Sari la conținut

rugaminte


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Rog frumos si cu umilinta ca micuta congregatie ,ca sa nu zic "mafiutza",sa nu mai inchida brutal si cu fortza gura celor care au ceva de spus.Ma refer aici la Marius,Sten sau mai stiu eu ce si cum ,din Tulcea si care au a reprosa cate ceva catorva.Nu este nicio crima sa spui ca nu-ti comvine ceva sau ca cineva te-a neindreptatit.Dar este o crima sa fi frate cu Ceausescu,Gadafi,Castro sau Kimir Sen.lasati oamenii sa vorbeasca,sa spuna ce au de spus.Viitorul va arata daca au avut dreptate sau nu.Daca nu calca termenii contractului cu motociclism.ro nu vad dece ar trebui cenzurati.Ca sa nu se iste discutii inutile pe viitor tin sa mentionez ca am fost,sunt si voi fi un prieten si apropiat al lui Marius ,Sten si ca acesta apropiere nu influenteaza negativ obiectivitatea judecatilor mele.Dupa cum se vede nu-i dau dreptate lui Marius,nici nu-l contrazic,dar sunt total impotriva ingradirii drptului la exprimare.Pe cale de consecinta cer redeschiderea topicului initiat de catre Marius.

Unde dreptate nu e si obiectivitate nu e,nimic nu e.



Am spart toate standardele de "audienta"..In trei minute 12 vizualizari.Diaconescule,pazea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut topicul la care faci referire Bunule. Este ascuns, nu sters, eu l-as sterge.
Ce a scris "sten" este o porcarie greu inteligibila - no facts- si chiar da impresia de scrisa la bautura.
Nu este o crima ca nustiucine sa spuna ce nu-i convine in locul potrivit. Dar dupa ce ca este ca nuca-n perete mai este scris si in stilul lui tzatza Fleatza.
No, pentru nelamuriti uite cum scrie Tzatza Fleatza dupa ce a dat cu somoiogul pe hol:

"cutareXXX vrea sa vanda Tulcenilor ceva ce nu este...

Ma refer la cazul cutareZZZ...cutareXXX,daca nu ai inteles pana acum,noi Tulcenii,nu putem fi mintiti de bucuresteni parliti...din simplul motiv dat explicit de tine lui YYYY...ce-ti trebuie mai mult sa intelegi ca nu ne poti mintii?

Parearea mea...tot ce ai facut tu in motociclism=0 (zero Nu te atac...nu am de ce...iti comunic date...stiri...cum esti vazut...aici la Tulcea...esti o valoare nula...cum ti-am explicat cu ceva timp in urma...

Eu o sa plec de pe meleagurile astea...unde tipi ca tine n-au valoare si nu vreau sa va incurc...Va urez succesuri! " :)



Asa ca te rog Bunule sa pastrezi obiectivitatea si sa intelegi ca aici la Coltul Comunistelor primeaza informatia nu orice topic ratat de demascare.
Iar d-ta Sten te declasezi scriind in halul asta. Daca ai de facut vreo plangere divulg-o la coltul Tulcenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Alecule.Da lasa-i pe contribuabili sa-l taxeze.Eu am scris clar.Daca nu a incalcat conditiile contractuale cu motociclism.ro,lasa-l sa vorbeasca.Si nu o mai frecati,si tu si Valy pe aia cu bautura ca nu ducem la ureche niciunul.Vorbesc in ce ne priveste pe mine si pe tine ca baiatul asta ,Vlicadi,nu l-am probat.

Deci Aleko,dragule,n-ai decat sa spui ce vrei despre postarea lui Marius,da nu-i pune pumnu in gura.Bineantels atat cat nu calca regulile.A calcat regulile,nicio problema.Arde-l conform regulamentului.N-a calcat regulile ,lasa-l sa vorbeasca chiar daca vorbeste despre oameni importanti de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, omul calca regulile forumului motociclism.ro.
1: Una din reguli este sa corectezi forma (felul in care este prezentat continutul) fara sa corectezi continutul, fara sa cenzurezi. Forma este in ultimul hal: o colectie de insulte si o premiera hilara: tulceni vs bucuresteni.

