Sari la conținut

Milano - Zagreb - Belgrad - Bucuresti


Legnakrad.
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Pe 28 o sa cumpar o motocicleta din milano si am decis ca ma voi intoarce pe ea pana in bucuresti.

As dori sa va rog sa imi dati informatii legate de drum si locuri de vizitat. Orice informatii sunt binevenite.

Drumul = 1650 km in 4 zile

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca treci prin Croatia abate-te si vezi Plitvice, ceva extraordinar, mai ales acum, toamna..

Din Italia intri pe autostrada, care tine in Croatia si Serbia, dupa care pe drumuri nationale foarte frumoase la sarbi si in final clisura Dunarii la ei, vreo 90 km de vis, munte si Dunare..

Merita sa-l faci..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa va rog sa imi dati informatii legate de drum si locuri de vizitat. Orice informatii sunt binevenite.

Drumul = 1650 km in 4 zile

 

Pai daca ai 4 zile la dispozitie, inseamna ca ai ceva timp de plimbat. Daca tot esti acolo, n-as rata zona lacului Garda (Bergamo - Lacul Iseo - Bagolino - Garda). Apoi poti trece prin Dolomiti, Alpii Iulieni; normal, nu poti face toate pasurile dar poti travesra zona pe trasee super iar vremea atunci ar trebui sa fie perfecta, basca scapi de plictiseala si costul autostrazii in Italia.

 

Dar daca deja dupa prima noapte vrei sa ajungi la Postojna, nu prea se mai leaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai 4 zile la dispozitie, inseamna ca ai ceva timp de plimbat. Daca tot esti acolo, n-as rata zona lacului Garda (Bergamo - Lacul Iseo - Bagolino - Garda). Apoi poti trece prin Dolomiti, Alpii Iulieni; normal, nu poti face toate pasurile dar poti travesra zona pe trasee super iar vremea atunci ar trebui sa fie perfecta, basca scapi de plictiseala si costul autostrazii in Italia.

 

Dar daca deja dupa prima noapte vrei sa ajungi la Postojna, nu prea se mai leaga.

 

cam cat sunt taxele de autostrada de la milano/bergamo pana la sloveni?

 

nu este tocmai pe traseu (eu trebuie sa merg in est iar bagolino e in nord), iar eu am de fapt 3 zile jumate cam asa si parca nu as vrea sa fac nici 6-7 sute km pe zi ca e prea obositor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cat sunt taxele de autostrada de la milano/bergamo pana la sloveni?

 

nu este tocmai pe traseu (eu trebuie sa merg in est iar bagolino e in nord), iar eu am de fapt 3 zile jumate cam asa si parca nu as vrea sa fac nici 6-7 sute km pe zi ca e prea obositor

 

Nu stiu exact, poate 30€... cred ca exista un site unde se poate calcula precis.

 

Eu ti-am recomandat un traseu "de vis" :) care cred ca merita facut atata timp cat esti acolo. Vezi tu cu distantele ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...