Sari la conținut

Hard Enduro - King Of The Hill Tournament - 5 aprilie 2013


guiutzu
 Share

Postări Recomandate

la rugamintea lui Soso(Sorin Muresan-director concurs la Arad) revin cu o informatie si anume comentariile din ce in ce mai urate la adresa noastra de pe facebook(sportivii care nu au terminat traseul si au abandonat din varii motive) sunt facute de persoane din zona care nu au nici o implicare in organizare.

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu alte cuvinte e acolo o duduie care isi facu poza cu Jarvis si se crede critic de bule de fanta brazilia... dar asa e la astea educate de mici ca banatu-i fruncea :)))

o stiti p-aia: o fi soare dar nu-l vad io :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai tata, eu de obicei nu comentez pe la voi, astia hard, ca nu ma pricep. Dar daca ala e motociclism, fie si hardenduro, inseamna ca io cu tartareata mea fac motogp pe asfalt...

Pot sa inteleg impins/tras de mobre, ceva noriala, rauri, paduri, torenti, bolovani, iar ceva noroiala... Dar asta a fost o mlastina si atat.

 

Asta, adica ce se vede in filmuletu' asta.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va plangeti ca niste fetitze virgine la primul lor concurs de miss...... de parca nu v-ati obisnuit cu acest minunat sport.

Sunt cu adevart invidios pe toti cei care au participat la aceasta cursa / tratament anti-reumatism, cu toate k momentan cerectatorii NASA nu au reusit sa afle cu adevart efectele curative ale namolului de la Arad. Amintitzi va de renumita cursa REA ganditi-va la cele 5 zile dormite in acele conditii de 5 stale plus.



era sa uit

Nu ati vrut voi campionat de hahahahaha hard enduro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam pe traseu, in timp ce ne strangeam mai multi, ca ar fi un nou punct de interes ptr curse: asa cum exista TANK point sa facem si un EMPTY TANK point

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea e ca multa lume are impresia ca numarul mare de abandonuri se datoreaza dificultatii traseelor :crack:



Teo, daca mai anulezi cursa din cauza ploii nu stiu ce iti fac !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fratelo am marit traseul .si daca ploua tot nu e asa balta ca e pe poteca pe frunza, padure.treaba e ca deja iesim ptr mondiala si anu asta ca si anu trecut eu fac enduro testul.la marcat la mine folosesc sistemul ca la mondiala.hai vb ca nu e locu aici. ideea este ca e bine ca se organizeaza mai apar greseli ca e omeneste sa gresesti cursa perfecta nu exista ! omu din greseli invata.

Editat de teodaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam pe traseu, in timp ce ne strangeam mai multi, ca ar fi un nou punct de interes ptr curse: asa cum exista TANK point sa facem si un EMPTY TANK point

daca ai consumat un rezervor in 35 km inseamna ca ceva nu e in regula !!!

 

si daca era vremea ok zicea lumea ca e plictiseala !!!

 

oricum la anu" cred ca tre sa limitati nr. domnisoarelor inscrise !!!

 

am vorbit cu cativa intrusi de afara si culmea ei chiar au apreciat conditiile vitregite de natura !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai consumat un rezervor in 35 km inseamna ca ceva nu e in regula !!!

 

si daca era vremea ok zicea lumea ca e plictiseala !!!

 

oricum la anu" cred ca tre sa limitati nr. domnisoarelor inscrise !!!

 

am vorbit cu cativa intrusi de afara si culmea ei chiar au apreciat conditiile vitregite de natura !!!

jet ma. esti pe coclauri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnisoarele inscrise va asteapta cu drag sa le tineti companie la celelalte curse de HARDENDURO, nu de alta dar nu v-am recunoscut pe niciunul.... mai ales cei comentatori... e normal sa iti aperi evenimentul dar nu poti sustine in tampenie ca acest concurs a fost miezu din fanta si traseul de asemenea. un traseu de hardenduro este dificil i pe uscat si pe ploaie. intradevar, daca nu ploua era pistol cu apa :)

atat eu si cat si ceilalti participanti care v-au atras atentia asupra acestui lucru nu au facut-o pentru a va denigra ci pentru a va atentiona si a va face sa schimbati putin cele gresite.

 

dar cu atitudinea asta de "destepti".... o sa faceti fix p.u.l.a. si o sa va bazati pe succesul numarului mare de inscrisi la editia 2013 pe sistemul romanesc "lasa ba, c-o fost ok!!!"