2: Pana la urma dpdv reguli forum este o problema si cu continutul: topicuri de atac la persoana. Forumul asta nu e Gardianul, ti-ar placea sa-ti deschida un topic special cine stie ce dusman iar primul post sa fie o colectie de insulte? E un topic (bun sau rau) de feedback daca vrei sa te faci inteles si sa avertizezi sau sa te plangi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru : Aleko si restul moderatorilor ..... vrajeala oricum cenzurati tot ce vreti si ce nu va convine la fel si pe facebook

 

sa nu va suparati dar am citi atatea posturi si am ajuns la concluzia ca "aicisia" nu poti sa ai exprimare libera ci un bigbrother , nu contest injuriile care nu isi au rostul dar imi este scarba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru : Aleko si restul moderatorilor ..... vrajeala oricum cenzurati tot ce vreti si ce nu va convine la fel si pe facebook

 

sa nu va suparati dar am citi atatea posturi si am ajuns la concluzia ca "aicisia" nu poti sa ai exprimare libera ci un bigbrother , nu contest injuriile care nu isi au rostul dar imi este scarba !

:ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, omul calca regulile forumului motociclism.ro.

1: Una din reguli este sa corectezi forma (felul in care este prezentat continutul) fara sa corectezi continutul, fara sa cenzurezi. Forma este in ultimul hal: o colectie de insulte si o premiera hilara: tulceni vs bucuresteni.

 

2: Pana la urma dpdv reguli forum este o problema si cu continutul: topicuri de atac la persoana. Forumul asta nu e Gardianul, ti-ar placea sa-ti deschida un topic special cine stie ce dusman iar primul post sa fie o colectie de insulte? E un topic (bun sau rau) de feedback daca vrei sa te faci inteles si sa avertizezi sau sa te plangi.

 

Nu ma bag in discutia strict referitoare la topicul despre care vorbiti, dar ... unde sunt scrise "regulile forumului motociclism.ro" ??? Ca io le caut din 2005 si nu am reusit sa le gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, ti-ar placea sa-ti deschida un topic special cine stie ce dusman iar primul post sa fie o colectie de insulte?

 

 

Probabil ca nu!Intreb insa,acum cativa ani,cand mi-a fost deschis mie un topic de denigrare de o clona cu o singura postare,cu acuzatii nefondate si mincinoase,de ce ai inchis topicul abia dupa 2 pagini?Ba mi-ai mai dat si warn,ca cica l-as fi jignit in replica!Ti se pare corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@4bike
Singurul warn dat de mine e vechi de 6 ani pe cand inca mai eram moderator aici, pentru o insulta adresata nustiucui. Mi se pare corect pt ca si eu am primit warn-uri pt asa ceva si in general doar tu, moderatorii si adminul afla. Nu mai stiu de topicul respectiv, nu mai stiu din ce motive s-a intarziat cu inchiderea, daca vreti sa scormonim va rog PM.
@Kollar
cam astea sunt regulile sintetizate pentru coltul comunistelor. Evident daca nu-ti merge comp si apare de 3 ori scris acelasi lucru si am timp, corectez.
@ HondaSan: sarind in apararea prietenului tau pentru ascunderea temporara a topicului lui inacceptabil si acuzandu-ma si pe mine, mafiotul conspirator, te-ai pripit sau nu?

@Cristi_D
pentru : Cristi_D si restul off-topicarilor ..... vrajeala, generalizare si pentru chestii asa in general nu am niciun amestec, nu am niciun regret, nu port nicio vina. Nu stiu altii cum sunt dar pe Coltul Comunistelor- si Clasicelor functioneaza de la sine bunul simt si la nevoie cei 2 moderatori corecteaza-cizeleaza conform regulilor de mai sus. Asa ca sa fie exprimare libera (misto-urile sunt binevenite) dar fara injurii.
Pentru faisbuc adresati-va uzerului Mark Tzukerberg.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma bag in discutia strict referitoare la topicul despre care vorbiti, dar ... unde sunt scrise "regulile forumului motociclism.ro" ??? Ca io le caut din 2005 si nu am reusit sa le gasesc...

