Sari la conținut

rugaminte


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

@Cristi_D marite moralist cu GS500 stritfaiter (cazut?) nu am nimic cu tine dar daca ti-ai propus sa te rafuiesti cu feisbucul, cu moderatorii si cu cenzura, vezi nu aici, peste gard. Poate peste gard au inceput o serie noua de moderatori sa taie si sa spanzure masiv- mai mult sau mai putin corect. EU nu prea mai umblu sa vad ce-i in blocul capitalist. Daca aveti probleme aici la comuniste va rog sa mi le comunicati.
@dany_oldmoto nu stiu ce ti-am facut eu tie de ma ataci.

Sa punem punctul pe "i".
Stiu eu si stie coltul comunistelor ca valicaddy are o problema nerezolvata cu tine, deci explicatii ai, nu ai fost banat din prea multa indrazneala ci de la un schimb de replici cu injurii aparut in urma acelei probleme. Nici nu am stiut ca ai fost banat.
Problema e veche: 2 ambielaje de M/K cumparate de la tine si platite ce ar avea batai. Eu nu am pipait piesele, nu m-a privit, mi-am dat cu parerea tehnic cand am crezut necesar in favoarea ta intrucat te cunosc si am avut o relatie umana si comerciala OK, zic eu.
Insa eu nu ma voi opune actiunilor lui valicaddy, frumos ar fi sa rezolvati treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cristi_D marite moralist cu GS500 stritfaiter (cazut?) nu am nimic cu tine dar daca ti-ai propus sa te rafuiesti cu feisbucul, cu moderatorii si cu cenzura, vezi nu aici, peste gard. Poate peste gard au inceput o serie noua de moderatori sa taie si sa spanzure masiv- mai mult sau mai putin corect. EU nu prea mai umblu sa vad ce-i in blocul capitalist. Daca aveti probleme aici la comuniste va rog sa mi le comunicati.

@dany_oldmoto nu stiu ce ti-am facut eu tie de ma ataci.

 

Sa punem punctul pe "i".

Stiu eu si stie coltul comunistelor ca valicaddy are o problema nerezolvata cu tine, deci explicatii ai, nu ai fost banat din prea multa indrazneala ci de la un schimb de replici cu injurii aparut in urma acelei probleme. Nici nu am stiut ca ai fost banat.

Problema e veche: 2 ambielaje de M/K cumparate de la tine si platite ce ar avea batai. Eu nu am pipait piesele, nu m-a privit, mi-am dat cu parerea tehnic cand am crezut necesar in favoarea ta intrucat te cunosc si am avut o relatie umana si comerciala OK, zic eu.

Insa eu nu ma voi opune actiunilor lui valicaddy, frumos ar fi sa rezolvati treaba.

Cu tine nu am nimic,cu valy nici atita cit timp nu vrea sa rezolvam treaba normal la telefon,mesenger,sau prin pm..el vrea pe forum din motivele lui,treba poate fi rezolvata simplu dar daca omul nu vrea ce pot sa fac?a cumparat ceva si nu e multumit,poate returna piesele respective simplu,vb.hotarim, cum si gata, dar..el vrea circ pe forum ca vezi doamne vedea lumea si am eu de pierdut..pt.mine nu conteaza ca intru sau nu pe forum e fix pix..dar cind sint atacat in felul cum sint..trebuie sa reactionez din instinct..

Tu cind ai avut ceva nevoie am vb si am rezolvat,dar omul vrea pe forum sa terminam treba care putea fi rezolvata simplu dar na..e mai palpitant cind citeste multa lumea circul...Sa ma caute cum ma cautat cind a avut nevoie de piesele respective si rezolvam problema simplu fara circ de 2 lei.

Am vb cu el acu 2 ani pe mes, daca nu am insel,de atunci nimic si cum se poate rezolva o treba asa??daca imi dai tu o solutie mai buna eu sint dispus sau facem altfel:ia tu respectivele piese de la valy(ca el sigur nu are curaj sa vb cu mine personal,ca atunci abia il pot jigni cu adevarat)eu iti trimit suma de bani tu piesele si gata,e simplu.vezi ce suma trebuie sai dau si gata sa terminam circul asta, dar nu ambelajele alea sint problema.. dupa ce terminam tranzactia nu se va schimba cu nimic,el tot va continua sa ma atace ca nu incape de mine si fiarele mele.

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dany_oldmoto, on 07 Mar 2013 - 13:10, said:

ia tu respectivele piese de la valy(ca el sigur nu are curaj sa vb cu mine personal,ca atunci abia il pot jigni cu adevarat)eu iti trimit suma de bani tu piesele si gata,e simplu.vezi ce suma trebuie sai dau si gata sa terminam circul asta, dar nu ambelajele alea sint problema.. dupa ce terminam tranzactia nu se va schimba cu nimic,el tot va continua sa ma atace ca nu incape de mine si fiarele mele.

OK, daca si Valy este de acord asa facem - va ajut sa incheiati diferendul. Odata diferendul terminat il rog pe Valy sa nu te atace - flame -, dar nu il pot cenzura sa-si spuna opinia intr-un mod neinjurios care ne este tuturor permis, opinie sustinuta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dany_oldmoto, nu stiu ce meciuri ai tu cu moderatorii de la comuniste dar pot sa-ti spun (citind mesajul tau anterior) ca ai dificultati in exprimare si poate de aceea nu te intelegi cu ei. Adica, poate tu esti ok si bine intentionat dar datorita exprimarii deficitare ajunge sa se inteleaga altceva. Nu as fi scris, dar m-ai citat si am fost nevoit sa citesc postul respectiv...n-am inteles nimic :(

Suma respectelor.

