Sari la conținut

Parteneri De Cruise Ptr Singuratici


edivin
 Share

Postări Recomandate

O seara buna va urez Doamnelor, Domnisoarelor si Domnilor...

 

Vreau sa va pun o intrebare la care poate v-ati gandit si altii ....

Sunt proaspat membru in familia detinatorilor de chopper. Doar de 1,5 ani si este prima motocicleta, desi varsta nu mai este frageda(over 30..). Am inceput din intamplare, de fapt consecinta directa a unui schpritz greu,mi-a placut extrem demult si asta a fost..

Desi am tare putin timp liber, incerc sa circul cat mai mult...Din pacate nu am un partener cu care sa pot iesi mai mult si mai des. Colegul meu, cel cu care ma inceput in acelasi timp, si el tot la primul motor, si tot la varsta nefrageda (over 40 ...) , reuseste sa iasa tot mai rar (are o nevasta al carei scop in viata a devenit cum sa nu-l lase pe barbat-su sa iasa cu motorul). Asa ca, singur fiind, nu prea ma aventurez decat in jurul casei...

 

Asa ca, daca cumva sunteti in aceeasi situatie, hai sa incercam sa iesim impreuna (mai la primavara cu motorul, acu poate doar la o bere)...date personale : male, 36 ani, Shadow vt750c, posesor de motor de 1,5 ani, 5500 km..... tare m-as bucura daca ne-am aduna cativa singuratici fazani , incapabili de alergat pe o singura roata, cu placere de cruise si nu de suicide....

 

Orice sfat venit de la un oldie este super bine venit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da aveti dreptate, scuze pentru "completarea incompleta" a profilului ...

habar n-am avut exact cum se face, da´uite ca ma destept pe zi ce trece....Merci ptr urarile de bun venit.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bun venit! Lasa si tu un nr. de telefon,cand mai iesim (inclusiv ieri seara...) sa te luam si pe tine la o tura...Un suculet,o pizza...Vino miercuri sera,dupa 6.30 ,la Arc,sau vineri seara ,la Etrusco...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bun venit! Lasa si tu un nr. de telefon,cand mai iesim (inclusiv ieri seara...) sa te luam si pe tine la o tura...Un suculet,o pizza...Vino miercuri sera,dupa 6.30 ,la Arc,sau vineri seara ,la Etrusco...

######################################################################

salutare.....scz. ca intervin...vreau si eu adresa acestui local..unde va intalniti vinerea..se poate !? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Soti, sounds good....

Cu cat ma gandesc mai mult cu atat imi place mai tare ideea...

Desi nu sunt deloc un tip tacut si cumintzel, mie IMI PLACE SA MA PLIMB!!

N-am nici un fior excitant sa ard la limita pe motor. Nici nu tin neaparat sa-mi arat muschii fata de nimeni. Pur si simplu imi place...

In plus, nici nu pot fi unul din aceia (pe care sincer ii admir) care traiesc doar pentru & prin asta, stii, genul " american dream". ..Job-ul si alti factori perturbatori nu ma lasa...

Insa sunt sigur ca exista o groaza de-astia ca mine.. Un club cum zici tu n-ar fi o idee rea...poate mai schimbam impresii si o asezam, ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

######################################################################

salutare.....scz. ca intervin...vreau si eu adresa acestui local..unde va intalniti vinerea..se poate !? :friends:

:drink: Auzi la el...daca se poate?! NORMAL CA SE POATE !!! Numa' ca nu stiu cum ai zice strazii...E pe linga piata Alba Iulia...Da-mi un tel. si-ti explic cum sa ajungi :0722.56.44.09

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca se aduna lumea, stiam eu....

Normal, cred ca nu conteaza varsta, mai mult conteaza mentalitatea...

N-am organizat niciodata asa ceva, mai ales ca sunt "rookie" in ce priveste mersul pe 2 roti...

Dar hai sa incercam totusi.....who´s interested, dati-mi un mail la eduard.vintila@prochema.eunet.ro sau un PM aici cu o posibilitate de contact...Om vedea ce zice poporul in zilele urmatoare si poate pupam in bot obere candva in 1-2-3 saptamnai...

Pana atunci, orice sugestie despre cum se face e tare bine venita...

O bere in plus ptr SOTI ptr idee, ca nu aveam curaj sa ma gandesc la asa ceva...

 

Darian, pot folosi si eu tel tau? Am birou la Piata Alba Iulia, dar habar n-am unde vine Etrusco....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faceti un club "Lone Riders" ma bag si eu! :friends:

Ar trebui sa planificam o iesire, acum cat mai avem timp, intr-o sambata!

 

Ce ziceti?

Chiar daca e frig, sa nu ploua/ninga !

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: .Atita timp cit mai tin motoru',pina sa-l duc la reparat (consuma vreo 12 l/100....),n-o sa zic NU de-o plimbare...Care vrea sa ma sune e binevenit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc EDIVIN ca ai dat atentzie propunerii mele.Nici eu nu stau deloc bine cu timpul liber lucrez numai dupa-amiaza,iar la mine week-end-ul vine odata la doua saptamini si atunci nu stiu cum sa ma ampart.Si ce-i mai rau e faptul ca si eu am o sotzie de genul celei a prietenului tau (un-teduci? ai familie! nu mai esti singur ce-tzi trebuie motocicleta).

M-as bucura sa vad ca ideea asta a prins viatza iar, cind voi fi pregatit (pentru ca motocicleta pe care am cumparat-o are situatzia actelor incerta si apoi trebuie restaurat si fierul) ma voi alatura si eu bucuros.

post-10252-1163504835_thumb.jpg

Editat de Soti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, pare ca in week end e vreme buna... Se incumeta careva la o plimbare?

 

Incep din ce in ce mai tare sa cred ca si noi, astia mai rookie ar trebui sa ne adunam cumva...

Am citit cateva post-uri ale unor veterani, a caror opinie si pasiune o respect, dar cu care nu sunt 100% de acord. Faptul ca nu stai pe motor de 20 de ani nu inseamna neaparat ca vrei sa impresionezi fetitzele....

Si ei, acesti veterani, au fost la randul lor rookie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...