Regulile se fac cind se suna unul pe altul si hotarasc pedeapsa cica.. si motivul(care poarta fusta si fondita mai sexi are prioritate din ce am observat)

Deci nu exista reguli sa fie clar,o parte din moderatori fac regulilele pe moment dupa bunul plac..sper sa dispara anumite persoane cu drept de moderator pe acest forum..pina atunci e cum e..(cuvint urit)

 

Regulile se fac cind se suna unul pe altul si hotarasc pedeapsa cica.. si motivul(care poarta fusta si fondita mai sexi are prioritate din ce am observat)

Deci nu exista reguli sa fie clar,o parte din moderatori fac regulilele pe moment dupa bunul plac..sper sa dispara anumite persoane cu drept de moderator pe acest forum..pina atunci e cum e..(cuvint urit)

Am fost banat 20 de zile cica pt.jigniri aduse unuia din moderatori..daca cuvindut NEPUTINCIOS e o jignire atunci ar trebuie sa fie 20 de persoane pe acest forum care sa nu fie banate..restul banate pe timp nelimitat..sa nu mai zic ce poate scrie un moderator sau cu ce drept scrie niste cacaturi oribile..dar el nu poate fi banat ca doar e moderator si poate jigni si scrie cei poate mintea.. ca asai la noi...

Am mai observat daca esti un lingau nu-ti spune nimeni nimic...cum scoti capul sau scri ceva cu care le dai peste nas te baneaza imediat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, userul de care vorbesti nu este banat, inca. Dar va fi daca nu imi trimite un mesaj in care isi explica atitudinea si mai ales isi cere scuze.

 

Alecule, nu l-am sters tocmai pentru ca lumea "vrea sa vada"... il dam la gunoi cand se raceste. Sau, daca ai alte propuneri, be my guest cum zice francezul.

 

Cristi D, esti pe dinafara cu totul, ramai acolo sau intra dar nu mai sta in fata usii... Cu totul alta persoana se ocupa de facebook. Nu-ti convine scrie-i Adminului ca nu-ti place cum este gestionat fb. Pune-l la respect...

Expirmarea ESTE libera. Chiar tu esti un exemplu.

 

Danny, esti escroc dovedit. Vezi-ti lungul nasului si nu mai comenta. Te-am ars pentru ca ti-ai dat drumul la gura, si o voi face din nou daca nu te porti frumos CU TOTI forumistii, fara jena si fara retineri, adica fix cu aceeasi moneda pe care o folosesti tu.

Daca scoti capul cu ceva relevant si prezentat cu bun simt nu iei ban. Daca te apuci sa vomiti pe forum, aia e.



P.S. Dany, invata dracului sa scrii romaneste corect! Numai pentru asta si ai putea sta deoparte, a propos de regulile forumului, alea greu de gasit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, userul de care vorbesti nu este banat, inca. Dar va fi daca nu imi trimite un mesaj in care isi explica atitudinea si mai ales isi cere scuze.

 

Alecule, nu l-am sters tocmai pentru ca lumea "vrea sa vada"... il dam la gunoi cand se raceste. Sau, daca ai alte propuneri, be my guest cum zice francezul.

 

Cristi D, esti pe dinafara cu totul, ramai acolo sau intra dar nu mai sta in fata usii... Cu totul alta persoana se ocupa de facebook. Nu-ti convine scrie-i Adminului ca nu-ti place cum este gestionat fb. Pune-l la respect...

Expirmarea ESTE libera. Chiar tu esti un exemplu.

 

Danny, esti escroc dovedit. Vezi-ti lungul nasului si nu mai comenta. Te-am ars pentru ca ti-ai dat drumul la gura, si o voi face din nou daca nu te porti frumos CU TOTI forumistii, fara jena si fara retineri, adica fix cu aceeasi moneda pe care o folosesti tu.

Daca scoti capul cu ceva relevant si prezentat cu bun simt nu iei ban. Daca te apuci sa vomiti pe forum, aia e.

 

P.S. Dany, invata dracului sa scrii romaneste corect! Numai pentru asta si ai putea sta deoparte, a propos de regulile forumului, alea greu de gasit!

