Sari la conținut

Hai ca am facut-o si p-asta!


jnxx
 Share

Postări Recomandate

Sergiu, daca am fi toti ca tine,ar fi pline soselele din RO de motociclete. Ce sa-i faci? Factor emotional? Pai cind vezi un R6 nou noutz in showroom te face sa te gindesti cum sa intri in posesia lui, indiferent de riscuri. S-o cumparam intii, si dupaia mai vedem. Tu cind vezi o femeie frumoasa care-ti face ochi dulci, te gindesti prima data ca poate avea SIDA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de R6 , baietii din iasi pot povesti mai multe despre cei 3 prieteni care si-au luat R6 noi sin in primul an au murit 2 dintre ei .....deci da. ai dreptate si femeile frumoase pot avea SIDA :))

 

Sergiu, daca am fi toti ca tine,ar fi pline soselele din RO de motociclete.

 

nu chiar, ca eu sunt motociclist de weekend. in rest am si eu serviciu...viata personala, etc.

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu daca fiecare se gandeste si la ceilalti participanti la trafic atunci nu am mai fi injurati si catalogati TOTI ca am fi niste nebuni.

 

Este si normal sa iti iei masuri de precautie si sa sti sa te stapanesti. Daca esti expert in franare si in momentul cand trebuie sa pui in practica te pierzi de emotii...atunci degeaba esti expert.

 

Daca Jagi se mai chinuie in continuare poate mai invata cate unul altul chiar daca nu-i zice. Citeste si baga la cap,mai ramane sa si aplice.

 

Bafta si astfalt curat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta discutie despre franare la care nu-i vad rostul.

Recomand si eu incepatorilor sa franeze numai cu fata. Ca daca tot dam sfaturi macar sa o facem cu totii cum trebuie.

Si uite asa cand mai cade cate unul putem sa ii spunem ca nu a stiut sa franeze ca pe circuit, ca a avut ghinion, ca nu a avut cauciuc bun, si orice alta scuza mai gasim care sa ne apere teoriile aberante.

 

Deci ne-am inteles. De acum in colo vom spune cu totii ca franarea la motocicletele cu multe plastice pe ele se face numai cu fata. Sa fie clar. Greutatea mai mare pe roata din fata o face pe aceasta sa intre in asfalt la franarea extraordinar de urgenta, mega urgenta si foarte urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la viteza mica la care se impune si oprirea foarte in scurt eu personal folosesc si spatele tocmai pentru a elimina blocare fata sau sa ma trezesc aruncat de pe motoreta din cauza rebound-ului. dar in cazul meu este vorba de o motoreta destul de mare cu o suspensie fata foarte moale comparativ cu SS. si din cauza ca motoreta e mare si eu is gras am si aderenta buna pe spate :P

nu dau sfaturi...ci doar zic ce fac eu :)

acum am un (cuvant urat) de cauciuc laudat de unii dar care franeaza ca un poponeata din punctul meu de vedere, asa ca am mare grija sa nu blochez fata (asta dupa ce am luat o tranta inexplicabila :)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor care aveti capre, nu mai dati sfaturi de franare posesorilor de SS, ca nu se aplica.

 

 

daca mergeti preventiv, legal si aveti cauciuc nou pe fata, nu aveti ce sa patiti

 

 

 

@serious.sam: F3 este SS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...