 

va pupa dom-soara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am simtit bine si vin sigur si la anul.

Prologul bine gandit si lucrat cu obstacole potrivite pentru ambele clase. Unele obstacole s-au deteriorat spre final din cauza ploii, cea ce nu ar trebui sa mire pe nimeni - s-au vazut probleme similare la CM the motocross unde sunt mult mai multi bani/resurse/experienta.

Ziua 2 a fost razboi. Eu cred ca oranizatorii ne-au dat un traseu de nivel comparabil cu alte curse din tara - dar conditiile meteo, terenul mai argilos din zona, numarul f. mare de participanti au dus macelul de care ati citit. Poate era de asteptat. Cunosc zona respectiva si TP1 chiar a fost la vreo 30KM de start si totusi multi au ramas fara benzina(inclusiv eu). Cate bucle sa fi scos ca sa salvezi ziua daca majoritatea riderilor de B nu au trecut de CP3(15-20KM)?

Ziua 3 - minunat. Traseu mai de viteza cu cateva urcari in gaz. Mie mi-a placut mult.


La organizare au mai fost cateva rateuri, pentru prima editie a fost absolut ok.

Merita remarcat ca staff-ul FRM a fost mai implicat ca de obicei - un pas in directia buna.


Sa nu uitam ca organizarea acestor curse presupune un efort considerabil si ca sunt facute din hobby pentru acest sport si comunitatea enduro si ca aproape nimeni nu face bani din asta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai ok este ca riderii experimentati sa fie ascultati de catre organizatori, mai ales daca cei din urma nu au experienta necesara in a organiza astfel de evenimente (cum este cazul de fata inteleg....). In plus organizatorii trebuie sa inteleaga ca noi toti, inclusiv privitorii de pe margine (ala-s eu) dorim cat mai multe evenimente enduro asa ca orice critica luati-o ca fiind constructiva, doar asa putem promova acest sport minunat in Romania.

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu m-am simtit bine si vin sigur si la anul.
Prologul bine gandit si lucrat cu obstacole potrivite pentru ambele clase. Unele obstacole s-au deteriorat spre final din cauza ploii, cea ce nu ar trebui sa mire pe nimeni - s-au vazut probleme similare la CM the motocross unde sunt mult mai multi bani/resurse/experienta.
Ziua 2 a fost razboi. Eu cred ca oranizatorii ne-au dat un traseu de nivel comparabil cu alte curse din tara - dar conditiile meteo, terenul mai argilos din zona, numarul f. mare de participanti au dus macelul de care ati citit. Poate era de asteptat. Cunosc zona respectiva si TP1 chiar a fost la vreo 30KM de start si totusi multi au ramas fara benzina(inclusiv eu). Cate bucle sa fi scos ca sa salvezi ziua daca majoritatea riderilor de B nu au trecut de CP3(15-20KM)?
Ziua 3 - minunat. Traseu mai de viteza cu cateva urcari in gaz. Mie mi-a placut mult.
La organizare au mai fost cateva rateuri, pentru prima editie a fost absolut ok.
Merita remarcat ca staff-ul FRM a fost mai implicat ca de obicei - un pas in directia buna.
Sa nu uitam ca organizarea acestor curse presupune un efort considerabil si ca sunt facute din hobby pentru acest sport si comunitatea enduro si ca aproape nimeni nu face bani din asta.

iata si un comentariu obiectiv.... cu toate ca omul a ramas si fara benzina analizeaza corect situatia !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La organizare au mai fost cateva rateuri, pentru prima editie a fost absolut ok.
Merita remarcat ca staff-ul FRM a fost mai implicat ca de obicei - un pas in directia buna.
Sa nu uitam ca organizarea acestor curse presupune un efort considerabil si ca sunt facute din hobby pentru acest sport si comunitatea enduro si ca aproape nimeni nu face bani din ast
Ok au fost cateva rateuri de organizare... Ca nu au avut o parcare care sa nu coste 100 RON, ca nu au fost decat 2 jet-uri cu 20 RON , astea sunt scapari financiare si e aiurea dar romanesc
Dar sa termine 25 din 160 cu 40-50(doar la hobby) in pana de benzina , cu multi dintre concurenti care au batut sute de km pana acolo asta e o greseala majora. Dl. Johann e invitatul meu sa cheltuie 4-500 euro ca sa stea in padure cateva ore sa astepte benzina. Eu unul nu ma omor dupa asa ceva.
Repet daca eram 10 din 250 ai fi putut spune ca au fost niste tampiti fara experienta, dar cand sunt 50 sunt mult prea multi.
Niste scuze ar fi fost ok..... Nu cred ca ar mai fi ceva de adaugat. Poate doar daca la cursurile alea de 150 Euro/ zi te invata cum sa mergi cu un rezervor 500km....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai consumat un rezervor in 35 km inseamna ca ceva nu e in regula !!!

