Sari la conținut

Inlocuire evacuare DR 350


florinelu07
 Share

merita?  

12 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salutari,

 

Ce efect ar avea inlocuirea completa a evacuarii la DR 350 (toba si galerie)?

 

Practic se inlocuieste echiparea stoc cu o evacuare in configuratia: galerie WR450 (model 2003) + LeoVince x3 (kit complet).

 

Posibil este.... respectiv cu o singura taietura (cca 2 cm) din galerie se poate face conversia....

 

Plusuri si minusuri?

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu avea deja schimbata toba; nu stiu ce marca era, dar cert e ca lua aprox. 1l in plus cu ea. Am facut proba cu una stock de la prieten, de aici calculul la consum. E drept ca a mea era destul de mult mai "simtita" cu toba aftermarket, se simtea puterea mai mare si in ture joase si inalte. Da, cred ca merita. Nu mai spun cum suna fata de cea originala, care parca are "flatulente" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniste......

Eu sunt de parere ca nu se merita, iti va consuma in plus si nu vei avea nici un plus de performanta, doar nu e 2t ca sa zici ca ii pui cimpoi sport.

Treaba cu cresterea puterii mie mi se pare a fi un miraj.Poate ca din cauza galagiei mai mari unii cred ca au 10 cai in plus :bounce:

 

Unii mai zic ca efecte clare ar avea un esapament PowerBomb :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plusul ar fi ca am evacuarea si practic am de consumat doar ceva timp si nervi sa o instalez...

 

Acum pe motor este galeria stock + finala Arrow Dakar (din catalogul oficial Suzuki Dr 350)...

 

Pai daca situatia sta asa, cred ca merita sa incerci pentru a putea dormi linistit :banana:

Editat de Impostorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o evacuare mai directa (adica mai larga la iesire si mai putin restrictiva in finala) ajutaputerea dar doar la turatie mare, raspunsul mai prompt al acceleratiei dar mai pierzi ceva cuplu la ture mici. data fiind configuratia pe care zici a o ai acum, cu finala aftermarket, eu nu m-as agita, mai ales la dr350.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer as schimba.... usor mai delicat d.p.d.v. buget.. :rolleyes:

pai abtine-te din a baga bani in ea si pune banut pe banut. Ia o platforma buna pentru modificari si...baga mare! :D Eu am stat 5 ani cu utilaje mai slabe, pana am pus mana pe un xr650r. Cat te costa manevra cu evacuarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai abtine-te din a baga bani in ea si pune banut pe banut. Ia o platforma buna pentru modificari si...baga mare! biggrin.gif Eu am stat 5 ani cu utilaje mai slabe, pana am pus mana pe un xr650r. Cat te costa manevra cu evacuarea?

nimic... sta degeaba in garaj...

 

daca nu fac modificarea, o sa pun la vanzare cel putin finala LeoVince x3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...