Sari la conținut

Accident mortal langa Lugoj


-UFO-
 Share

Postări Recomandate

Asta e de scuter s-a intamplat ieri in zona Lugoj dar fara morti..

 

http://www.lugojonli...ntr-un-accident

 

Pentru astia cu scutere de 50cmc, fara permis si mai ales in conditiile in care consumase la "ghidon", chiar nu am nici o mila sau vreun fel de regret. Pur si simplu nu au ce cauta pe strada. Exista bicicleta/role/skateboard etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-ar putea sa ai o surpriza si sa gasesti si pusti de 24 de ani cerebrali. Destul de rar, dar sunt. In primul rand... sunt cei care se feresc de motociclism. Si pe urma mai sunt aia care se fac motociclisti, dar asteapta sa-si cumpere mobra lor de 125cc. Sau isi cumpara chopper...

 

Imi pare rau de baiat... 24 de ani... nici macar n-a gustat din viata... abia ii mijeai viitorul... si totusi... condoleante familiei.

 

Insa e o lectie clara pentru cei care se urca (incepatori) pe 600cc si chit ca e Honda F4 (i sau fara "i"): nu-i zice degeaba SuperSport.

 

Nu cred ca "cerebral" inseamna sa iti cumperi 125cc sau chopper ca si incepator. Poate e "cerebral" sa te feresti de motociclism in Romania. Sunt de acord ca varsta isi spune cuvantul, dar nu cred ca e "musai" sa incepi pe (exemplul tau) 125cc. Eu am facut scoala de soferi pe 600RR. 600RR mi-am dorit cand am terminat scoala. In aceeasi zi in care m-am vazut cu permisul in mana mi-am luat mobra. Nu am avut suficient "timp" pentru RR si mi-am luat SV650s. Dupa 5 luni de mers zi de zi cu SV-ul mi-am permis RR. Incepator pe SS. Am citit forumul asta si stiam riscurile si faptul ca pe SS esti incepator toata viata. Cred ca si la 24 de ani poti sa iti propui sa te intorci intreg acasa.

Eu am 27 de ani, deci nu e mare diferenta, RR-ul e tavalit, nu din vina mea...

 

Condoleante familiei...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca "cerebral" inseamna sa iti cumperi 125cc sau chopper ca si incepator. ... 125cc... ..600RR.... ..600RR.. ..scoala... ...permisul.. ...am luat mobra... ..suficient "timp" ...pentru RR... am luat SV650s... Dupa 5 luni de mers zi de zi... ..SV-ul mi-am permis RR.... Incepator pe SS....

Cred ca si la 24 de ani poti sa iti propui sa te intorci intreg acasa.

Eu am 27 de ani, deci nu e mare diferenta, RR-ul e tavalit, nu din vina mea...

 

Condoleante familiei...

 

EMPIRIC VORBESC:

Baiatul a facut scoala pe minsk sau ceva de 250. Nu a avut motocicleta lui poate avea experienta pe scooter 50cc blana... se mai dadea din cand in cand cu cate una imprumutata.. si vroia sa-si cumpere si el una.

 

LE

Daca nu ai experienta un CBR dezlantuit te duce la groapa.

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EMPIRIC VORBESC:

Baiatul a facut scoala pe minsk sau ceva de 250. Nu a avut motocicleta lui poate avea experienta pe scooter 50cc blana... se mai dadea din cand in cand cu cate una imprumutata.. si vroia sa-si cumpere si el una.

 

LE

Daca nu ai experienta un CBR dezlantuit te duce la groapa.

 

bagree.gif

Total de acord. Eu vorbeam offtopic...

Chiar nu ii inteleg pe unii. Mie daca imi imprumuta cineva mobra, sunt de 50 de ori mai atent si nu ma simt confortabil pe ea doar din cauza ca nu e a mea si simt un nod in gat pana ajung sa o returnez (vorbesc de cazurile alea: "mergi si tu putin cu ea si da-ti o parere"). Sa ii dai "blana" unei mobre pe care nu o cunosti? Disappointed.gif Parerea mea: inconstienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...