Ma asteptam sa apari mai repede in urma telefoanelor primite de la (cuvint urit) dar ai aparut cu o intirziere de 15 minute la cum ma asteptam eu :D

Scriu cum vrea muchiul meu cit timp in regulament nu e specificat aceata treaba... :crack:

Pe parcurs daca esti atent la posturile mele voi incerca sa nu mai discut cu nimeni ca sa nu se interpreteze gresit,voi posta doar cite ceva si atit.Voi fi foarte atent sa nu calc pe fustita cuiva din greseala.

Am sa fiu un exemplu la cum sa ma port cu toti forumistii daca asta recomanzi..voi incerca sa am un dialog pe mes sau telefon, pe forum sigur nu, ca sa nu fie motiv de banare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valicadi.vezi tu unde apare chestia subiectiva la moderare?daca regulamentul zicea sa-i stergi postul,trebuia sa-l stergi.Aici se termina totul.Bineanteles sa-l avertizezi si la recidiva, urmatoarea faza.Deci eu militez pentru respectarea stricta a regulamentului,eu fiind unul care cand am sarit calul mi-am primit pedeapsa si nu am facut niciun comentariu.Pentru asta militez,pentru obiectivitate 100 %,ruperea de subiectivism.Si lucrurile vor merge frumos,ca si pana acum,cu micile opinteli inerente.Oricum multumesc moderatorilor pentru deschiderea lor pentru dialog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cere-ti scuze. Pentru ca ce ai scris mai sus se cheama flame si stii deja ce inseamna asta.

Scuze cer atunci daca asa trebuie(as dori sa fie undeva afisat regulemntul ca sa se stie ce si cum se poate posta sau scrie)am folosit doar cuvinte care le scriu uni moderatori in anumite posturi(doar unele ca daca scriu mai multe din ce vad scris de o parte din moderatori sint iar banat)

SCUZE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa spun si eu ceva (si iata ca o fac). Ca sa putem respecta niste reguli, ele trebuie sa existe si sa fie vizibile tuturor utilizatorilor. Am inteles ca ar exista o arie a moderatorilor, sunt postate regulile acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze cer atunci daca asa trebuie(as dori sa fie undeva afisat regulemntul ca sa se stie ce si cum se poate posta sau scrie)am folosit doar cuvinte care le scriu uni moderatori in anumite posturi(doar unele ca daca scriu mai multe din ce vad scris de o parte din moderatori sint iar banat)

SCUZE

Am o mare rugaminte legata de stergerea posturilor,e abuz deja sa stergi un dialog cu cineva in care nu incalci regulamentul(cit timp regulamnetul e cu semnul ?) e cam dificil.

Sau sa sterigi un drept la replica cam sa mai facut pe parcurs..deja sau intimplat multe legate de unele postari dar sa nu dezgropam acuma..

Cu asta am incheiat ce am avut de spus si ma retrag ca am multa treaba din pacate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copiii,acest regulament ar fi trebuit citit de fiecare atunci cand a facut cont pe motociclism.ro.Sunt sigur ca nu l-a citit nimeni desi toata lumea a bifat casuta cu sunt de acord cu ....si etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dany, eu nu obisnuiesc sa sterg discutiile intre membrii, tocmai pentru ca facand asta lumea nu mai intelege nimic - sau intelege problema gresit si atunci apar idei de genul: ca ala tine cu x, celalalt cu y, bla bla.

Batrane, poti incepe de acolo...

 

Bunule, mereu am fost de parere ca bunul simt e cel mai bun regulament.

 

O zi buna tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L a aia cu bunu simt sunt perfect de acord numai ca mediu virtual este foarte alunecos si derapajele sunt inerente.Aici intervin moderatorii care au ingrata sarcina de a-i tine pe toti pe directia corecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si astia au o (mica)

o ineptie (

) la fel ca postul tau !

 

INEPȚÍE, inepții, s. f. Faptă sau vorbă prostească, stupidă; prostie, stupiditate, absurditate. – Din fr. ineptie.

Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de valeriu | Semnalează o greșeală | Permalink

INEPȚÍE s. v. prostie.

