Sari la conținut

O Seara Ranga !


-Sir Daniel-
 Share

Postări Recomandate

In loc de preludiu:

 

A venit frigul. Temperatura scazuta isi spune cuvantul. Motociclistii, (unii dintre ei, evident) isi reduc, asemeni ursilor, activitatile cerebrale. se intalnesc la colt de strada si o pun de un balamuc ad-hoc organizat ( :what: ). Unii dintre acestia sunt prezentati astazi, ca fiind monumente de umor, distractie si buna dispozitie! Lor (adica noua insine) le (ne) dedicam acest topic, care este in mod evident un pamflet (cine nu s-a prins sa mearga repede la www.eva.ro :cheers: ) !

 

Locatia:

 

Bucuresti - Centru - Valea Regilor -> Spring Time Universitate -> Gata

 

Actiune:

 

Galagie, ras, dureri de spate iarasi gata.

 

Repriza I

 

Pasajul Victoria -> Carciuma Valea Regilor.

 

Personajele intra in contact (vizual), se cunosc, pe gaturi trece vijelios primul set de bere (de fapt si ultimul) respectiv ceai negru naspa rau pt. d-l Norway_gl. Primele glume, primele minute de ras.... Ranga mentine un ritm alert de distractie, semn ca e cel mai odihnit dintre noi! :friends:

 

Pauza intre reprize

 

Drumul de la Valea Regilor catre Spring Time Universitate.... Oleaca di rasete... glumele se "inteteste" .... Norway_gl nu rezista si cedeaza, pleaca primul! Nu-i bai, mergem mai departe cu efectiv redus... dar puternic si bine inarmat cu voie buna (si muuulta) pe care acelasi Ranga o imparte cu darnicie!

 

Repriza II

 

Spring Time Universitate! post-10260-1162940849_thumb.jpg Apar primele semne de boala... Ranga intra in scena provocat de HXX ( :drink: )! Flancat de tacutul (dar razatorul) Dabix, Ranga izbucneste, fata se contorsioneaza, la un moment dat nu mai stim daca rade sau plange! Ne-am linistit.... rade!!! post-10260-1162940954_thumb.jpg Dupa niste momente bune de confuzie pt. fetita de la inghetata, ne asezam la masa (spre linistea tuturor vanzatoarelor, linistite ca ne-am linistit :ok: )

 

BooBoo rade! post-10260-1162941090_thumb.jpg Dar asta e abia inceputul!

 

Noi manacam shaorma, respectiv pizza pt monsieur Dabix. Ranga vrea sa pape lingura...post-10260-1162941222_thumb.jpg ne luptam cu el... dar intr-un final lingura este salvata!

 

Dabix este uimit de calitatea inghetatei (fara piper)... post-10260-1162941311_thumb.jpg, zambeste si totul e ok.

 

Ranga, desi (nu a negat :D , dar nici nu a confirmat :blink: ) poponar este categoric curat: <Imputit nu sunt doamna!> Habemus Ranga! Ne-ai salvat seara! :ok: ;) :)

 

Nous cracaner la fenetre de cate ori ne vom gandi la tine!!!

 

Si pentru ca serii sa nu-i lipseasca cireasa, dupa (dureroasa) despartire de Ranga, in metrou a urmat o intalnire de-a dreptul uluitoare, cu acela (muncitor sef, cu ore suplimentare) pe care unii dintre noi il "cunoaste" sub numele de Escu. Alta portie de ras, rasete si razaituri. Somn usor Escule!

 

Pentru conformitate, mai jos "filmul actiunii" in 62 de secunde! SeaRanga.avi

 

Starring: Camera:

 

Ranga HondaXX - Nokia N72 (prietenii "stie" :D :eek: :ok: )

 

BooBoo

 

Dabix

 

Hondaxx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ce seara! :what:

Dupa un pic de :blink: si mult :friends: :drink: , ma dureau obrajii! :eek: Dar o fost fain! :) Ranga si-a pastrat reputatia de "za most funny guy", desi poate in filmulet nu se vede prea bine. :P

 

 

Oricum, multe glume, multa buna dispozitie. :ok: O seara frumoasa!

 

Am vrut sa postez aseara, dar riscam sa-mi iau :D :D ;) de la twin, ca unii mai si "munceste". Sorry, sis'. :ok:

 

 

@dabix:

"Iar cind noi nu vom mai fi

va veti aminti

ca a fost odata

RANGA."

...astea erau versurile originale. :ok: :ok:

Oricum, profund! :cheers:

 

 

 

PS: Honda XX, ai povestit foarte frumos! Nota 10!

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea... am facut-o si pasta...

Oricum... punctul culminant al serii a fost momentul cand XX s-a gandit ca ar fi bine sa-mi maseze putzin mai violent o parte (intima) a corpului de a trebuit sa sar pe calcaie... Oricum... a fost ok... Mai iesim cand o mai fi timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda a fost o seara minunata, greu de uitat, dar nu imposibil, si sa speram ca RANGA ne va pune la dispozitie, in curind un catalog ceea ce poate face (scotea omu asta niste fete ...).

 

@Ranga: :friends: si pacat ca n-am putut vedea pe fata ta gustul unei inghetate condimentate.

@BooBoo: era miezu noptii, obosit, abia mai respiram, abia am supravietuit. Drept urmare am cam stilcit versurile.

 

Si citeva slogane noi :

1. Unde-i unu nu-i putere, unde-i RANGA dushman piere (de ris).

2. N-ai RANGA, na-i parte ... (de ris)

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...