aprox. 650 km pana la voi va dati seama cu ce pofta de baut o sa ajung :) )

Pe net nu prea am gasit nimic iar daca o sa ajung prea tarziu in noapte la locatia intrunirii nu cred ca o sa am mari sanse sa gasesc pensiuni deschise ( disponibile )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor , ma puteti ajuta cu niste numere de telefon de la 2 - 3 pensiuni in Plaiul Sarului ? Cu siguranta o sa ajung la intrunirea voastra pe vineri seara / noaptea si din pacate sambata in jurul pranzului ( poate dupa parada voastra daca organizati ceva ) trebuie sa plec catre Botosani si caut un loc unde sa ma pot odihni cum trebuie vineri/sambata . Ideea este sa fie cat mai aproape de locatia intrunirii voastre ca sa ma poata duce nevasta-mea taras singurica pana in locul unde o sa dormim ( dupa aprox. 650 km pana la voi va dati seama cu ce pofta de baut o sa ajung :) )

Pe net nu prea am gasit nimic iar daca o sa ajung prea tarziu in noapte la locatia intrunirii nu cred ca o sa am mari sanse sa gasesc pensiuni deschise ( disponibile )

Ti-am trimis PM, bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de ajutor morriss . Am luat legatura cu femeia .. a spus ca imi rezerva o camera pe numele Popescu Bogdan pentru vineri seara . Daca toate merg bine o sa inchin un pahar alaturi de voi vineri seara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. eu am venit recent de la chiril la dorna si au plombat...deci e acceptabil, dar de la chiril la bicaz nu stiu sa iti spun(esti din bucuresti?)...noi va asteptam....la 12 e parada...:cheers:

Editat de ricomuerte1981
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem din Moinesti, Bacau. O sa incercam pe acolo daca nu ne contraindica cineva drumul pentru ca pe partea cealalta(europeanul adica) e plictisitor. Multumim si daca apar informatii noi v-am fi recunscatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Vreau sa multumesc din partea organizatorilor pentru prezenta numeroasa si sper ca toata lumea s-a simtit intre prieteni, cu bune si cu rele... :friends: . Ca la fiecare inceput de drum sunt si minusuri care sper ca pe viitor sa dispara. Per ansamblu consideram ca totul a iesit onorabil si sper sa ne vedem si la anul...Ceva poze o sa vina in cursul zilelor urmatoare (dupa ce ne revenim din mahmureala )...

 

Foarte faina intalnirea.Vreau sa multumesc tuturor fratilor motociclisti pentru donatii si nu moare Jonny cand vor cainii.

numai bine

Recuperare cat mai rapida si pentru orice problema te rog sa ne contactezi....Bafta si sa ne vedem si cu alte okazii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am pus cateva linkuri cu poze de pe facebook....oricum cat de curand mai urmeaza...sa le adunam de la mai multi si punem sa fie...norok :cheers:

 

http://www.facebook....31874600&type=3

 

http://www.facebook....18722999&type=3

 

http://www.facebook....15110205&type=3

 

Salutare. Am reusit sa pun niste poze pe facebook de la intrunire. Le-am pus cat de cat in ordinea faptelor....:friends:. Sa ne auzim cu bine.

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.447119718659681.94292.100000849709524&type=3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...