Sari la conținut

Cumpar/primesc donatie 5 pistoane 56-58mm


TZepeSH
 Share

Postări Recomandate

Cumpar/primesc donatie 5 pistoane 56-58mm, uzate, batute, vai de capul lor, cu care nu se mai poate face nimic. Imi trebuie sa fac suporturi din ele.

Am vazut ca CZ175 avea pistoane de 58mm, poate mai stiti alte modele de motociclete care ar avea dimensiunile astea. Poate merg si foarte putin mai mari ca le iau la strung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai crede asta? Ti se pare o teapa sa vrea cineva niste piese uzate, inutilizabile pentru altii, pe care mai da si bani daca sunt ceruti? Ce teapa ar lua vanzatorul?

Pistoanele imi sunt necesare ca sa fac suporturi pentru ceasurile de bord de la VW-ul meu Broscuta...

Alex, multumesc, dar am vazut ca pentru Jawa 250 au fost pistoane de 52mm (prea mici) sau 65 (prea mari).

La targuri am fost in ultimele saptamani si nu am gasit dimensiunile care imi trebuie mie.

Editat de TZepeSH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cum adica suporturi pentru ceasuri vw???

ce, alea nu au suporturile lor??

 

piese.. in vitan.

au ceasurile suporturi dar dupa mintea mea omului ii trebuiesc pistoanele pt ca vrea sa isi costumizeze putin bordul la broscuta lui (wv)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Broscuta are un singur ceas. Eu am mai adaugat cateva pentru a monitoriza starea motorului, si nu am cum sa le pun in bord. Se gasesc suporturi pentru ceasuri, dar sunt de plastic si urate. Eu prefer ceva mai deosebit, fara sa gauresc bordul.

Am uitat sa modific, eu nu mai stau in Pitesti/Bucuresti. M-am mutat in Timisoara, deci Vitanul nu mai este accesibil.

Editat de TZepeSH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Topicul se poate inchide, am obtinut numarul necesar de pistoane. Doresc sa multumesc celor care m-au ajutat, Dnepr&Sidecar, Altho si Ivan_Pedala. Va trimit link pe PM cu poze dupa ce fac lucrarea cu pistoanele, ca sa nu poluez aici cu poze cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...