Sursa: Sinonime (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

INÉPȚIE ~i f. Faptă sau vorbă ineptă; absurditate; stupiditate. [G.-D. inepției] /<fr. ineptie, lat. ineptia

Sursa: NODEX (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

INEPȚÍE s.f. Vorbă sau faptă ineptă; prostie, tâmpenie; stupiditate; absurditate. [Gen. -iei. / cf. fr. ineptie, lat. ineptia].

Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

INEPȚÍE s. f. vorbă, faptă ineptă; prostie; stupiditate; absurditate. (< fr. ineptie, lat. ineptia)

Sursa: MDN (2000) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink

inepțíe s. f., art. inepțía, g.-d. art. inepțíei; pl. inepțíi, art. inepțíile

Sursa: Ortografic (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

*inepțíe f. (fr. ineptie, lat. inéptia). Incapacitate, prostie. Faptă saŭ vorbă de om inept.

Sursa: Scriban (1939) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

Editat de Cristi_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o ineptie (

) la fel ca postul tau !

 

INEPȚÍE, inepții, s. f. Faptă sau vorbă prostească, stupidă; prostie, stupiditate, absurditate. – Din fr. ineptie.

Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de valeriu | Semnalează o greșeală | Permalink

INEPȚÍE s. v. prostie.

Sursa: Sinonime (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

INÉPȚIE ~i f. Faptă sau vorbă ineptă; absurditate; stupiditate. [G.-D. inepției] /<fr. ineptie, lat. ineptia

Sursa: NODEX (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

INEPȚÍE s.f. Vorbă sau faptă ineptă; prostie, tâmpenie; stupiditate; absurditate. [Gen. -iei. / cf. fr. ineptie, lat. ineptia].

Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

INEPȚÍE s. f. vorbă, faptă ineptă; prostie; stupiditate; absurditate. (< fr. ineptie, lat. ineptia)

Sursa: MDN (2000) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink

inepțíe s. f., art. inepțía, g.-d. art. inepțíei; pl. inepțíi, art. inepțíile

Sursa: Ortografic (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

*inepțíe f. (fr. ineptie, lat. inéptia). Incapacitate, prostie. Faptă saŭ vorbă de om inept.

Sursa: Scriban (1939) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

Asteapta putin sa se sfatuiasca la telefon si ai sa primesti un raspuns pe masura..ca coc ei ceva ca doar sint de la capitala..si astia le stiu pe toate doar...sint tudabidabest..in engleza nu stiu cum se scrie dar am scris cum se aude..(tot de la capitala stiu cuvintul asta)

Sau varianta mai simpla te baneaza sa scape de tine ca ai tupeu si indraznesti sa ceri niste explicati..

Asteapta putin sa se sfatuiasca la telefon si ai sa primesti un raspuns pe masura..ca coc ei ceva ca doar sint de la capitala..si astia le stiu pe toate doar...sint tudabidabest..in engleza nu stiu cum se scrie dar am scris cum se aude..(tot de la capitala stiu cuvintul asta)

Sau varianta mai simpla te baneaza sa scape de tine ca ai tupeu si indraznesti sa ceri niste explicati..

Cum poti indrazni sa ceri explicati, ca doar la ei e cutitul si furculita si astia taie, spinzura dupa ureche ca .... altceva nu prea este de atita mindrie...

 

De unde?

Stiu ei mai bine ca tot de acolo au inceput, dar sau prins tirziu si o dau mai departe..

 

Batrane, poti incepe de acolo...

Am intrebat sotia daca as avea o sansa, dar nu din pacate..degeaba mi-am lasat codita ca tot nu merge,poti incera tu eventual ca din auzite am inteles ca iti cam place..

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dany_oldmoto, nu stiu ce meciuri ai tu cu moderatorii de la comuniste dar pot sa-ti spun (citind mesajul tau anterior) ca ai dificultati in exprimare si poate de aceea nu te intelegi cu ei. Adica, poate tu esti ok si bine intentionat dar datorita exprimarii deficitare ajunge sa se inteleaga altceva. Nu as fi scris, dar m-ai citat si am fost nevoit sa citesc postul respectiv...n-am inteles nimic :(

Suma respectelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...