Daca esti putin atent ai sa observi ca topicul sa transformat in ceva de genul emisiuni:VREI SA FI MILIARDAR...doar ca ai mai multe variante de raspuns si intrebarea nu ti se pune direct..dar e clar ca se intelege ce se vrea..

 

Batrane, poti incepe de acolo...(scris de un moderator)-aici ai multe variante, dar e clar care e cea corecta..am scris mai sus care este ..mai multe nu pot scrie ca sint automat banat, ca doar eu nu am voie sa folosesc uni termeni, cum are voie moderatorul cu pricina..

E un circ de 2 lei care sper sa fie incheiat,asta doar daca se doreste civilizat.

Deci, ai voie sa fi jignit, dar nu ai dreptul la replica..(gresit, ca ai automat o varianta la replica in care nu incalci regulamantul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul asta avand in vedere ca acest topic si-a atins telul (acela de a determina moderatorii sa reafiseze un alt topic- lucru rezolvat) cred ca actiunea corecta este ca initiatorul sa roage ca acest topic sa fie inchis. Asta ca sa nu se interpreteze aiurea. Deja topicul asta este off-topic rau si razna prin castraveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dany_oldmoto, nu stiu ce meciuri ai tu cu moderatorii de la comuniste dar pot sa-ti spun (citind mesajul tau anterior) ca ai dificultati in exprimare si poate de aceea nu te intelegi cu ei. Adica, poate tu esti ok si bine intentionat dar datorita exprimarii deficitare ajunge sa se inteleaga altceva. Nu as fi scris, dar m-ai citat si am fost nevoit sa citesc postul respectiv...n-am inteles nimic :(

Suma respectelor.

Daca scriu ca sa fiu inteles sint banat, de asta sint tot stirnit.. ca sa fie motiv de banare,cum pot scrie ca sa fiu inteles cind pt.cuvintul NEPUTINCIOS am fost banat 20 de zile.

Sper sa ma intelegi acuma de ce scriu cum scriu..sint monitorizat la singe ca sa pot fi banat.

Scuzele ca vai de mine sa nu se friga si altul sint vechi,nu ma mai ocup cu piese de peste 1an de zile(cine ma suna pt.piese ii dau nr.lui gaspar) pt.simplul motiv:- ce se gaseste acuma, nu se pot numi piese,abia reusesc sa-mi gasesc pt.mine ceva bun, nici nu am mai pot gindi la a vinde(daca stiam ca am sa am o viata asa linistita ma lasam de piese de acu2,3 ani sau nu incepeam niciodata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dany ma rog de tine de peste doi ani sa primesti gunoaiele retur. Vinde-le altuia sau pune-le in motoretele pe care le vinzi ******ilor care pun botul. Cand am vazut ca nu esti dispus sa faci asta am incetat orice contact. Nu ti se pare normal?

 

Ai fost banat pentru ca ai meritat. De altfel, ce ai inceput sa faci pe acest topic se numeste hijack la noi la capitala si flame. Deci mai stai o data.



Am intrebat sotia daca as avea o sansa, dar nu din pacate..degeaba mi-am lasat codita ca tot nu merge,poti incera tu eventual ca din auzite am inteles ca iti cam place..

 

Aluzii injurioase, ca de obicei. Tie trebuie sa iti deseneze cineva cum trebuie sa te comporti?



Intrebare pentru comunisti si nu numai:

Mai vreti?

Lasam mizeria sa se desfasoare?

Revenim ontopic?

 

Sau inchidem pentru ca subiectul initial nu pare sa mai prezinte interes?



@Aleko:

Dany stie cat i-am platit. Nu cred ca e nevoie de extrase de cont! Anunta-ma cand (si daca) primesti banii/bani si ma prezint cu minunatele si impecabilele ambielaje la tine. Si cu o sticla de vin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko nu am căzut cu motorul inca dar orcum nu ar fi treaba ta nu esti demn de moderator mai ales la ce link jignitor şi pentru mine ai pus la adresa altuia .... Tu citeşti de 2 ori ce scrii sau dai Frau imaginaţiei scuze de greşeli scriu de pe mobil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

= )) hai pune status pe facebook "jignit, poti sa ma rogi oricat, eu nu sunt o de-aia" .
Io zic sa inchidem ca deschizatorul e lamurit si de la una la alta o dam in ...detalii picante = )).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copiii,acest regulament ar fi trebuit citit de fiecare atunci cand a facut cont pe motociclism.ro.Sunt sigur ca nu l-a citit nimeni desi toata lumea a bifat casuta cu sunt de acord cu ....si etc.

Bunule, las-o-n sangue, nu e niciun regulament de bifat cand iti faci cont. Cel putin nu era ultima oara cand am verificat...

 

@Aleko: pana nu-mi dai un link cu regulamenu' io nu te cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kollar acu aflu si eu ca nu mai este pus pe nicaieri, desi el a existat. Nu inteleg motivele si daca dai cu search s-a facut un sondaj din care reiesa ca majoritatea doreste un regulament batut in cuie pe perete.
In lipsa lui pot sa-ti spun ce ni s-a spus noua ca moderatori, repetat in ce scrisesem eu cu cateva posturi in urma:

"Atentie! Cenzura forumului presupune verificarea formei, si nu a fondului unui mesaj. Atat timp cat re respecta regulile bunului-simt, un mesaj poate exprima orice punct de vedere, si nu va putea fi modificat. Exceptie fac mesajele puse eronat, atunci cand nu fac subiectul sub-forumului in care se afla. In acest caz topic-urile sau mesajele se sterg sau muta, dupa caz.

Cu stima,
Admin"


Topicul acesta se inchide. Inca o data: el nu a servit niciunui scop pentru ca cerea socoteala "mafiutzei"?! pentru ascunderea unui topic- atac la persoana fara dovezi, ne-cursiv, injurios, agramat etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...