 

si daca era vremea ok zicea lumea ca e plictiseala !!!

 

oricum la anu" cred ca tre sa limitati nr. domnisoarelor inscrise !!!

 

am vorbit cu cativa intrusi de afara si culmea ei chiar au apreciat conditiile vitregite de natura !!!

daca imi permiteti..am vorbit cu majoritatea pilotilor romani participanti,ori i-am prins eu la un moment rau,ori cand intrebam ce au facut pe traseu,totul incepea cu bagami-as....... ,urmat de rude,raniti sau in viata..

 

Eu personal pe ala multumit probabil ca nu l-am gasit .In ceea ce ma priveste sincer eram convins ca vor fi depasiti complet,lucru care s-a si intamplat,dar sa rogi organizarea sa puna niste pliante de promovare pentru pilotii straini in pungile de inscriere si tu sa le imparti aradenilor de pe strada participanti la ceva eveniment moto cu o saptamana inainte asta chiar ca nu am inteles..si de aici mi s-a stricat cheful de tot..fugi in arad,alearga prin tabara sa imparti pilotilor ore in sir..etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi permiteti..am vorbit cu majoritatea pilotilor romani participanti,ori i-am prins eu la un moment rau,ori cand intrebam ce au facut pe traseu,totul incepea cu bagami-as....... ,urmat de rude,raniti sau in viata..

 

Eu personal pe ala multumit probabil ca nu l-am gasit .In ceea ce ma priveste sincer eram convins ca vor fi depasiti complet,lucru care s-a si intamplat,dar sa rogi organizarea sa puna niste pliante de promovare pentru pilotii straini in pungile de inscriere si tu sa le imparti aradenilor de pe strada participanti la ceva eveniment moto cu o saptamana inainte asta chiar ca nu am inteles..si de aici mi s-a stricat cheful de tot..fugi in arad,alearga prin tabara sa imparti pilotilor ore in sir..etc etc

 

deci eu ce sa inteleg? k tu de fapt esti suparat k nu ti-au facut promovare la cursa ta? sau k traseul si organizarea baietilor nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor tale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sandule, n-ai fost acolo si nu sti ce si cum s-a petrecut. ultima oara la REA ai injurat si ai blestemat trei ani asa ca nu te mai da balena in borcan ca ai cam slabit :)))

 

 

@johan: daca ai fi citit tot topicul ai fi vazut ca au fost comentarii pertinente inca de la inceput dar cum matale ai venit cu claxonul mare ti-ai luat-o peste botic si daca o sa continui o sa ti-o iei in continuare. nu faci decat sa pui intr-o lumina proasta evenimentul la care unii oameni si-au dat silinta sa iasa cat mai bine.

 

ps: hardenduro nu s-a inventat la Arad :D



@ stefi: ce treaba are promovarea cursei tale cu organizarea de la arad???? daca vor sa te ajute ok daca nu.... nici tu pe ei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu alte cuvinte e acolo o duduie care isi facu poza cu Jarvis si se crede critic de bule de fanta brazilia... dar asa e la astea educate de mici ca banatu-i fruncea :)))

o stiti p-aia: o fi soare dar nu-l vad io :))))

ce legatura are banatu cu aradu, muntii zarandului sau oamenii din organizare????...

oricum la sfarsitul lunii august sper sa stai acasa.... in orasu tau MARET...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze la cei suparati, dar mi-a sarit mustarul cand am vazut ca mai toti dati cu noroi in organizatori de le-ati taiat elanul si nici n-au mai indraznit sa intre pe aici.

Apreciez ca s-au straduit sa faca ceva cu toate ca trebuia sa tina cont de conditiile meteo si eventual sa scurteze traseul in prima zi.

Tin minte ca acu cativa ani la Red Bull au scurtat o etapa la Petrosani din cauza ploii !!!

Sper sa va treaca supararea si sa ramaneti doar cu amintirile placute iar celelalte vor fi sigur subiecte tari de povestit la urmatoarele intalniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...