Sari la conținut

Accudent Cluj-Napoca pe Calea Baciului


Disturber
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist în vârsta de aproximativ 20 de ani a fost ranit grav în urma unui accident care a avut loc luni seara pe Calea Baciului, la iesirea din Cluj-Napoca spre comuna Baciu. Tânarul a fost transportat de un echipaj al Ambulantei la Unitatea de Primiri Urgente. Motociclistul, care se deplasa dinspre Cluj-Napoca spre Baciu, a intrat în plin într-un autoturism Opel Corsa care venea din sens opus. Impactul, care a avut loc într-o curba, a fost atât de puternic încât tânarul a fost proiectat la o distanta de aproximativ zece metri. Acesta purta o casca, însa din spusele martorilor nu era legata, astfel ca motociclistul a suferit rani în zona capului.

 

Sursa: http://www.mediasinfo.ro/accident-de-motocicleta-in-cluj-napoca-pe-calea-baciului-un-tanar-a-fost-ranit-video/2012/08/28/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impactul, care a avut loc într-o curba, a fost atât de puternic încât tânarul a fost proiectat la o distanta de aproximativ zece metri. Acesta purta o casca, însa din spusele martorilor nu era legata, astfel ca motociclistul a suferit rani în zona capului.

 

Sursa: http://www.mediasinfo.ro/accident-de-motocicleta-in-cluj-napoca-pe-calea-baciului-un-tanar-a-fost-ranit-video/2012/08/28/

Motociclistul s-a lovit frontal cu o masina ce venea din sens opus iar impactul a fost atat de puternic incat a fost proiectat 10 metri. - Ce ziaristi mizarabili! De aia nu citesc eu presa. Mananca toti rahat pentru ca, poate poate, iese ceva senzational.

Si martorii aia vor spune ca mergea pe o roata cu 400 km/h.

 

Poate apar pe aici niste surse sigure. Sper sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde s-a discutat pe aria locala? ca eu nu gasesc :scratch:

 

S-a "discutat" Aici ...dar discutat e mult spus...

Eu cred ca a cam ratat curba din cauza vitezei si a iesit pe contrasens, din cate se pare din poze. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...